علی جلال

اقدام تجاوزکارانه انگلیس و نقض قلدرمابانه منشور سازمان ملل و آزادی کشتیرانی جهانی توسط این سرکرده ارتجاع جهانی ( بریتانیا ) را محکوم است

حتی اگر تحریمی از سوی سازمان ملل وضع شود و کشوری آنرا نقض کند هیچ کشور دیگری از جمله انگلیس خارج از محدوده کشور خود حق دخالت ندارد وگرنه بطور صریح و آشکار منشور سازمان ملل رانقض کرده است.

درباره رویارویی دولت ترامپ با جمهوری اسلامی و جبهه مردم علیه هردو

مردم شریف وصلح جوی ما به این رژیم می گویند تا کی؟ چهل سال اسلام، چهل سال تحریم، چهل سال تهدید خارجی، چهل سال دشمن، چهل سال گرانی و تورم روز افزون، فساد، فقر، چهل سال بیکاری، نسل ها در پی نسل ها فنا شدند، دختران نتوانستند خانواده تشکیل دهند و ... تا کی از این چاله به آن چاه؟ فرضا که این بار هم از حادثه جستید! بحران بعدی شما برای ملت چیست؟

به نظر من انتخابات کنونی را نباید تحریم کرد

به نظرمن مردم هنوز لازم دارند تا دردولت روحانی حتی شده قدری تجدید قوا کنند. از نظر من دولت روحانی همان دولت تراز خاتمی است که درمجموع دولت "توسعه" است و دولت رئیسی از نوع احمدی نژاد که دولت صرفا تخریب و ویرانی و جنگ آفرینی است

درود بر خانم نرگس محمدی، ننگ و نفرت باد بر جمهوری اسلامی

در اواسط خرداد ماه امسال رژیم یک خانم شهروند ایرانی- کانادایی بنام هما هودفر که برای دیدن خانوادهاش در ایران بسر می برد را به اتهام "همکاری با یک دولت خارجی علیه جمهوری اسلامی ایران" بازداشت کرد. رژیم همزمان با محکوم کردن نرگس محمدی که سخت بیمار است و دو کودک خرد سال دارد، به شانزده سال زندان، خانم هودفر را "بخشید" و از زندان آزاد نمود تا به کانادا برود.

مارکسیسم و سوسیالیسم

کمونیستها باید بدانند که برای برپایی فرماسیون نوینی که هنوز در هیچ جای جهان وجود ندارد، و در حالتی که کشور آنها عقب مانده است، آنگاه (اگر جدی باشیم)، دنیایی کار هست که باید شبانه روز با انضباط و برنامەریزی علمی انجام داد تا اگر واقعا در اشتیاق فرماسیون نوین برای جامعه خود هستیم زیرساخت‌های ضروری و گریز ناپذیر آنرا هر چه زودتر فراهم کرده باشیم.

مذاکرات کنونی جمهوری اسلامی و ١+٥، در ادامه توافق ژنو

... یارگیری‌های جدید در خاورمیانه پیش می آید. در این استراتژی دولت اوباما، بازسازی رابطه با "ایران" اهمیت زیادی دارد. چنان اهمیتی که "حتما باید برای آن سرمایه گذاری کرد". اولاً "ایران" به صفت "ایران" بودنش نقش کلیدی در قلب آسیا دارد... در چارچوب این سیاست یک چیز قطعی یا تقریبا قطعی است و آن این که هرگام در عادی سازی رابطه آمریکا با ایران به پیشرفت نیروهای جامعه مدنی و تضعیف نیروهای افراطی کمک چشم گیری می کند و این که اگر یخ این رابطه بشکند و عادی سازی کلید بخورد آنگاه چه بسا روندی شکل بگیرد که...

تحلیلی از اوضاع جهان، منطقه و ایران

فرانسه و انگلستان آشکارا کوشدند که هرچه زودتر اوضاع سوریه را به سوی تشنج بیشتر و درگیری پیش ببرند. شواهد قانع کننده ای در دست است که در همان ماه های اولیه، پیش از شروع رسمی جنگ با دولت سوریه، گروه های اسلامگرای لیبی با تجهیزات نظامی و سازمان یافته از خاک ترکیه با حمایت انگلیس و فرانسه وارد سوریه شدند. کمک نظامی و لجستیکی دولت ترکیه به گروه های تروریست اسلامگرائی که در سوریه نفوذ کرده بودند، آشکار و علنی بود.

اسرائیل بشریت را تحقیر می کند

کودکان، قربانیا اصلی جنگ

تا کی باید نظاره گر بود که یک حکومت در جهان و تنها یک حکومت، حکومت یک کشور ٦- ٧ ملیونی، اسرائیل، هر وقت، هر جا، هر کس، هر شهر و هر کشوری را خواست، بگیرد، بزند، بکشد، بمباران کند به "جرم" و "اتهامی" که تنها خود (و نه هیچ ارگان و نهاد دیگری در جهان)، به آنها نسبت می دهد؟

نگاهی کلی به رویدادهای پیرامون اکراین

غرب دست به قمار بسیار خطرناکی زده است. شروع "جنگ سرد" و یا چیزی شبیه به آن بسیار به ضرر غرب خواهد بود. شاید باز هم غرب پیروز شود اما بسیار ضرر خواهد کرد. می گویند روسیه برای توسعه اقتصادی خود به غرب محتاج است! امروز همه کشورها به هم محتاجند، روسیه بطور تاریخی از لحاظ پایه‌های صنعت وعلم و هنر و ...؛ جزء کشورهای عقب مانده نیست، بنیان‌های مادی این امور در روسیه به اندازه غرب نیرومند است.

مردم ایران دست در دست هم انتخابات را بطور فعال تحریم می کنند

اگر یک حزب سیاسی پیشرو که در شرایط معینی، بی‌ارتباط با مردم است، در مورد انتخابات بخواهد همان تاکتیکی را عملأ در پیش بگیرد که یک نیروی ارتجاعی، که دارای امکانات وسیع تأثیرگذاری روی افکار عمومی و ارتباط گیری است (و بویژه در مورد تاکتیک هائی که انجام آنها منوط به اقدام اجتماعی توده هاست)، آنگاه چه بسا استراتژی حزب پیشرو در سایه استراتژی حزب ارتجاعی قرار می گیرد.

تنها راه، پس زدن جمهوری اسلامی است

برای جمهوری اسلامی چیزی بنام "منافع ملی"، یا منافع مردم ایران وجود ندارد. یک چیز و فقط یک چیز، یک منفعت و فقط یک منفعت برای این رژیم ارتجاعی معنی دارد و آن حفظ حیاتش بهر قیمت است و این همان "فرمول"  معروف "حفظ نظام اوجب واجبات است"، می باشد

 

مصاحبە با علی جلال

اشتراک در RSS - علی جلال