کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران

نسرین ستوده: صلاحیت ابراهیم رئیسی نباید تایید شود

تا وقتی که به مسائل دهه ۶۰ رسیدگی نشود، صلاحیت رئیسی نباید تایید شود.

خانم ستوده به کمپین حقوق بشر در ایران گفت: «صلاحیت ایشان با هیچ منطقی نباید تایید شود. الان ما یک فایلی از آقای منتظری در دست داریم که نشان می دهد ایشان در آن مسائل دستی دارد.»

حکم اعدام روح الله توانا که محصول تفتیش عقاید است را متوقف کنید

بر اساس حکم دادگاه که مورد مطالعۀ کمپین قرار گرفته، ماموران وزارت اطلاعات یک نوار ویدیویی آقای توانا را که روی کامپیوتر شخصی وی بوده است ضبط کرده اند که در آن وی در حالی که تحت تاثیر مشروبات الکلی بوده، ادعا می شود جمله ای گفته است که قاضی آن را توهین به پیامبر اسلام (سب النبی) تفسیر کرده است، که در قوانین ایران جرم محسوب می شود. اما همین قانون صراحتا اعلام می دارد که اگر متهم در حال مستی مرتکب جرم "سب النبی" شود، مجازات وی اعدام نیست.

ترور و تهدید به عملیات نظامی چشم اندازه تیرهای برای گسترش خشونت

تنشهای بینالمللی میتواند منجر به تشدید چشمگیر نقض حقوق بشرشود

طی چندماهه گذشته برخی از کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه ها و مناظره های تلویزیونی به صورتی عریان استفاده از کشتن دانشمندان ایرانی را امری موجه و لازم دانسته اند تا به این وسیله سرعت برنامه هسته ای تهران کاهش بیابد.

گزارش مقطعی آقای احمد شهیدگزارشگر ویژه سازمان ملل درمورد نقض حقوق بشر در ایران

گزارشگر ویژه در قبال مسوولیتهای خود به صورت رسمی از ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. به دنبال این انتصاب دیرهنگام در آن زمان گزارشگر ویژه به دبیر کل اعلام کرد که وی در موقعیت ارائه گزارشی جامع نیست اما تمرکز گزارش وی بر متدولوژی و روش کار وطبقه بندی جدیدترین روندهای وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی خواهد بود و بر نیاز به شفافیت و همکاری بیشتر جمهوری اسلامی تاکید خواهد کرد.

اعدام پنهانی و دسته جمعی ۲۶ زندانی دیگر در زندان وکیل آباد مشهد

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران سخنان اخیر دادستان مشهد را سندی دیگر مبنی بر وجود اعدام های گسترده ، پنهانی و دسته جمعی در زندان وکیل آباد مشهد میداند و بار دیگر از مقامات قضایی ایران میخواهد به روند وحشتناک اعدام های پرتعداد اعلام نشده مذکور در زندان وکیل آباد مشهد و دیگر زندان های ایران پایان دهند

۱۱۰ ماه زندان برای ۹ تن از فعالان سیاسی در شهرستان بابل صادر شذ

یک منبع محلی در شهرستان بابل به گفت که حکم ۹ تن از افرادی که در ستاد میرحسین موسوی در این شهر فعال بوده اند توسط دادگاه انقلاب صادر شده و به موجب آن برای این ۹ تن در مجموع ۱۱۰ ماه زندان در نظر گرفته شده است

ضیا نبوی دوباره به زندان کاروان اهواز منتقل شد

ضیا نبوی که چندین ماه پیش برای گذراندن دوران تبعید خود از اوین به زندان کاروان اهواز منتقل شده بود، حدود دو ماه پیش به طور ناگهانی از زندان به نقطه نامعلومی انتقال یافت. خانواده این زندانی پس از یک ماه متوجه انتقال او به اداره اطلاعات اهواز شد.

قطعنامه حقوق بشر علیه ایران تصویب شداعزام یک گزارشگر ویژه حقوق بشر به ایران از زمره مفاد قطعنامه است

22 کشور شورای حقوق بشر موافق با قطعنامه پیشنهادی علیه ایران در برابر ۷ مخالف و ۱۴ ممتنع به قطعنامه ای علیه ایران رای دادند که به موجب آن باید گزارشگر ویژه حقوق بشر به ایران اعزام شود.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده: قاضی هیچ کدام از حرفهای نسرین و وکلایش را جدی نگرفت

رضا خندان با خوب توصيف کردن وضعيت جسمی و روحی نسرين ستوده نسبت به هفته گذشته که در اعتصاب غذا بود، در خصوص جلسه امروز گفت: «وکلای نسرين تلاش کرده بودند تا قرار بازداشت او به وثيقه تبديل شود، اما امروز اين اتفاق نيفتاد. همين طور وکلايش خواستند که انفرادی او قطع شود، اما قاضی با دلايلی که آنها می آوردند قانع نشد و دوباره نسرين به انفردای برگشت.»

ترجمه فارسی متن کامل قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران — آبان ۱۳۸

مجمع عمومی،
بر اساس منشور سازمان ملل متحد، و همچنین اعلامیه جهانی حقوق بشر، میثاق های بین المللی حقوق بشر و سایر اسناد بین المللی حقوق بشر،
قطعنامه های قبلی خود در باره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را یادآوری می کند که آخرین آن، قطعنامه شماره ۱۷۶/۶۴ مورخ ۲۷ آذرماه ۱۳۸۸ می باشد

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران