پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹

پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹

دختر تهیدست
دختری خرد، بمهمانی رفت، در صف دخترکی چند، خزید، آن یک افکند بر ابروی گره، وین یکی جامه بیکسوی کشید، این یکی، وصلهٔ زانوش نمود، وان، به پیراهن تنگش خندید
۲۴ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: پروین اعتصامی
نویسنده: پروین اعتصامی
نامه سرگشاده به دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد: همکاری با ایران را به توقف اعدام‌های مواد مخدر مشروط کنید!
ایران یکی از کشورهای عمده ترانزیت مواد‌ مخدر به اروپاست و برای محدود کردن ورود مواد مخدر از طریق مرزهای ایران به اروپا، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم...
۲۳ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: سازمان حقوق بشر ایران
نویسنده: سازمان حقوق بشر ایران
پروندۀ شنیداری نشست سوم فرایند تدوین اصول و محورهای حداقلی برای حکومت
نشست سوم فرایند تدوین اصول و محورهای حداقلی برای حکومت روز یکشنبه ۱۳ خرداد ١۴٠۳ (۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی) در تالار مجازی در سامانۀ Zoom برگزار شد. دستور نشست بحث...
۲۳ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: گروه سازمان‌دهی تدوین اصول و محورهای حداقلی برای حکومت
نویسنده: گروه سازمان‌دهی تدوین اصول و محورهای حداقلی برای حکومت
حاتم اوزدمیر؛ شهروند ترکیه محکوم به اعدام در ایران-  بدون دادرسی بی‌طرفانه و خدمات کنسولی
حاتم اوزدمیر، شهروند کشور ترکیه و عضو حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) که در حال حاضر در زندان مرکزی ارومیه در حبس به سر می‌برد، بار دیگر از سوی...
۲۳ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: سازمان حقوق بشر ایران
نویسنده: سازمان حقوق بشر ایران
کودکان کار: کودکانی که کودکی را در نبرد با فقر از دست میدهند
دوازده  ژوئن، روز جهانی منع کار کودکان است؛ کودکانی که کودکی‌های‌شان در سر چهار‌راه‌ها یا در کارگاه‌های زیرزمینی از بین می‌رود و هیچ فرصتی برای کودکی کردن ندارند‌..
۲۳ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: گروه کار زنان سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
نویسنده: گروه کار زنان سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
بیایید به تعهدات خود عمل کنیم: به کار کودکان پایان دهیم!
اگر چه در طول زمان پیشرفت زیادی در کاهش کار کودکان حاصل شده، ولی در سال‌های اخیر شاهد معکوس شدن روندهای جهانی در همین رابطه بوده‌ ایم
۲۲ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: سازمان بین‌المللی کار
نویسنده: سازمان بین‌المللی کار
نگر به لاله و طبعِ بهارِ رنگ‌پذیر ...
نگر به لاله و طبعِ بهارِ رنگ‌پذیر، یکی به رنگِ عقیق و دگر به بویِ عبیر، چو جعد زلف بتان شاخ‌های بید و خَوید، یکی همه زره است و دگر...
۲۲ خرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: عنصری بلخی
نویسنده: عنصری بلخی

دستگیری ریگی و ادامه دسیسه های مشکوک!

دقیقاْ یكی از مشكلات اساسی كشور ما همین است كه از بیش از یک قرن پیش به این سو بیگانگان بازی كردن با فعالان سیاسی و برخی از روشنفكران کشور را به صورت یکی از مؤثرترین راه های نیل به مقاصد و منافع خود مورد استفاده قرارداده اند

سخنی کوتاه در نتایج اتکاء به بیگانگان

و پیروی از طرح های شوم آنان

در دستگیری عبدالمالک ریگی طبق بیانیه جندالله «سرویس های اطلاعاتی غرب از جمله سیا و اطلاعات

افغانستان و اطلاعات پاکستان» همکاری داشته اند و او را تحویل حکومت اسلامی ایران داده اند. در بیانیه جندالله خاطر نشان شده است که « طبق اطلاعاتی که شاخه اطلاعاتی جنبش بدان دست یافته است سرویس های اطلاعاتی غرب در دستگیری رهبر جنبش همکاری بسیار زیادی از جمله کنترل خط های ماهواره ای و همچنین استفاده از هواپیماهای جاسوسی و … داشته اند[امری] که نشان می دهد امریکا و غرب نزدیک ترین ارتباط ها را با رژیم ایران دارند به صورتی که رژیم تهران نمی تواند همکاری سرویس های اطلاعاتی کشورهای غرب را انکار نماید تا آنجائی که وزیر اطلاعات در کنفرانس خبری به همکاری یک سرویس اطلاعاتی در این باره اذعان نمود و تمامی اطلاعاتش را به نقل از یک سرویس اطلاعاتی بیگانه ارائه داد.»

ریگی باید می دانست که با جیره خواری و دخالت و اتکاء به بیگانگان در امور سیاسی نمی توان به آزادی و دموکراسی که مدعی هواداری از آن بود، رسید. دستگیری ریگی می تواند زنگ خطری برای افراد و سازمانهایی باشد که قصد دارند با کمک خارجی ها درایران به آزادی و دموکراسی نایل گردند، یا تحت این عناوین افکار جدایی طلبانه را در کشور ترویج دهند.

در صد سال گذشته، یکی از شگرد های قدرتهای خارجی در جهت دست یافتن به منافع خود بازی کردن با فعالان سیاسی و روشنفکران ایرانی بوده و می باشد. برخی از گروه ها و افراد “سیاسی” بجای پا فشاری بر استقلال، تمامیت ارضی و آزادی ایران که سه عنصر تفکیک ناپذیر برای ایجاد جامعه دمکراتیک و آزاد ایران می باشد با یک اشاره برخی از کشورهای خارجی خود را می بازند. این عناصر غیر دموکرات تصور می کنند با استفاده ازهر وسیله و ازهرتریبونی می توان مطالبات دمکراسی خواهانه مردم ایران را منعکس ساخت، غافل از اینکه اثر و وسیله برهدف را نمی توان نادیده گرفت و رابطه ی میان این دو عنصر است که بسیاری از آنان را دانسته یا ندانسته به آلت اجرای مقاصد قدرت های بیگانه تبدیل می سازد.

در ظاهر چنین می نماید که گویا جیره خواران سیا می پندارند که شرکت مقامات غربی در جلسات آنان(یا به عکس) از راه دلسوزی به حال ملت ایران می باشد، حال آنکه قدرت های بیگانه هنگامی که افراد و گروهک هایی را که نه پایگاهی در جامعه ی خود دارند و سازمانی که مورد اقبال بخشی از آن جامعه باشد، زیر چتر حمایت می گیرند، از همان لحظه آنان را که تکیه گاه دیگری ندارند عملأ به مهره ای برای بازی های کوچک و بزرگ خود تبدیل کرده اند، بازی هایی که منافع ملت ایران در آنها کمترین محلی از اِعراب ندارد. به عبارت دیگر این استقبال از آنان برای “همکاری” از نیاز آنان به دخالت در سرنوشت ما، دست یافتن به ثروت های ملی کشور ما و نفوذ در میان نیروهای سیاسی و روشنفکری آن ناشی می شود.

بسیاری از قدرت های غربی برای فروش سیاست های نو استعماری خود محتاجند تا خود را هوا خواه دمکراسی و نیروهای سیاسی مدعی آزادیخواهی درکشورهایی مثل ایران نشان دهند. در همین راستا در دو سه سال گذشته ماموران سیا برای تماس با فعالان ایرانی فعالیت چشم گیری داشته اند.

دقیقاْ یکی از مشکلات اساسی کشور ما همین است که از بیش از یک قرن پیش به این سو بیگانگان بازی کردن با فعالان سیاسی و برخی از روشنفکران کشور را به صورت یکی از مؤثرترین راه های نیل به مقاصد و منافع خود مورد استفاده قرارداده اند. بدبختانه در این یک قرن کم نبوده اند ایرانیانی که به جیره خواری بیگانگان تن درداده بوده اند و برای هموطنان خود دیکتاتوری، زندان، شکنجه، گلوله و هلاکت به ارمغان آورده اند.

