یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۰

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۰

امروز را دریابید

آیا تا به حال بر شما امر ثابت نشده که این خیزش مردمی کار امریکا و اسرائیل که هیچ، هنر نیروهای سیاسی داخلی هم نیست. درنیافتید که این بار فعالین سیاسی هستند که مردم را همراهی می کنند. چند رهبر و فعال سیاسی دیگر باید دستگیر شوند تا متوجه شوید این حرکت باز نمی استد و وای بر آن روزی که این جنبش بدون دریافت مطالباتش خاموش شود. که آن روز باید در پستوی خانه ها و زیرزمین های هر شهر و دیاری شعله های زیر خاکستر این جنبش را جستجو کنید 

روزگاری بود داستانی ساخته می شد آیت اللهی بر صفحه ی جادویی تلویزیون ظاهر می شد، اظهار ندامت می کرد …. خیلی ها را ترساندند. غافل از اینکه سال ها بعد برخی از اصل آن داستان را منکر می شوند و تماما یک بازی سیاسی کثیف برای حذف مخالفان می دانند.

زمانی کارناوالی راه می افتد و عصرعاشورای حسینی عده ای در هیبتی دیگر در می آیند و به قصد تخریب مردمی که قرار بود حماسه ای بسازند از جنس خودشان به بلندای یک تاریخ – که ساختند – ، کارناوال جشن و رقص و شادی به راه انداختند . نظامی برآشفت، صداو سیمایی تمام قد دست به کار شد جهت تنویر ذهن ائمه ی جماعات کشور تا تقبیح شوند کارناوال سازان … خیلی ها را ترساندند، غافل از اینکه هنوز در شور تخریب حریف غوطه ور بودند که نقاب از چهره ی کریه شان بر افتاد .

دوره ای بر ما گذشت که گل های گلستان اندیشه و سیاست ایران یک به یک به دستان پنهان هزار دستان پرپر شدند … خیلی ها را ترساندند، اما غافل از اینکه، زنجیری که ساختند از قتل، عاقبت بر پای خودشان شد به جبر روزگار. وای که این دل های سنگ باید تنظیف میشد به شربتی، که شد.

ایامی طی شد و همو که به تصدیق دوست و دشمن ستون های انقلابی جز با کمک امثال او بپا نمی شد و “همه چیز” امروز این مدعیان را اول بار او نگاشت، برای مخالفت با قتل عام نوعی از بشر که از قضا همفکرانشان قاتلان جگرگوشه اش بودند، خانه نشینش کردند و در همان بیت محبوسش کردند و چه ها که بر او به ناروا نکردند … خیلی ها را ترساندند، غافل از اینکه هرچه رشته بودند برای ذهن روشن یک ملت پنبه شد و چه باشکوه رفت که رفتنش هم مصیبتی شد برای او.

و امروز، که هوا سرد است بس ناجوانمردانه تر از دیروز، عده ای سیاه پوش با دستارهای سبز، سینه زنان می خواندند : ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم ، به ناگاه خیابان های کشورم را با نوای عاشورایشان رنگین کردند.

به یک باره ورق ها بر می گردد عکس هایی پاره می شود ، خیمه هایی می سوزدند، هلهله هایی سر داده میشود و حرمتی هتک.

اگر آن داستان ها را نشنیده بودم اگر آن روزگار را ندیده بودم باور میکردم و من هم می ترسیدم .

قائله ی هتاکی سبز پوشان به مولایی که ادعای علمداریش را دارند.

جالب تر اینکه وقتی اخبار را از چندین روز قبل دنبال کنی روزهایی که همه جا به بهانه ای دیگر – هتاکی به عکس امام که البته به هجوم به بیت ایشان منتهی شد – به مصاحبه ای از مدیریت صدا و سیما بر می خورید که دقیقا همین صحنه های عاشورای امسال را ترسیم می کند. حیرتا از این همه آینده نگری . خبر از تولید فیلمی به نام ” آتش سبز ” با همکاری حراست سازمان صدا و سیما ، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه می دهد که موضوع آن مربوط می شود به چند جوان دختر و پسر وابسته به جریان سبز که تصمیم می گیرند تمثال امام حسین (ع) را جلوی دوربین صدا و سیما ( اخبار ۲۰:۳۰ ) ابتدا پاره و سپس به آتش بکشند.

