مناف عماری

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، قانون اساسی و انتخابات آزاد

انتخابات امسال ریاست جمهوری در شرایطی برگزار خواهد شد که کشور در تمامی زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی درگیر بحرانی فزاینده بوده و حاکمیت به همین دلیل و به اضافه فساد ساختاری در کشور، در پائین‌ترین حد از مشروعیت در عرصه‌ی داخلی و بالاترین انزوای سیاسی - اقتصادی در عرصه بین‌المللی قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری و وظایف نیروها در دوران تبلیغات آن

طرح تغییر ساختارهای غیر دمکراتیک جمهوری اسلامی، اما در این روزهای انتخابات ریاست جمهوری فرصتی را پیش آورده که می توان با استفاده از امکانات دیجیتالی و عمدتا از طرف کاندیداهای طرفدار اصلاح ساختاری (بدون توجه به تایید یا رد صلاحیت)، و با پشتیبانی نیروهای سیاسی خواهان این تغییرات، آنرا به گفتمان اصلی انتخابات تبدیل نمود. این طرح که من در ذهنم آنرا "طرح گفتمان ملی تغییر از پائین در ساختار رژیم" نامیده ام، پروژه ای زمان بر بوده و تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری امسال بهترین فرصت برای معرفی این طرح ملی است

معمای پرونده اکبر طبری، مرگ قاضی منصوری و طرح توبه و نقش رهبر

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، نه مستقل است و نه کارآمد . « حاكميت قانون » که يكي از مهمترين اركان مدیریت در جهان و به عنوان يك هنجاردر حقوق بین المللی شناخته میشود، یک بازیچه و شوخی در جمهوری اسلامی است.

دخالت معاونت قوه قضاییه در امور کانون وکلای دادگستری در تناقض با قانون اساسی است

مخالفت حاکمیت جمهوری اسلامی با کانون وکلای دادگستری ادامه بخشی از جدال تاریخی عرف و شرع است که من قبلا هم در نوشته ها به آن اشاره کرده ام. این دو گانگی علت اساسی دخالت های قوه قضائیه وابسته به ولی فقیه است. تا زمانی که این جدال به نفع عرف حل نشود، وضعیت به همین منوال بوده و در آینده و به شکل های متفاوتی امکان بروز خواهد یافت.

قانون بد بهتر از بی قانونی است (نقدی بر مقاله آقای سرکوهی)

آقای سرکوهی می توانند مخالف حاکمیت قانون و یا هرچیز دیگر باشند، اما در این صورت دیگر نمی توانند از دستگیری، اتهام، شکنجه، زندان و... کاملا غیرقانونی، غیر انسانی و نقض حقوق اساسی خود در زندانهای جمهوری اسلامی که ناشی از عدم حاکمیت قانون بوده شکوه نمایند.

بخش: 

جاودانه تا ابدیت

در بزرگداشت زنده یاد مهدی عماری

در سال 61 در بخش کارگری سازمان در غرب تهران سازمان‌دهی گردید. در ابتدا حسابرس کارخانه شیشه‌سازی مینا بود و بعدها به دلایل امنیتی، کار خود را در شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف در غرب تهران ادامه داد. مهدی در 30 مرداد 1365 ازدواج و درست یک ماه بعد در 30 شهریور 1365 در دام دژخیمان افتاد.

به بهانه تقاضای عفو "آقایان عبدالفتاح سلطانی، سید محمد سیف زاده و.." از طرف هیئت مدیره کانون وکلای مرکز

"... در حال صحبت بودیم که دیدم انگشتهای دست راستشان حرکت نمی کند گفتم چرا اینطوری شده است با شوخی گفت آثار دموکراسی رژیم گذشته و راحتی زندانیان در رژیم فعلی است .علت را جویا شدم گفتند این همان دستی است که در ساواک رژیم گذشته 5 بار شکسته بود که به تدریج با بالا رفتن سن دچار کندی حرکت شده بود ولی در زندان به علت کمبود ویتامین و مواد غذایی مناسب دچار ضعف عضلانی و تحلیل عضلانی شده و دایم انگشتان دستش قفل می شود که درد شدید دارد .حال باید دید که چه زمانی دادسرا اجازه ی اعزام پزشکی را می دهد که این درد ها را درمان نماییم. "

اشتراک در RSS - مناف عماری