پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

حمله پلیس امنیتی رژیم جمهوری اسلامی به تجمع فعالین کارگری را محکوم می کنیم!

کارگران ایران، برای به دست آوردن آزادی تشکل های کارگری و رهائی از بند و زنجیر بخاطر فعالیت های انسانی و حقه خود، نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم و بویژه تمام کارگران در سندیکاهای کارگری جهان می باشند. ما از همه تشکل های کارگری، نهاد های مدافع آزادی و حقوق بشر ، سازمان ها، احزاب و انسان های آزادی خواه دعوت می کنیم با اعتراض به این سرکوب ها، از حقوق کارگران حمایت کنند.

رژیم جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر با حمله وحشیانه به تجمع قانونی فعالین کارگری، ماهیت ضد انسانی و سرکوبگر خود را نشان داد. پلیس امنیتی، ملبّس به لباس شخصی، در روز جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱، به محل سندیکای “کمیته همآهنگی برای کمک به تشکل های کارگری” که فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۴علنی و در چارچوب قانون، انجام داده است، هجوم آورد و همه حاضران در این جلسه را که بالغ بر ۶۰ نفر بودند، بشدت مضروب، مجروح و دستگیر کرد.

روز بعد، جز ۹ نفر از بازداشت شدگان، سایرین آزاد شدند. ۹ تن فعال کارگری که بدون اعلام جرم، در محل نامعلومی بسر می برند عبارتند از: مازیار مهرپور، سعید مرزبان، میترا همایونی، سیروس فتحی، جلیل محمدی، مسعود سلیم پور، ریحانه انصاری، علیرضا عسگری و فرامرز فطرت نژاد.

جمهوری اسلامی ناتوان از اداره دمکراتیک جامعه، همزمان با اجرای سیاست های نادرست بین المللی و ضعف در برابر تحریم های اقتصادی، ایران را در معرض شدیدترین بحران های داخلی و در انزوای جهانی قرار داده است. در حالی که به گفته دبیر کل خانه کارگر، در شرایط بحرانی کنونی، صدها هزار کارگر، بدون امکان استفاده از مزایای دوران بیکاری، از کار بیکار شده اند، مدیران مؤسسات بزرگ خدماتی و تولیدی؛ که عموماً از کارگزاران دولت، سپاه و بسیج می باشند، با عوامفریبی، تمام مشکلات را بر گردن زحمکتشان، انداخته و آنان را در برابر فشارهای گوناگون، از جمله حمله به جلسات قانونی شان قرار داده اند.

مادامی که ایران قرارداد بین المللی رفع تبعیض، و مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر از جمله آزادی تشکل و تجمع مردم را به رسمیت شناخته است، تمام گروه ها و اصناف، حق فعالیت های اجتماعی، صنفی، سیاسی و مشارکت فعال در طرح مشکلات خود و خانواده شان را دارند. بنابراین بدیهی است دستگیری فعالین کارگری و نگه داشتن ۹ تن از آنان در بازداشتگاه های مخفی، نه تنها خلاف تمام قوانین بین المللی است، که بر طبق قوانین رژیم اسلامی نیز جرم محسوب می شود.

کارگران ایران، برای به دست آوردن آزادی تشکل های کارگری و رهایٔی از بند و زنجیر بخاطر فعالیت های انسانی و حقه خود، نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم و بویژه تمام کارگران در سندیکاهای کارگری جهان می باشند. ما از همه تشکل های کارگری، نهاد های مدافع آزادی و حقوق بشر ، سازمان ها، احزاب و انسان های آزادی خواه دعوت می کنیم با اعتراض به این سرکوب ها، از حقوق کارگران حمایت کنند.

اگر به عنوان یک نهاد میخواهید از این حرکت پشتیبانی کنید، با ایمیل زیر تماس بگیرید:

free.iran.for.all.iranians@gmail.com

 

پشتیبانان

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / آمریکای شمالی

اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران – تورنتو

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / شیکاگو

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / لوس آنجلس

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / نیویورک

انجمن حقوق بشر و دموکراسی ـ هامبورگ

بنیاد اسماعیل خویی

جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران / اتریش

جامعه ی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران – سویٔد

جامعه حقوق بشر ایران درفلوریدا ـ اورلندو فلوریدا

جمعیت دفاع از حقوق مردم ایران / اتریش

جنبش سبز لندن / لندن

جنبش سبز کاردیف

خانه همبستگی مهر / کلن

شبکه همبستگی ایرانیان فرزنو ـ کالیفرنیا

شبکه همبستگی ملی ایرانیان (کالیفرنیا)

فدراسیون اروپرس

کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی / پاریس

 

The Islamic Republic Attacks Labor Activists Once Again

On Friday the 26th of Khordad 1391 plain clothes secret police of the Islamic Republic attacked a gathering of the Labor Organization Assistance Committee which has been legally working within the requirements of the law since 1384. All of the attendees, over 60 individuals, were beaten, injured and arrested. This is while all of the activities of this organization and labor unions have been public and the Islamic Republic released all of them other than nine individuals named Mazyar Mehrpour, Saeed Marzban, Mitra Homayouni, Sirous Fathi, Jalil Mohammadi, Massoud Salimpour, Reyhaneh Ansari, Alireza Asgari and Faramarz Fetradnejad which have been incarcerated at an unknown location without any formal charges.