اما چه شد فیلم پخش نشد. ولی ظاهرا فیلمنامه مورد پسند واقع شد. فیلمنامه ای که باز نویسی شد.

قرار شد یوم الله دیگری ساخته شود . بنابراین ۹ دی روز اعدام صدام حسین ، یوم الله شد به برکت سریال کودتای ۲۲ خرداد.

توهین به مقدسات دینی و ملی در هر جایی امری مذموم و ناپسند به شمار می آید ولی متاسفانه طی ۲ دهه ی اخیر در کشور ما این امر به یک ابزار سیاسی برای تهییج مردم در تنگناهای سیاسی تبدیل شده است . اما این بار مردم ایران طرحی دیگر رقم زدند.

کاش سرنوشت سناریو نویسان کارناوال عصرعاشورا، قتل های زنجیره ای، تیم های ترور شخصیت نیروهای سیاسی و … اندکی در یاد کودتا نویسان و طراحان ظهر عاشورا مانده بود.

نشانه هایش گزارش مجلس مبنی بر گناهکار بودن سعید مرتضوی در ماجرای – سیاه اما کوچک در میان انبوه فجایع اخیر- کهریزک .

اما این بار ظاهرا داستان ادامه دارد . قرار بر این گذاشته اند که معترضان را محارب کنند و محارب را به بالای دار کشند در کمتر از ۵ روز. هنوز آرامش به جامعه ی سیاستمداران ۹ دی زده ی ما باز نگشته که خبر از اعدام چند نفر از هتاکان و اغتشاشگران ظهر عاشورا و اعدام گسترده ی فعالین سیاسی کرد می رسد.

به راستی طراحان خشونت به دنبال چه چیز هر روز بر تحریک این مردم داغدیده دامن می زنند . دستگیری های گسترده در زمانی که هنوز اعترضات خیابانی شروع نشده بود ، برخورد خشن با معترضانی که سکوت تنها شعارشان بود.

جالب آنان که آنان که امروز نام معترض را از آشوب طلب سوا می کنند، همین چند ماه پیش با افتخار معترض را به گلوله بستند، کهریزک ساختند و شهدا تقدیم مردم کردند . دستگیری ها با گستردگی بیشتر ادامه یافت، دادگاه های نمایشی ، اعترافات ساختگی.

همان قدر که دستگیری و کشتار مردمی نتیجه بخش بود به همان میزان تحقیر بزرگترین چهره های سیاسی مورد عنایت مردم تسکین درد بود و تحقیر قوم معترض به نامی که به حق برازنده ی گویندگان می آمد و سیمین بانو همین اواخر عجب زیبا حدیث بزغاله را به نظم در آورد. کشتار، زندان، بازداشت ادامه می یابد ولی آیا عقلایی بر این نمی اندیشند که شاید صلاح کار در دلجوئی و اصلاح امور باشد آیا تا به حال مطالبات جنبش سبز را در مورد بررسی قرار داده اند، در دهشت انگیز ترین سرزمین های افریقا که درگیر جنگ های بی هدف داخلی هستند هم همیشه مذاکره راه حل اول است ولی از چشم هایی که سیل معترضان را به صفر می انگارد چه انتظار….

آیا تا به حال بر شما امر ثابت نشده که این خیزش مردمی کار امریکا و اسرائیل که هیچ، هنر نیروهای سیاسی داخلی هم نیست. درنیافتید که این بار فعالین سیاسی هستند که مردم را همراهی می کنند. چند رهبر و فعال سیاسی دیگر باید دستگیر شوند تا متوجه شوید این حرکت باز نمی استد و وای بر آن روزی که این جنبش بدون دریافت مطالباتش خاموش شود. که آن روز باید در پستوی خانه ها و زیرزمین های هر شهر و دیاری شعله های زیر خاکستر این جنبش را جستجو کنید .

