جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸

جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸

به همه فعالین و سازمانهای مدافع حقوق بشر

ما به عنوان جمعی از فعالان حقوق بشر از تمامی همراهان ،سازمانها و نهادهای حقوق بشر در سراسر دنیا میخواهیم به این حکم اعتراض کنند و اجازه ندهند چنین احکامی علیه حقوق اولیه دانشجویی صادر گردد.این حکم میتواند با توجه به شرایط اعتراضی جامعه و دانشگاه علیه فعالین دیگر دانشجوئی صادر گردد بنا بر این از همه فعالین حقوق بشر در سراسر دنیا میخواهیم در مدت زمان تعیین شده برای اعتراض به حکم محمد پورعبداله همه جانبه و با تمامی امکانات از او و سایر دانشجویان در بند حمایت کنند

محمد پور عبداله یکی از دانشجویان زندانیست که از طرف شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به دلیل شرکت در تجمع دانشجویی در روز ۱۶ آذر سال ۱۳۸۶، به اتهام اجتماع و اقدام بر ضد امنیت داخلی و همچنین تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است. محکومیت محمد پورعبداله به دلیل شرکت در تجمع  روز دانشجوی دو سال پیش، دو روز پس از آن ابلاغ شده است که گروه بزرگی از دانشجویان معترض دولت در تجمع های مشابهی در دانشگاه های سراسر ایران شرکت کردند و عده ای از آنها بازداشت شدند.محمد پورعبداله ابتدا در بهمن ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت، اما با سپردن وثیقه آزاد شد.او دوباره در بهمن ماه سال ۱۳۸۷ بازداشت شد و تا کنون در بازداشت به سر می برد.وی تا به حال از اتهام “عضویت در گروههای مخالف نظام” و “گروههای تشکیل شده با هدف اقدام علیه امنیت ملی” تبرئه شده و تنها به اتهام شرکت در تجمع دانشجویی به مناسبت ۱۶ آذر با این حکم سنگین مواجه شده است.این حکم در حالیست که بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی هر کسی حق دارد در تجمع و راهپیمائی شرکت کند.
 
طبق اعلام محمدعلی دادخواه، محمد مصطفایی و سارا صباغیان وکلای محمد پور عبداله از زمان اعلام حکم به ایشان بیست روز فرصت اعتراض به این حکم هست.ما به عنوان جمعی از فعالان حقوق بشر از تمامی همراهان ،سازمانها و نهادهای حقوق بشر در سراسر دنیا میخواهیم به این حکم اعتراض کنند و اجازه ندهند چنین احکامی علیه حقوق اولیه دانشجویی صادر گردد.این حکم میتواند با توجه به شرایط اعتراضی جامعه و دانشگاه علیه فعالین دیگر دانشجوئی صادر گردد بنا بر این از همه فعالین حقوق بشر در سراسر دنیا میخواهیم در مدت زمان تعیین شده برای اعتراض به حکم محمد پورعبداله همه جانبه و با تمامی امکانات از او و سایر دانشجویان در بند حمایت کنند

To all Human Rights Activists and Organizations
Mohammad PourAbdullah is a detainee student who was sentenced to six year imprisonment by judge Salvati, head of the branch 15 of Tehran’s revolutionary court. He is charged with participation in Azar 16th (December 7th, Student Day) protests in 2007, attempt against national security and propaganda against the Islamic regime.

PourAbdullah’s conviction due to participation in Student Day protest two years ago was announced two days after large groups of regime opponent’s students protested in different Universities in Iran, which ended in many students arrest. Mohammad PourAbdullah was first arrested back in January of 2008, but he was released on bail. He was arrested again in January of 2009 and has been in detention ever since. So far charges of “being a member of opposition groups” and “groups formed with the aim of acting against national security” have been dropped.He has been sentenced to such heavy verdict due to participating in 16th Azar protests! This verdict takes place while based on Article 27 of constitutions; everyone holds the right to participate in gatherings and demonstrations.

According to Mohammad Ali Dadkhah, Mohammad Mostafaie and Sara Sabaghyan, PourAbdullah’s lawyers; since the day they were notified of the verdict they have 20 days to appeal. We as a group of human right activists ask fellow citizens and human rights organizations all around the world to protest against this verdict and don’t allow such verdicts to be issued against fundamental student rights. Considering the current inflame atmosphere of universities and society, similar verdicts can be issued against other student activists. Therefore, we ask human right activists around the world to protest against PourAbdullah’s verdict during this given time and support not only PourAbdullah, but all the other detained students