In a time where the inability of the Islamic Republic to democratically manage society has let to serious national crises and ill conceived international policies has let to isolation and economic sanctions, the management of large industrial companies which are mostly owned by the government or the revolutionary guard have forced all of their shortcomings on defenseless workers and laid off hundreds of thousands.

The Islamic Republic must release all those who have been arrested because of their activities to help create social or labor organizations and honor the provisions of the Universal Declaration of Human Rights. Workers have the right to organize to defend their rights.

Iranian workers need the strong support of international labor organizations. With strong support it is possible to gain the freedom of jailed labor activists.

Solidarity to Defend Human Rights in Iran

Juny 25, 2012

To add your organization please email to free.iran.for.all.iranains@gmail.com

 

Supporters;

Union for the Advancement of Secular Democracy in Iran/ North America

Union for the Advancement of Secular Democracy in Iran/ Toronto, Canada

Union for the Advancement of Secular Democracy in Iran/Chicago, USA

Union for the Advancement of Secular Democracy in Iran/Los Angeles, USA

Union for the Advancement of Secular Democracy in Iran/New York, USA

Society for Human Rights and Democracy/ Homburg

Esmail Khoi Foundation

The Committee for Defense of Human Rights in Iran/Austria

Community support for the rights of all Iranians/Austria

Society to Defend Human Rights and Democracy in Iran/Sweden

Collective Union Mehr/Colon

Network for Iranian Solidarity Frezno/ California, USA

Network for Iranian Public Solidarity/ California, USA

Federation Iropres

Independent Committee Against Suppression of Iranian Public

London Green Movement/ London, England

Cardiff Green Movement/

Florida for Human Rights in Iran, Florida, USA

بخش : کارگری
تاریخ انتشار : ۶ تیر, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز
اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران

کارزار علیه انحلال قانونی نهاد وکالت در برنامه هفتم توسعه را امضا کنید!

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، کانون وکلا باید صدور و ابطال پروانه وکالت را از طریق درگاه ملی مجوزهای وزارت اقتصاد انجام دهد. به گفته رئیس کانون وکلای گلستان “ماده ۴ لایحه برنامه هفتم توسعه، خسارت‌بارترین مقرره پس از انقلاب و به منزله انحلال قانونی نهاد وکالت است.”
امضا کنید: کارزار اعتراض به طرح‌ها و لوایح ضد استقلال کانون‌های وکلا و امنیت قضائی (karzar.net)

مطالعه »
یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
آخرین مطالب

نامه ناصر زرافشان به زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان قزل‌حصار که در اعتصاب غذا به سر می برند

از روزی که این ماراتن مرگ را آغاز کردید، مبارزه و مقاومت شما را در بند دنبال کرده ایم. این را درک می کنیم که وقتی همه راههای مبارزه و مقاومت را بر آدمی بستند و او جز جان و هستی  خود چیز دیگری نداشته باشد، ناگزیر است با همین وسیله ای که در اختیار دارد، به مقاومت ادامه دهد.

تعبیر گویای ویتگنشتاین

قصه‌ی مردی که هرگاه در خلوتِ قبرستان و «اهل قبور» می دیدمش؛ پرسش‌هایم را بی‌پاسخ نمی‌گذاشت…

بزرگ‌داشت سال‌روز جنبش «زن، زندگی، آزادی»: سلامی و کلامی بر آن آبی بیکرانه

یک سال از جنبش «زن، زندگی، آزادی» که با جان باختن خانم مهسا (ژینا) امینی آغاز شد و اوج گرفت، گذشت. جنبشی که سپهر میهن را در نوردید و در گسترهٔ جهانی پژواک یافت. در بزرگداشت سال‌روز این جنبش، بررسی فراز و فرودها و تاثیر و دستاوردهای ماندگار آن، در بستر رخداد یکساله، تجربه‌ای گرانبها برای فعالان مدنی، کنشگران سیاسی، احزاب و سازمان‌های ایرانی است در راستای ترسیم افق آینده و تداوم آن.

عصای عیسی

اولین تصویری که از او داشتم مربوط به روزهایی می شد که شانزده سالم بود. نجف مخزن ساز بود و تابستان ها که مدارس تعطیل بود خرده کارهایی به من می داد. آن روز گرما داشت بیداد می کرد که پیدایش شد. پرسان پرسان در بیابان های اطراف بوارده، مخزن شماره دو را پیدا کرده بود. شلوار مشکی و پیراهن سفیدش نشان نمی داد دنبال کار آمده باشد. بدون این که با کسی حرف بزند مستقیم از محوطه خاکی دور مخازن بالا آمد و یکراست بالای سر نجف ایستاد.

یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
پيام ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

نامه ناصر زرافشان به زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان قزل‌حصار که در اعتصاب غذا به سر می برند

تعبیر گویای ویتگنشتاین

بزرگ‌داشت سال‌روز جنبش «زن، زندگی، آزادی»: سلامی و کلامی بر آن آبی بیکرانه

عصای عیسی

جنبش «زن زندگی آزادی»: شکست یا فروکش نسبی و موقت؟

فرانسیس بیکن: فیلسوف تجربه گرا ولی بی خبر از اختلافات طبقاتی