شورای مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

حکم تحویل جولیان آسانژ را محکوم، و از خواست آزادی بی‌قید و شرط او حمایت می‌کنیم!

حکم استرداد جولیان آسانژ، فقط حکمی ساده علیه یک فرد و یک خبرنگار نیست، که حتی بر مبنای قوانین کشور خود مرتکب هیچ جرمی نشده است. این حکم به معنای بالا بردن هزینهٔ آزادی و استقلال عمل در گزارش‌گری و شهامت در افشاگری فسادهای پشت پرده است. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) حمایت خود از آزادی و امنیت جانی جولیان آسانژ را اعلام و از خواست آزادی هر چه سریعتر و بازگشت او به زندگی شخصی و شغلی عادی پشتیبانی می‌کند.

۱۰ دسامبر، روز جهانی حقوق بشر-رفع تبعیض و تحقق کامل حقوق بشر در میهن و جهان ما!

رفع تبعیض و تحقق کامل حقوق بشر در میهن و جهان ما! برپایی اقتصاد پایدار مبتنی بر برابری امکانات و فرصت برای همه!
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

ما معتقدیم برای تحقق کامل و بهینهٔ حقوق بشر، دفاع از حقوق کارگران و حضور در صف زحمتکشان و دفاع از منافع آنان وظیفه و تعهد ماست. ما بر این باوریم که اقتصاد مبتنی بر حقوق همه‌جانبهٔ بشر می‌تواند چرخه‌های فقر را بشکند و همهٔ مردم را از امکانات و فرصت‌های برابر بهداشتی، آموزشی، مسکونی، زیست‌محیطی و حق انتخاب نحوهٔ زندگی بهره‌مند سازد. ما تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان را که بیش از هر چیز مردم زحمت‌کش را هدف قرار داده و دسترسی برابر به امکانات و فرصت‌های انسانی، بهداشتی و آموزشی را از ایرانیان دریغ نموده است، محکوم می‌کنیم.

دستان خونبارتان از خاوران و کشتار دوبارۀ عزیزان ما کوتاه باد!

جمهوری اسلامی به عبث می‌کوشد با تغییر چهرهٔ خاوران، گرد فراموشی بر این برگه از جنایات پرشمار خود علیه مردم ایران بپراکند. ما به عنوان بازماندگان بخش بزرگی از جان‌باختگان به خاک خفته در خاوران و خاوران‌های میهن، با صدایی رسا اعلام می‌کنیم، که این تلاش نظام ولایی نیز تلاشی مذبوحانه و بی‌ثمر است. تا تاریخ بر جاست، خفت و ننگ و خواری کشتارگران فرزندان آزادی‌خواه و عدالت‌پژوه ایران به عنوان بخشی از ظلم عظیمی که این نظام در حق مردم ما روا داشته است، از دامن این نظام ضدانسانی پاک نخواهد شد.

هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز و خجسته باد!

ما فرارسیدن سال نو را به همۀ هم‌میهنان گرامی و همۀ کسانی که نوروز را جشن گرفته و پاس می‌دارند، تبریک گفته و سالی سرشار از امید و موفقیت و بهروزی را برای هم‌وطنان عزیز آرزومندیم و امید فراوان داریم که این ابر سیاه از آسمان میهن پاک شده و دل‌های آرزومند و امیدوارِ مردم به خورشیدِ آزادی، چشم‌روشن گردد.

به مناسبت پنجاهمین سال‌گرد روی‌داد حماسی سیاهکل

پرچم مبارزهٔ پیگیر فداییان خلق در راه آزادی و بهروزی مردم همواره افراشته است

هم از این روست که ما که در سال‌ها و دهه‌های پیش در راه نزدیکی، اتحاد، وحدت، همبستگی و یگانگی صفوف نیروهای میهن‌دوست، آزادی‌خواه، عدالت‌پژوه، چپ و سوسیالیست، همواره در صف اول، در خط مقدم جبههٔ تلاش رزمیده‌ایم، و در این راستا، از جمله در بنیان‌گذاری حزب چپ ایران (فداییان خلق) مشارکت تعیین‌کننده داشته‌ایم، بر این تلاش انسجام‌پویانهٔ خود در راه تحقق آرمان‌‌های انسانی جنبش تاریخی فداییان خلق پای می‌فشاریم

اشتراک در RSS - شورای مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)