سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) - تورنتو

بمناسبت چهل وششمین سالگرد حماسه سیاهکل

گزارشی از برگزاری مراسم چهل وششمین سالگرد حماسه سیاهکل در تورتنو، کانادا

چریک های فدایی در ۱٩ بهمن ٤٩ با حمله به پاسگاه سیاهکل اعلام موجودیت کردند و ضربات سنگینی را متحمل شدند. علیرغم این ضربات آنها ” توانستند به مبارزات خود ادامه دهند و در مدت کوتاهی در سطح جامعه و کشور به عنوان نیرویی مخالف دیکتاتوری شاه مطرح شوند.و به سرعت حمایت بخش وسیعی از روشنفکران و دانشجویان و حمایت معنوی بخشی از نیروهای سیاسی و مردم را جلب کنند. رفقا در ادامه مبارزات خود توانستند تأثیرات گسترده ای را در جنبش روشنفکری ایران به جای نهند و نسلی را به مبارزه قاطع با مناسبات حاکم به میدان آورند.

بخش: 

جشن چهل و ششمین سالگرد بنیانگذاری جنبش فدائی در تورنتو

جنبشی برای صلح، آزادی، دموکراسی و سوسیالیسم

شنبه 11 مارس، تورنتو: جشن جهل و ششمین سالگرد بنیانگذاری جنبش فدائی سخنرانی: مجید عبدالرحیم پور، مرضیه (شمسی) شفیع همراه با برنامه های هنری

گزارش برگزاری مراسم یادمان قربانیان فاجعه ملی 67 در تورتنو- کانادا

در ادامه، مجری برنامه بر این نکته مهم تاکید داشت که محکومین به اعدام با وجود با فاصله اندکشان با مرگ، در وصیت‌نامه‌ها به عشق به زندگی و زیبائی‌های آن پرداخته و تلاش داشتند که این نگاه را به خانواده‌های شان نیز انتقال دهند. از دیگر نکات قابل تاکید اینکه، اکثر‌شان برخلاف قوانین جمهوری اسلامی، نگهداری فرزند یا فرزندانشان را به همسران خود سپردند.

پیام سازمان فدائیان خلق ایران اکثریت ـ تورنتو

ما از رهبری حزب دمکرات کردستان ايران، با توجه به مسئولیت خطیری که به اعتبار جايگاهش در مبارزات مردم کردستان دارد، انتطار و توقع داريم تا نسبت به پيامدهای منفی و زيانبار درگيری نظامی در کردستان ايران، مکثی دوباره کند، و تداوم مبارزات برحق مردم کرد را در گفتگو، همفکری و اشتراک مساعی با ديگر نيروهای سياسی در کردستان و سراسر ايران پيگيری کند. مشکل و چالش مناطق ملی ـ قومی با مبارزه مسلحانه حل نخواهد شد.

پیام سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)- تورنتو- کانادا به مراسم بزرگداشت سالگرد کومله

اين وضعيت از ما نیروهای معتقد به دمکراسی و جمهوريت می طلبد که صفوف خود را فشرده تر ساخته و با مبارزه مشترک و مسئولانه در جهت استقرار دمکراسی و عدالت اجتماعی در کشورمان فعالیت نماییم. همچنین ما بر این اعتقادیم که باید چپ متحد شود تا بتواند در عرصه سیاسی ایران نقش موثرتری ایفاء نماید.

پیام به مناسبت بیست و پنجمین سالروز ترور دکتر قاسملو

زنده یاد دکتر قاسملو رهبری فرهیخته و مبتکر شعار دموکراسی برای ایران و خودمختاری برای کردستان بود. مذاکره با مخالفان سیاسی و رسیدن به زبان مشترک و کوشش در ایجاد اتحادها و ائتلافهای بزرگ سیاسی از خصلتهای برجسته زنده یاد دکتر قاسملو بود.

فرخنده باد چهل و سومین سالگرد بنیانگذاری جنبش فدائیان خلق ایران (سیاهکل)

سخنران: رفیق بهروز خلیق مسئول هیات سیاسی - اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
موضوع سخنرانی: سیاست های دولت روحانی و مواضع سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

مراسم یادبود زنده یاد دکتر قاسملو

گزارش شرکت سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)- تورنتو و پیام به مراسم

زنده یاد دکتر قاسملو رهبری فرهیخته و مبتکر شعار "دموکراسی برای ایران، خودمختاری برای کردستان" بود. او کردی بود ایرانی و یک ایرانی کرد بود. مذاکره با مخالفان سیاسی و رسیدن به زبان مشترک و کوشش در ایجاد اتحادها و ائتلافهای بزرگ سیاسی از خصلتهای برجسته زنده یاد دکتر قاسملو بود.

گزارش از جشن ٤٢امین سالگرد جنبش فدائیان خلق ایران در تورنتو - کانادا

برنامه جشن در دو بخش سیاسی و هنری برگزار شد. در بخش اول برنامه بعد از یک دقیقه سکوت بیاد مبارزان راه آزادی در ایران، پیام هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت) و سپس پیام های حزب دمکرات کردستان ايران، حزب کومله کردستان ايران و حزب توده ایران قرائت شد. در ادامه برنامه، مجری برنامه از رفیق بهروز خلیق مسئول هیات سیاسی-اجرائی سازمان دعوت بعمل آورد تا در مورد لزوم "وحدت چپ و مشارکت در روند شکل دهی تشکل بزرگ چپ" سخنرانی خود را آغاز کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) - تورنتو