احمد باطبی Ahmad Batebi
نیک آهنگ کوثر Nikahang Kowsar
فرشته قاضی Fereshteh Ghazi
شاهین نجفی Shahin Najafi
شیوا نظرآهاری Shiva NazarAhari
زینب پیغمبرزاده Zeynab Peyghambarzadeh
لاله حسن پور Laleh Hasanpour
بهرام واحدی Bahram Vahedi
مجتبی سمیع نژاد Mojtaba Samienejad
فریبا داودی مهاجرFariba Davoudi Mohajer
کوهیار گودرزی Kouhyar Goudarzi
مهرنوش اعتمادی Mehrnoush Etemadi
سروش دشتستانی Soroush Dashtestani
علی افشاری Ali Afsari
مهرداد مشایخی Mehrdad Mashayekhi
شکوفه سخی Shokoufe Sakhi
شیدا جهانبین Sheyda Jahanbin
آیدا سعادت Aida Saadat
مامک پورعبداله Mamak Pourabdollah
پریسا نصر آبادی Parisa NasrAbadi
محسن مومنی Mohsen Momeni
حسام میثاقی Hesam Misaghi
مازیار سمیعی Mazyar Samiee
فرح طاهری Farah Taheri
حسن زرهی Hassan Zerehi
نسرین الماسی Nasrin Almasi
رشید اسماعیلی Rashid Esmaieli
مصی شیروانی Messi Shirvani
شهاب الدین شیخی Shahabeddin Sheykhi
روزبه صف شکن Rouzbe Safshekan
شیرین اردلان Shirin Ardalan
گلناز خواجه گیری Golnaz Khajehgiri
مهسا پورعبداله Mahsa Pourabdollah
صادق شکیب Sadegh Shakib
شیرین فامیلی Shirin Famili
علی عبدی Ali Abdi
امید حبیبی نیا Omid Habibinia
مهسا طاهران Mahsa Taheran
سعید قاسمی نژاد Saeed Ghaseminejad
سمانه مرادیانی Samaneh Moradiani
بیژن صباغ Bijan Sabbagh
محمد محققی Mohammad Mohagheghi
میترا یوسفی Mitra Yousefi
عسل اخوان Asal Akhavan
نیلوفر گلکار Niloofar Golkar
امیر حیدری Amir Haydari
روژین محمدی Rojin Mohammadi
سعید ولدبیگی Saeed Valadbaygi
پریسا کاکائی Parisa Kakie
پویش عزیزالدین Pouyesh Azizedin
آزاد مرادیان Azad Moradian
امیر یاشار جوانبخت Amir Yashar Javanbakht
مریم افشاری Maryam Afshari
کورش صحتی Kourosh Sehati
بهزاد مهرانی Behzad Mehrani
مرجانه ایاز Marjaneh Ayaz
اکبر عطری Akbar Atri
امیر جواهری لنگرودی Amir Javaheri Langroudi
شبنم اسداللهی Shabnam Asadollahi
کاوه قاسمی کرمانشاهی Kaveh Ghasemi Kermanshahi
مریم حسینی خواه Maryam Hoseynikhah
ناهید میرحاج Nahid Mirhaj
پروانه وحید منش Parvaneh Vahidmanesh
عشا مومنی Esha Momeni
احمد عشقیار Ahmad Eshghyar
دلارام علی Delaram Ali
ساغی قهرمان Saghi Ghahraman
بهروز آزاد Behrouz Azad
عطیه وحید منش Atieh Vahid manesh
مینا غیرتمند Mina Gheyratmand
نیکزاد زنگنه Nikzad zangeneh
علی کلائی Ali Kalaee
رویا کاشفی Roya Kashefi
علیرضا اخوان Alireza Akhavan
الناز ناطقی Elnaz Nateghi
شهلا باورShahla Bawar
این لیست درحال تکمیل شدن است … To be Continued

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر, ۱۳۸۸ ۶:۳۴ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

سخن روز

حملۀ تروریستی در مسکو را محکوم می‌کنیم!

روشن است که چنین حمله‌ای نیاز به تیمی حرفه‌ای و سازماندهی و تدارکی نسبتاً طولانی و گسترده دارد. در عین حال، زود است که بتوان تحلیل جامع و روشنی از ابعاد پشت پردۀ این جنایت و اهداف سازمان‌دهندگان آن ارائه داد. هدف از این یادداشت کوتاه نیز  در وهلۀ نخست مکثی است بر قربانیان این حمله و حملاتی از این دست. قربانیانی که تنها سهم‌شان از سازمان‌دهی و تدارک چنین جنایاتی و علل پشت پردۀ آن، هزینه‌ای است که با جان و سلامتی‌شان می‌پردازند.

مطالعه »
یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
آخرین مطالب

طرح نور، سرکوب شدید زنان خواهان پوشش اختیاری

اعتراضات علیه حجاب اجباری که بعد از قتل مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، سراسر ایران را فراگرفت، با وجود سرکوب، به یک معضل برای حکومت تبدیل شده است. گشت ارشاد نمونه کوچکی از جنگ هر روز حاکمیت با زنان بوده و سرکوب هر روزه زنان در خیابان یعنی اعتراف به تداوم جنبش زن زندگی آزادی.

