سه جریان جمهوریخواه و چپ

فرصت مناسب برای مذاکره با دولت آمریکا و تعامل با جامعه جهانی فراهم شده ‌است

به باور ما، کاهش دامنه منازعات و برداشته شدن تحریم های اقتصادی مضر به حال مردم به سود کشور و در راستای منافع ملی است؛ ازاین‌رو ما بر خواسته هایی چون رفع تحريم های اقتصادی مشکل آفرین برای معیشت و سلامت مردم، بازگشت به برجام، تغییر در سیاست های منطقه ای و کاربست تنش زدایی با دولت آمریکا در شکلی واقعی تاکيد داريم. امیدواریم آغاز به کار دولت جو بایدن نقطه عطفی در کاهش بی ثباتی ها در دنیا و تقویت رویکرد های چندجانبه‌گرا و مشارکتی در مدیریت مسائل جهانی شود.

پیوند با عهد دیرین جمهور مردم ایران

به مناسبت شصت و ششمین سالروز اعدام دکتر حسین فاطمی

ما به تنوع گرایش های دمکراسی خواه در عرصه سیاسی ایران باور داریم اما ضمن احترام به قواعد رقابت سیاسی و اعتقاد به بایستگی مشارکت سیاسی همه خانواده های سیاسی ایران و از همه مهمتر پذیرش داوری مردم ایران در انتخاب های نهایی و فیصله بخش، حق خود می دانیم که جمهوری سکولار/لائیک دمکرات را به عنوان بدیل نظری و ساختاری نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و برای آن تبلیغ کنیم. این شکل از نظام سیاسی که بی طرفی ایدئولوژیک، عقیدتی و مذهبی در دولت را پاس می دارد، پسامد آخرین تحولات زمانه در ارائه الگوی مناسب حکمرانی است.

در اندوه و سوگ خسرو آواز ایران، محمد رضا شجریان

صدای دلنشین سال‌های دشوار مردم ایران!

ما، سه سازمان و حزب جمهوریخواه سکولار و دمکرات، درگذشت خسرو آواز ایران، را به مرم ایران، به‌خانواده‌ی ایشان، همسر ، فرزندان هنرمند او همایون و مژگان گرامی و به تمامی دوستداران موسیقی و هنر در ایران تسلیت می‌گوئیم. فقدان استاد شجریان همه‌ی دوستداران او را در سراسر ایران در غم و اندوه فروبرده‌است و جا داشت که اگر حکومت برگزیده‌ی مردم در ایران حاکم بود، روزهای وداع با شجریان، عزای عمومی اعلام می گشت. دریغا که چنین نیست. صدای شجریان برای همیشه در این آب و خاک منشا شور و سرور مردم و منبع الهام نسل‌های جدیدی از هنرمندان خواهد بود. نام و یادش گرامی باد!

اعدام نوید افکاری را شدیدا محکوم می کنیم!

ما سه جريان جمهوری خواه سکولار و دموکرات اعدام جنایتکارانه‌ی نوید افکاری را محکوم می کنیم. همراه با جامعه‌ی جهانی و نيروهای آزاديخواه کشور انزجار خود از این اقدام دهشتناک را ابراز و مراتب همدردی خود را با خانواده‌ی ایشان و جامعه ورزشی کشور اعلام می کنیم. مجامع بین المللی موظف هستند در راستای قوانین بین المللی به جمهوری اسلامی فشار بیاورند تا به تعهدات خود در چارچوب کنوانسیون های حقوق مدنی و سیاسی عمل کند. ما از کنشگران و سازمان های سیاسی مدنی و حقوق بشری می خواهیم که هم‌چنان به اعتراض خود علیه احکام ظالمانه‌ی اعدام برای معترضان ادامه دهند. اجازه ندهند جمهوری اسلامی در هراس از خیزش مردم و به چالش کشیدن سلطه آن در خيابان ها و پرونده‌سازی در زندان‌ها، دست به کشتار بيشتر بزند.

اعلاميه مشترک: جمهوری اسلامی در هراس از خيزش اعتراضی مردم، وحشت آفرينی می کند!

کشتار جوانان بس است!

ما سه جريان جمهوری خواه سکولار و دموکرات هم صدا با جامعه جهانی و نيروهای آزاديخواه کشور خواهان لغو حکم اعدام نويد افکاری و محکوميت دو برادر او، آزادی زندانيان سياسی از جمله بازداشت شدگان آبان ماه سال قبل، پاسخ مثبت به خواسته‌های برحق نسرين ستوده و پايان دادن به کشتار کولبران هستيم. ما از کنشگران و سازمان های سیاسی مدنی و حقوق بشر می خواهیم که هم‌چنان به اعتراض خود ادامه دهند تا جمهوری اسلامی از ترس بپا خواستن مردم و به چالش کشیدن آن در خيابان ها، دست به کشتار بيشتر نزند. اعدام جوانان دیگر بس است.

بیانیه سه سازمان و حزب جمهوری‌خواه ایرانی در همبستگی با خیزش مردم عراق

مداخلات مخرب جمهوری اسلامی در عراق را محکوم می‌کنیم!

ما ضمن حمایت از مبارزات مردم عراق، همبستگی خود را با آنها اعلام می‌نماییم. امروز فرياد اعتراض مردم در خیابان‌های بغداد، بصره، دیوانیه، ناصریه، نجف و کربلا و بیش از صد و پنجاه شهر ایران با همۀ مشکلات و زخم‌ها و جراحت‌ها، بازتاب دهندۀ ارادۀ ستایش برانگیز مردمی است که برای پایان دادن به وضعیت فلاکت بار کنونی، در جستجوی آینده‌ای بهتر هستند.

مذاکره سم نيست، راه جلوگيری از رویاروئی های زیان بار است!

کشور ما با وضعيت مخاطره آميزی روبرو است. اين وضعيت از يکسو و در درجه اول حاصل سياست ها و عملکرد جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته از جمله دشمنی با امريکا، شعار نابودی اسرائيل، صدور انقلاب اسلامی و پيشبرد سياست توسعه طلبانه در منطقه بر پايه شيعه گری، دخالت نظامی در برخی کشورهای منطقه و راه اندازی و سازمان دادن جريان های شبه نظامی مثل حشدالشعبی و از سوی ديگر سلطه گری دولت ترامپ، خارج شدن از برجام، تهديدهای مقامات امريکا، سياست ها، افراط گرائی و زیاده خواهی دولت های عربستان و اسرائيل است.

اشتراک در RSS - سه جریان جمهوریخواه و چپ