فرح طاهری

گزارش از برگزاری یادمان کشتار سال 67 چهار جریان سیاسی ایرانی در تورنتو

شکنجه از هر نوع که باشد غیرانسانی و غیرقانونی است. اثرات شکنجه های روانی بر فرد بسیار دیرپا و مخرب است و شاید سال ها طول بکشد تا با خدمات درمانی، روانکاوی، روان درمانی و بازپروری، شخص شکنجه شده را به زندگی عادی بازگرداند. خانواده های افراد شکنجه شده هم به مراقبت و خدمات کلینیکی و حمایت های روانی- اجتماعی نیاز دارند.

کانادا قتل عام 67 را به عنوان “جنایت علیه بشریت”به رسمیت شناخت

اتاوا- امروز پارلمان کانادا ، لایحه ی کشتار زندانیان سیاسی ایران در تابستان 1367 را مورد بررسی قرار داد و شجاعانه و به اتفاق آرا، تحت قانون بین الملل، آن را به عنوان جنایتی علیه بشریت به رسمیت شناخت. به این ترتیب، در بیست و پنجمین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی ایران، کانادا اولین کشور در جهان است که جنایتی را که طی آن نزدیک به 5000 زندانی سیاسی کشته شدند را، جنایت علیه بشریت قلمداد می کند.

گزارش فرح طاهری از نشریه شهروند چاپ کانادا- تورنتو از جشن ٤٢ امین سالگرد جنبش فدائیان

این جلسه مصادف بود با چهل و دومین سالگرد بنیانگزاری جنبش فدائیان خلق ایران که با حماسه سیاهکل در 19 بهمن 1349 آغاز شد. در این روز گروهی از انقلابیون که آرمانشان استقرار سوسیالیسم در کشور بود، به پاسگاه ژاندارمری سیاهکل مسلحانه حمله کردند. مبارزان سیاهکل، در این نبرد نابرابر جان باختند، اما با حرکت خود توانستند نیروهای انقلابی جامعه را به صف مبارزات ضد رژیم جلب کنند.

اشتراک در RSS - فرح طاهری