شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

خجسته باد روز جهانی زن، پیروز باد مبارزات حق‌خواهانه و برابری‌طلبانهٔ زنان!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) روز هشتم مارس، روز جهانی زن را به همۀ زنان میهن و به ویژه رزمندگان راه حقوق زنان و همهٔ انسان‌های آزاده صمیمانه شادباش می‌گوید. ما بر این باورایم که زنان تحت ستم و مبارز ایران، به‌رغم همهٔ سرکوب‌ها و همهٔ تلاش‌های مرتجعان حاکم، با اتحاد و یک‌پارچگی نقش شایستهٔ خود را برای تحقق حقوق بر حق خودشان و استقرار آزادی و عدالت اجتماعی با سربلندی ایفاء خواهند کرد.

پیرامون حملهٔ روسیه به اوکراین، در دفاع از صلح و تقبیح جنگی خانمان‌سوز

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به عنوان سازمانی صلح‌دوست، با تقبیح این جنگ خانمان‌سوز، آن را محکوم می‌کند و خواهان توقف بلاوقفهٔ همهٔ عملیات جنگی و خروج نیروهای روسیه از خاک اوکراین است. هم‌چنین ما در راستای تنش‌زدایی در جهان بر این باوریم که زیاده‌خواهی کشورهای غربی برای گسترش حیطهٔ نفوذ و سلطهٔ آنان به قیمت هستی و جان مردم اوکراین باید بی‌درنگ متوقف شود.

پخش ویدیوئی و پیام شورای مرکزی سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)

از حماسه سیاهکل تا سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) مراسم پنجاه و یکمین سالگرد حماسه سیاهکل که روز سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ برابر ۸ فوریه ۲۰۲۲

در بیش از نیم قرنی که از ۱۹ بهمن ۱۳۴۹ می‌گذرد، هزاران رفیق در راه این نبرد، جان و جوانی و زندگانی خود را هزینه کرده‌اند تا نبرد ما فداییان خلق در راه آرمان‌های بلند آزادی و عدالت اجتماعی استمرار یابد. سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) نام یکایک جان‌باختگان این رزم مشترک را بزرگ می‌دارد، به مبارزهٔ یکایک یاران خود در این نبرد دیرپای ارج می‌گذارد و آن را بخشی از پیکار دیرین عدالت‌پژوهانه در میهن کهن ما و جنبش تاریخی چپ ایران می‌داند.

به مراسم سومین سال‌گرد فقدان مادر فروغ لطفی

انوشیروان لطفی در ۶ خرداد ماه سال ۱٣۶۷ در روزهای آغازین کشتارهای دسته‌جمعی زندانیان سیاسی اعدام شد. مادر لطفی از شنیدن خبر اعدام پسرش چنین گفت: «راهی خاوران شدم، با دست خاک‌ها را کنار زدم، خاک را شکافتم پيراهن چهارخانه تن پسرم بود، ديگر نمی‌خواستم بيشتر از اين ببينم.»

در سوگ بکتاش آبتین

مسئولیت مرگ بکتاش آبتین با جمهوری اسلامی است!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) سوگ‌مند فوت جانگداز آقای بکتاش آبتین، به سهم خود فقدان این هنرمند آزاده را به خانوادهٔ ایشان، به کانون نویسندگان، مجموعهٔ جامعهٔ ادبی ایران و همهٔ ایرانیان آزاده تسلیت می‌گوید! در بزر‌گداشت نام و یاد بکتاش آبتین این شعار محوری را با صدایی هر چه رساتر فریاد می‌زنیم که «زندانی سیاسی آزاد باید گردد!»

عاقبت خورشید آزادی و عدالت بر ظلمت استبداد و بی‌عدالتی چیره خواهد شد!

به مناسبت جشن شب یلدا

و این چنین است که ما ایرانیان امسال نیز در ادامهٔ سنت دیرین خود در نبرد با ظلمت ظلمانی، هم‌سنگر با نور و خورشید و مهر پای‌دار خواهیم ایستاد، با عزم و امید کنش‌گرانه به فرارسیدن روزی نه چندان دور که عاقبت خورشید آزادی و عدالت را بر پلیدی شب ظلمت استبداد چیره گردانیم و شوق‌مندانه پرتو جاودان آن را بر بام روشن فرداها مستقر سازیم.

شادباش به مناسبت هشتادمین سالگرد تأسیس حزب تودهٔ ایران

۸۰ سال مبارزه پیگیر اما، پر فراز و نشیب حزب تودهٔ ایران، گویای روشن عزم و اراده شما در تحقق آمال و آرزوهای انسانی حزب توده ایران برای میهن و جهان است. سازمان ما این روز بزرگ و‌ خجسته را به شما، رفقای حزب توده ایران، حزب ارانی ها، روزبه ها، تیزابی ها، افضلی ها، فردین ها و دیگر جانباختگان سرفراز توده ای شادباش گفته و برایتان آینده ای موفق و پرفروغ را آرزومند است.

اشتراک در RSS - شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)