گروه کار ملی - قومی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

علیه کشتار دهشتناک مردم در ماهشهر!

هشدار در باره اتهامات مرگبار امنیتی وارده بر بازداشتی‌ها!

ما ضمن حمایت قاطع از مطالبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مردمان عرب کشورمان، با بازماندگان قربانیان اخیر این کشتار ابراز همدردی کرده و نسبت به برخورد امنیتی جمهوری اسلامی با دستگیر شدگان، جداً هشدار می‌دهیم. ما از همه نیروهای سیاسی، احزاب و سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی و نهادهای مدافع حقوق بشر دعوت می‌کنیم تا برای افشای سرکوب رژیم و کوتاه کردن دست آن از جنایت بیشتر، هر آنچه را که در توان دارند به کار گیرند. در شناساندن ابعاد این فجایع به افکار عمومی ایران و جهان و برای جلوگیری از انتقام‌کشی جمهوری اسلامی از مردمانی که جز دادخواهی در سر ندارند، دست به مبارزه مشترک بزنیم.

فتنه انگیزی ناسیونالیسم افراطی در تبریز را محکوم می کنیم!

این، چیزی جز منحرف کردن مسیر مبارزه علیه تبعیض ملی نیست!

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) که به عنوان حزبی خواستار ایرانی واحد و دمکراتیک و بری از هرگونه تبعیض ملی، حزبی آزادیخواه و عدالت جو که مدافع حقوق ملی پایمال شده میلیون ها آذربایجانی، بلوچ، ترکمن و کرد و عرب در ایران است، هرگونه تبلیغ دشمنی ملی میان اهالی ایران را به شدت محکوم می کند.

به مناسبت اول مهر ماه، روز بازگشايى مدارس در كشور!

از حق تحصيل به زبان مادری دفاع كنيم!

حزب چپ ایران (فدائيان خلق) با احترام و قدردانی نسبت به همه کسانی که در مبارزه برای فرارویاندن ایران به کشوری دموکراتیک و عاری از تبعیض ملی و قومی، متحمل محرومیت و سرکوب و زندان گشته‌اند، از تغییرات مثبتی که در دوره اخیر در نگرش برخی از شخصیت‌ها و نیروهای اجتماعی کشور نسبت به تحصیل به زبان مادری پدید آمده است، استقبال می‌کند و از همه نیروهای دموکرات و عدالت‌خواه می‌خواهد که برای تامین این خواست تلاش کنند.

هفتاد و سومین سالگرد نهضت «۲۱ آذر» آذربایجان را گرامی می‌داریم!

گروه كار ملی - قومی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

نهضت ۲۱ آذر آذربایجان بخشی از تاریخ تلاش‌های نیروهای چپ و ترقی‌خواه آذربایجان و سرتاسر ایران در راه برابرحقوقی ملی، حقوق انسانی، تجدد، ترقی، عدالت و بهروزی توده زحمتکش در آذربایجان و سرتاسر ایران است

تحصیل به زبان مادری حق طبیعی همه انسان‌هاست!

اعلامیه به مناسبت اول مهر آغاز سال تحصیلی جدید

حزب چپ ایران (فداييان خلق) دوشادوش همه نیروهای دموکراتیک کشور و دست در دست همه مبارزان برابر حقوقی ملی - قومي، خواهان رسمیت تحصیل بزبان مادری برای همه ساکنان ایران است و از هیچ کوششی برای تحقق این خواست عادلانه باز نخواهد ماند.

اشتراک در RSS - گروه کار ملی - قومی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)