ترجمه: رضا کاویانی

حکم قطعی دادگاه عالی فدرال آلمان علیه "بِئاته چپه"

جلسه رسیدگی به اتهامات بِئاته چپه٬ متهم ۴۰ ساله و تنها بازمانده یک گروه نئونازی که به همدستی در قتل ده نفر متهم است روز چهارشنبه در مونیخ آلمان برگزار شد.این شبکه که گفته می شود از جنایات نازی ها در دوران هیتلر الهام می گرفت، در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ هشت شهروند ترک تبار، یک شهروند یونانی تبار و یک پلیس زن آلمانی را در شهرهای مختلف آلمان به قتل رساند. این شبکه همچنین به دخالت در بمب گذاری، ۱۵ فقره سرقت مسلحانه و آتش سوزی عمدی متهم است. دادگاه عالی فدرال آلمان، با تقاضای تجدید نظر وکلای بِئاته چپه مخالفت کرد.

دریافت بیشتر و تضمین مشاغل، نتیجه همبستگی یک ملیون کارگر صنایع فلز کار آلمان

با توجه به بحران کرونا، اوقات سختی برای چانه زنی ها و جهش های بزرگ برای اتحادیه های کارگری به وجود آمده است. با این حال، در چند هفته گذشته، یک میلیون کارگر صنایع فلزکار درسراسر آلمان برای شرایط بهتر کارو دریافت بیشتر، در یک مبارزه جمعی به میدان آمدند. "یان اتو" اولین نماینده مجاز IG Metall Berlin، در مصاحبه ای با "جوم برای هولز" توضیح می دهد که چرا چنین است. در مورد مطابقت شرایط کار آلمان شرقی با استانداردهای غربی و چگونگی ادامه کار در برلین، اتحادیه چه مشکلاتی دارد.

مخالفین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، خواستار محاکمه او از سوءاستفاده از قدرت شدند 

این اولین بار در تاریخ اسرائیل است که نخست وزیر وقت تحت بازجویی و محاکمه است. بنیامین نتانیاهو مظنون به کلاهبرداری، خیانت و فساد است. در دادگاهی در منطقه در اورشلیم، دادستان "لیات بن آری" روز دوشنبه در مورد "یک پرونده فساد جدی" صحبت کرد که "شواهد بسیار معتبری" در باره آن در دست است: نتانیاهو از قدرت سیاسی خود برای اهداف شخصی سوءاستفاده کرد و به رسانەهای مرکزی در این کشور امتیازاتی داد تا به کمک آن ها دوباره انتخاب شود.

فرار دسته جمعی دیپلمات ها از کره شمالی

بنا به  گزارش "NK News" و به نقل از منابع مختلف ۴۰ نفر از  دیپلمات ها و همچنین کارگرانی که برای امور توسعه این کشور مشغول به کار بودند, روز چهارشنبه گذشته کره شمالی را ترک کرده اند. در میان آنها ده تبعه روسیه، هشت کارمند سازمان ملل متحد، سفیر ایران،  دیپلمات های لهستانی و همه کارمندان صلیب سرخ وجود داشتند. گفته می شود در حال حاضر تنها سه نفر از کارگران خارجی در کره شمالی باقی مانده اند. سخنگوی سازمان ملل در آخر هفته گذشته اعلام کرد در حال حاضر دیگر هیچ یک از وابستگان کشور های خارجی در کره شمالی زندگی نمی کنند. 

  توافق اتحادیه کارگران صنایع فلزی و برق استان نورد راین-وستفالن آلمان و اتحادیه کارفرمایان

این توافق در پی اعلام اعتصاب های کوتاه مدت هشدار دهنده اتحادیه کارگران صنایع فلز و برق آلمان، امروز سه شبه ۳۰ مارس ۲۰۲۱ با موفقیت به نتیجه رسید. در این توافقنامه بر حق بیمه ویژه دوران کرونا و پرداخت های ویژه سالانه به دلیل کوتاه شدن ساعت کار در دوران کرونا تاکید شدەاست.

اشتراک در RSS -   ترجمه: رضا کاویانی