عمر آشور: چگونه حملات ایران به اسرائیل چشم انداز مناقشه خاورمیانه را بازتعریف کرد!

مقیاس و گستره نیروهای متحد ایران نیز برای اولین بار مشاهده می‌شد. متحدان غیردولتی ایران ‌توانستند حملات را به طور همزمان هماهنگ کنند، از موشک‌های بالستیک دوربرد و متوسط و موشک‌های کروز شلیک شده توسط حوثی‌ها در یمن تا موشک‌های ۱۲۲ میلی‌متری گراد که توسط حزب‌الله در جنوب لبنان پرتاب شد، تا موشکهای پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان عراقی.

دیوید هرست: نحوه حمله ایران ضعف اسرائیل را آشکار کرد!

پس از چنین حمله‌ای، تصاویر بصری بد به نظر می‌رسند: اسرائیل به دیگران برای دفاع از خود نیاز دارد و در انتخاب نحوه عکس العمل نیز آزاد نیست. این حمله اگر صورت گیرد باعث می‌شود که حامی اسراییل، ایالات متحده، گزینه‌های سیاسی دیگری را انتخاب کند.

یادمان ۴٩مین سالگرد جانباختگان تپه‌های اوین به‌دست دژخیمان سلطنت پهلوی

یادمان ۴٩مین سالگرد جانباختگان تپه‌های اوین به‌دست دژخیمان سلطنت پهلوی –
جمعه، ٣١ فروردین ١۴٠٣ (١٩ آپریل ٢٠٢۴ میلادی)،
ساعت: ٢١:٣٠ به‌وقت ایران (٢٠ به‌وقت اروپای مرکزی)

نظام مالی جهانی و بازارهای مالی و پولی و ابزار آن

درک و دریافت و آموزش اقتصاد سرمایه داریِ جهان امروز׳ بدون شناخت لایه های پنهان یا کمتر شناخته شده نظام مالی و تجارت جهانی و گردانندگان و سوداگران آن و آشنایی با سویه ها و دگرگونی های شتابنده و یا گام به گام آن شدنی نیست و نیازمند واکاوی سنجشگرانه است׳ که در این بخش کوشش می شود تنها به گونه ای فشرده به آنها اشاره شود.

یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
بیانیه ها

افزایش تشنج در منطقه و ادامۀ ماجراجویی‌های دولت‌های اسرائیل و ایران را محکوم می‌کنیم!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت) یک‌بار دیگر مخالفت اکید خود را با ماجراجویی‌های خطرناک پیش‌آمده از سوی اسرائیل و واکنش متقابل جمهوری اسلامی ایران و ادامۀ حملات نظامی  چه از سوی جمهوری اسلامی و چه از سوی اسرائیل، اعلام و قاطعانه از تلاش‌های دیپلماتیک برای رفع اختلافات منتج به این حوادث حمایت می‌کند. 

مطالعه »
پيام ها

از قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل و برقراری آتش‌بس فوری و پایدار در غزّه حمایت می‌کنیم!

ما فداییان خلق ایران از نخستین روز آغاز جنگ ضمن محکوم کردن و غیرقابل توجیه خواندن عملیات مسلحانه و نظامی علیه مردم بی‌دفاع غیرنظامی، همراه و هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان خواهان آتش‌بس فوری و تأمین حقوق حقّهٔ مردم فلسطین شدیم. با این رویکرد ما مهار مقاومت آمریکا و تصویب قطعنامهٔ شورای امنیت را یک پیروزی بزرگ برای مردم بی‌گناه غزّه و فلسطین و تمامی آزادی‌خواهان جهان می‌دانیم.

مطالعه »
بیانیه ها

افزایش تشنج در منطقه و ادامۀ ماجراجویی‌های دولت‌های اسرائیل و ایران را محکوم می‌کنیم!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت) یک‌بار دیگر مخالفت اکید خود را با ماجراجویی‌های خطرناک پیش‌آمده از سوی اسرائیل و واکنش متقابل جمهوری اسلامی ایران و ادامۀ حملات نظامی  چه از سوی جمهوری اسلامی و چه از سوی اسرائیل، اعلام و قاطعانه از تلاش‌های دیپلماتیک برای رفع اختلافات منتج به این حوادث حمایت می‌کند. 

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

طرح نور، سرکوب شدید زنان خواهان پوشش اختیاری

عمر آشور: چگونه حملات ایران به اسرائیل چشم انداز مناقشه خاورمیانه را بازتعریف کرد!

دیوید هرست: نحوه حمله ایران ضعف اسرائیل را آشکار کرد!

یادمان ۴٩مین سالگرد جانباختگان تپه‌های اوین به‌دست دژخیمان سلطنت پهلوی

نظام مالی جهانی و بازارهای مالی و پولی و ابزار آن

اینترسپت: گزارش نظامی درگیری ایران-اسراییل!