اندکی تدبیر چاره ی این روز های مام وطن است که رنجور است ازین همه برادر کشی . امروز را دریابید ، شاید …

تاریخ انتشار : ۲۷ دی, ۱۳۸۸ ۴:۴۶ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

انتخابات ۸ درصدی!

اخباردور دوم انتخابات مجلس: روز جمعه ۲۱ اردیبهشت سال جاری, نتیجه انتخابات دور دوم مجلس در تهران اعلام گردید نماینده اول کلان شهر تهران با کسب ۲۶۹/۴۳  رای از حدود ۸ میلیون نفر واجدین شرایط رای دادن, یعنی با رای فقط ۲ درصد از مردم تهران به مجلس راه یافت. البته با احتساب ۵ درصد آرا باطله, مشارکت مردم تهران کمتر از  ۳ درصد بوده است.

مطالعه »

آنچه در هفته ۱۵ تا ۲۱ اردیبهشت گذشت …

بابک پاک‌نیا، وکیل محمد رسول‌اف روز چهارشنبه از صدور حکم هشت سال حبس که پنج سال آن قابل اجرا است برای این فیلسماز شناخته شده ایرانی خبر داد.  “درخت انجیر معابد” جدیدترین فیلم ساخته او قرار است در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم «کن» در فرانسه به نمایش در آید.  حکومت اسلامی در ایران اما از آقای رسول‌اف اجازه کار در ایران و خروج از کشور را گرفته است.

مطالعه »
آخرین مطالب

بالاخره خسته‌شان خواهیم کرد…

دلفین مینویی افزایش فشار رژیم جمهوری اسلامی برای تحمیل حجاب را گوشزد می‌کند اما در عین حال می‌نویسد که جنبش اعتراضی ایرانیان عمیق و پایدار است. به قول یک دختر نوجوان ایرانی: بالاخره خسته‌شان خواهیم کرد.

از میانهِ شب…

هان تو…/فرومایهِِ حریص و غَرق در جنون/با غروری ته کشیده/بُغضِِی فرو خورده/لابه، ازحنجره ات بالا میاید/فوران عربده ها در جیبِ ردایت/لکه هایِ سیاهِ رسوایی/در خون- فریاد می زند…

جمهوری خواهی چپ…

اغلب چپها با درس آموزی از اتفاقات گذشته برای رسیدن به هدف خود مسیری متفاوت را در پیش گرفتند . بر حسب تجربه ای تاریخی چپ ها بعداز هر شکستی با ارزیابی و پرداختن به نقد اتفاقات گذشته ضمن اصلاح شیوه ها و خطاها ، گامهای محکمی را برای ادامه مسیر برمی دارند .

پیش بینی بی لکنت شکست جمهوری اسلامی!

جنگ نامتقارن در چالش با حجاب اجباری را کسی وضع نکرده است. شکل‌گیری‌ آن، جنبه‌ی خودبخودی دارد. مرهون عقل خاموش اما هوشمند جامعه است که بر حسب نیاز زمان، آن را از دل بیرون داده و در دامن خویش پرورده است.

یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
بیانیه ها

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

مطالعه »
پيام ها

دانشجویان آمریکایی در اعتراض به ادامه نسل کشی فلسطینیان توسط اسرائیل دانشگاه ها را به تصرف خود در آوردند!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)-حوزه آمریکا ضمن اعلام حمایت کامل از مبارزه دانشجویان و استادان در تمامی دانشگاه های آمریکایی شرکت کننده در این جنبش، به مقاومت نسل نوین دانشجویی درود میفرستد و برای ایشان در شکستن فضای تاریک تحمیل شده و تا موفقیت نهایی پیروزی آرزو می‌کند.

مطالعه »
بیانیه ها

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

بالاخره خسته‌شان خواهیم کرد…

فرجام خواهی از حکم اعدام توماج صالحی…

از میانهِ شب…

جمهوری خواهی چپ…

پیش بینی بی لکنت شکست جمهوری اسلامی!

خروج رسول‌اف از ایران؛ بیم‌ها و امیدهای پناهی…