اطلاعیهٔ هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

نه به اعدام!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) اعدام را مجازاتی غیر انسانی و مغایر حقوق بشر می‌داند. بر این پایه ما، بدون این‌که وارد صحت و سقم یا کم‌وکیف موضوع جاسوسی علیرضا اکبری و مسائل بسیار پیچیدهٔ آن بشویم، بدون این‌که شک‌وشبهه در صدور و عدم صدور حکم و شک‌وشبهه در اجراء یا عدم اجرای حکم را رد یا تایید کنیم، صدور حکم اعدام و اعمال آن را محکوم می‌کنیم.

به آزار و اذیّت هم‌میهنان بهایی پایان دهید!

هرچند آزار بهاییان درایران سابقه‌ای به طول یک‌ونیم قرن داشته و به دوران قاجار برمی‌گردد و شهروندان بهایی قربانی اختلافات شیخ و شاه در طول تاریخند، اما این آزار و سرکوب در طول حاکمیت جمهوری اسلامی به اوج خود رسیده است.

حکم حبس ابد حمید نوری، آغازی خجسته برای راهی طولانی

لحظاتی پیش دادگاهی در سوئد حکم اولیهٔ حمید نوری، «دستیار دادیار» زندان گوهردشت و شریک جرم در کشتار گستردهٔ زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ را صادر و او را به حبس ابد محکوم کرد. سازمان ما نیز در کنار اکثریت قریب به اتفاق نیروها و تشکل‌های آزادی‌خواه و دادپژوه ایران یاران، دوستان، رفقا و عزیزان بسیاری را در این فاجعهٔ ملی از دست داده است. و یکایک ما اعضای سازمان نیز مانند بسیاری از هم‌میهنان‌مان شخصاً داغ‌دار دوستان و اعضای خانواده‌های‌مان‌ایم که در جریان این جنایت بزرگ از دست داده‌ایم. هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به نمایندگی از همهٔ اعضاء و نیروهای سازمان از حکم دادگاه سوئد در محکومیت حمید نوری استقبال می‌کند.

اشتراک در RSS - اطلاعیهٔ هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)