ترجمه : رضا کاویانی

توافق روسیه و اوکراین بر سر دور سوم مذاکرات

به گزارش خبرگزاری رویترز, روسیه و اوکراین بر سر دور سوم مذاکرات به توافق رسیدند. این همان چیزی است که مذاکره کننده اوکراینی گفت. ما می خواهیم به زودی دوباره با هم به میز مذاکره برگردیم. در روسیه, تقریباً ۷۰۰۰ دانشمند و دانشگاهی با جنگ در اوکراین مخالفت کرده و نامه سرگشاده ای را به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین امضا کردند.

بزرگداشت "یکشنبه خونین"در ایرلند شمالی

ایرلند شمالی با راهپیمایی یادبود قربانیان "یکشنبه خونین" ۵۰ سال پیش را گرامی داشت که در آن ۱۳ تظاهرکننده به ضرب گلوله سربازان انگلیسی درلندن دری بریتانیا کشته و ۱۵ نفر مجروح شدند.
جرمی کوربین

۵۰ سال پس از "یکشنبه خونین", ایرلند شمالی یکی از خشونت بار ترین فصل های درگیری چند دهه ای بین کاتولیک ها و پروتستان ها در استان های بریتانیا را گرامی داشته است. در ۳۰ ژانویه ۱۹۷۲, سربازان یک گردان چترباز بریتانیایی,علیه راهپیمایی حقوق مدنی کاتولیک ها در شهر دری تیراندازی کردند. سیزده نفر کشته شدند و یک قربانی دیگر ماه ها بعد جان باخت, اما نه به دلیل جراحاتش, همانطور که تحقیقات اکنون نشان داده است, که توسط پروتستان ها به نام Londonderry انجام شد. امروز,کودکان با گل رز سفید و پرتره قربانیان به این راهپیمایی پیوستند.

اشتراک در RSS - ترجمه : رضا کاویانی