ترجمه رضا کاویانی

الکساندریا اوکاسیو کورتز: در مورد از دست دادن دموکراسی در آمریکا ظرف ده سال آینده هشدار می دهد

الکساندریا اوکاسیو کورتز نماینده مجلس و عضو جناح چپ حزب دموکرات آمریکا، در مورد جنگ آشکار قدرت در حزب دموکرات، احساس نگرانی می کند و می گوید: "این یک تراژدی است". او همچنین به احتمال دستکاری انتخابات از سوی جمهوری خواهان اشاره می کند و آن را خطرناک می داند. الکساندریا اوکاسیو کورتز در مورد از دست دادن دموکراسی در آمریکا ظرف ده سال آینده هشدار می دهد.

مجله آلمانی اشپیگل از سرنوشت و ضرب و شتم پروین آ. پناهجوی ایرانی خبر داد

روزنامه اشپیگل روز چهارشنبه از سرنوشت پروین آ. پناهجوی ایرانی خبر داد که مقامات مرزی یونان را متهم به دستگیری، ضرب و شتم و اخراج غیرقانونی او به ترکیه کرده است. سال‌هاست که گزارش‌های مشابهی منتشر شده است، اما پروین الف می‌تواند با داده‌های خود و فیلم‌هایش که با تلفن همراه از موقعیت و مکان تهیه نموده، از ادعاهای خود پشتیبانی و دفاع نماید. سیاستمداران دولت ائتلافی آلمان، از وحشیگری مرزبانان یونان به شدت انتقاد می کنند.

بخش: 

ترکیه مواضع کردها را در سوریه و عراق بمباران کرد

ترکیه مواضع کردها را در سوریه و عراق بمباران کرد. جنگنده های ترکیه به اهداف جنگجویان کرد در سوریه و شمال عراق حمله کردند. تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد قربانیان احتمالی داده نشده است. به گزارش یک خبرگزاری کرد, یک کمپ آوارگان کرد، مورد اصابت جنگنده های ترکیه قرار گرفته است.

آمار نگران کننده اعدام دگر باشان در جمهوری اسلامی

جمهوری اسلامی, دو مرد دیگر باش را اعدام کرد.
اعدام

جمهوری اسلامی, دو مرد دیگر باش را اعدام کرد. آنها شش سال در انتظار اعدام بودند و اکنون به گفته فعالان حقوق بشر ایران, این دو مرد  را به دار آویخته اند. سال‌هاست که تعداد اعدام‌ها در رژیم اسلامی به طرز نگران‌کننده‌ای نرخ صعودی دارد. کارشناسان تخمین می زنند که از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷, بیشتر از ۴۰۰۰  نفر به دلیل اعمال همجنس گرایی اعدام شده اند.

ژنرال سابق، به سرنوشتی مانند جمال قاشقچی تهدید شده است

ژنرال سابق سرویس مخفی عربستان سعودی، اتهاماتی جدی علیه ولیعهد سعودی مطرح کرد. سعد الجابری یک مامور سرویس مخفی قدرتمند در عربستان سعودی بود، اکنون او یکی از سرسخت ترین منتقدان ولیعهد محمدبن سلمان است. او در مصاحبه ای در ایالات متحده از برنامه های قتل و نگرانی در مورد فرزندان خود صحبت  کند. او گفته است: ولیعهد سعودی، فردی است روانی و هیچ گونه احساس و همدلی با دیگران ندارد.

ارنا دی وریس، یکی از بازماندگان هولوکاست درگذشت

ارنا دی وریس، یکی از بازماندگان هولوکاست در اردوگاه کار اجباری آشویتس، در سن ۹۸ سالگی در ايالت نيدرزاکسن آلمان درگذشت. وی توانسته بود از تجربیات تلخ خود در مصاحبه های مختلف صحبت کند. ارنا د وریس، در طول زندگی خود، جوایز متعددی دریافت کرد. او تا آخرین روز زندگی خود مبارزه کرد تا مطمئن شود که تاریک ترین دوره تاریخ آلمان فراموش نمی شود.
در ۲۷ ژانویه ۱۹۴۵، ارتش سرخ شوروی مجموعه اردوگاه آشویتس را آزاد کرد.

بخش: 

پنج زن علیه دولت بلژیک، به دلیل جنایت علیه بشریت شکایت کردند

پنج زن از دولت بلژیک به دلیل جنایت علیه بشریت در دوران استعمار در جمهوری کنونی کنگو کنونی شکایت کردند. آن ها ربوده شده و به پرورشگاه های مسیحی منتقل شده بودند. این پنج زن، در دوران استعمار در جمهوری کنونی کنگو متولد شده اند،ا مروز آن ها علیه بلژیک، دست به اقدامات قانونی زده اند.

جایزه صلح نوبل برای روزنامه نگاران ماریا رسا و دیمیتریج موراتو

این جایزه معتبرترین جایزه سیاسی در جهان محسوب می شود و به خاطر تعهد خود به آزادی مطبوعات به یک فیلیپینی و یک روسی تعلق می گیرد. آن ها این جایزه را به دلیل تلاش خود برای دفاع از آزادی بیان در فیلیپین و روسیه دریافت می کنند. بریت ریس اندرسن رئیس کمیته نوبل گفت: "در عین حال، آنها از همه روزنامه نگاران که در دنیایی که دموکراسی و آزادی مطبوعات به طور فزاینده ای در معرض خطر است، دفاع می کنند".

جنایت علیه بشریت، اتهام سباستیان پینرا، رییس جمهور شیلی

در ماه اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۹ روزانه هزاران نفر در شیلی به خیابان ها آمدند تا خواستار دسترسی بهتر به مراقبت های بهداشتی و آموزشی شوند و مخالفت خود را با سیستم اقتصادی نئولیبرال که رییس جمهور این کشور مدافع آن است،اعلام نمایند. که با مداخله وحشیانه پلیس، تظاهرات مردم معترض به درگیری و خشونت و کشتار انجامید و بیش از۳۰ نفر کشته شدند. پلیس سانتیاگو به دلیل رفتارهای مطابق معمول وحشیانه خود مورد انتقاد قرار گرفت. براساس گزارش موسسه ملی حقوق بشر، ۴۶۰ نفر از تظاهرکنندگان در آن زمان از ناحیه چشم آسیب دیدند، زیرا مأموران پلیس، گلوله های لاستیکی را به طور کاملا هدفمند به صورت تظاهرکنندگان شلیک کرده بودند.

اشتراک در RSS - ترجمه رضا کاویانی