امروز بخش مهمی از هواداران دیکتاتوری گذشته که خود را با عنوان سلطنت طلب یا عنوان کاذب مشروطه خواه معرفی می کنند، همزمان با پاسداران و گروگان گیرهای دیروزجمهوری اسلامی همه و همه حق خود می دانند که با سرویس های سری بیگانگان تماس گیرند، با مآًموران بین المللی اسرائیلی و آمریکائی نشست و بر خاست کنند و با استفاده از کمک و پشتیبانی آنان دانسته و ندانسته بسیاری از منافع اساسی ایران را در محراب این “همکاری” هایی که، به علت عدم توازن و تناسب توانایی های دو طرف، ناچار نامتقارن است، قربانی نمایند. بیگانگانی که هر کجا صدای آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ای بلند شده به دست خود یا عمال بومی شان به خاک و خون کشیده شده است.

برکمتر کسی از آگاهان سیاسی پوشیده است که سرویس های سری آمریکا به بسیاری از مخالفان و “روشنفکران” ایرانی در کشورهای مختلف جهان، منجمله در خود آمریکا، از مجراهای مستقیم و غیر مستقیم کمک مالی میکنند. بعضی از این “روشنفکران” از دیرباز، به طور مستقیم و آگاهانه از”سیا” حقوق دریافت میکنند، و در دهه های اخیر بر شمار این گروه افزوده شده است.

چگونه میسر است افراد و گروههای سیاسی که خود را آزادیخواه و میهن پرست می دانند و درد آزادی و استقلال ایران را دارند از کمک های مالی دولت هایی استفاده نمایند که سالها معاملات آشکار و پنهان با نظام های دیکتاتوری ایران داشته اند و درصورتی که شرایط مساعد باشد، از قصد حمله به میهن ما نیز که اسرائیل علنأ از آن سخن می گوید، روگردان نخواهند بود.

جدیدترین ترفند و برنامه ی این عناصر ضد ملی که قبلا نیز می خواستند با کمک کـِنـِت تیمرمن «دولت سایه» برای ایران تشکیل دهند، نفوذ در سازمانهای ملیون و تشکیل جبهه ملی کاذب بوده که هم اکنون سایت های متعددی به نام آن کار می کنند؛ و حال نیز بوی آن به مشام می رسد که در کنار این عمل راهزنانه، گویا قصد به راه انداختن یک « نهضت مقاومت ملی ایران» در هفته ها و ماه های آینده را، که در سایت جدیدالتاًسیسی طرح آن را به میان کشیده اند، نیز دارند؛ برنامه ای که ازهم اکنون برای اجرای آن مخفیانه اقدام به تماس با عده ای از ایرانیان مقیم خارج هم کرده اند.

هرچند نیروهای اصیل ملی به دام اینگونه برنامه ها نمی افتند، معذلک باید بیدار بود و در افشاگری چنین دسیسه هایی که خیانت به ایران و ایرانی محسوب می شود، از هیچ کوششی فروگذارنکرد.

تاریخ انتشار : ۶ اسفند, ۱۳۸۸ ۱۰:۳۹ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در روز ۸ تیر ۱۴۰۳ مردم درپی تغییرات بنیادین، حکومت درپی تداوم استبداد!

اگر اندیشۀ راهنمای حکومت منافع مردم و کشور می‌بود، انتخابات ۸ تیر می توانست گامی بسیار بزرگ در جهت کاهش چشمگیر نارضایی‌ها و نومیدی‌ها در جامعه باشد؛ در چنین حالتی می‌توانست شرایط موجود برای غلبه بر بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و تنش‌های چندین دهساله مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

آن‌چه در هفته ۱۳ – ۲۰ خرداد گذشت

در ایران شعله تنوری به‌نام انتخابات روشن شده است. در یک چشم به‌هم زدن هشتاد نفر خود را نامزد جایگاه نفر دوم حکومت کردند. زان میان آقای احمدی‌نژاد و تنی چند از دستیارانش. و، هشت ماه است که اسرائیل به کشتار فلسطینیان می‌تازد. اسرائیل نتانیاهو در این هشت ماه با فلسطینیان و غزه آن کرده است که روزی، ۷۹ سال پیشتر؛ امریکا با هیروشیما و ناکازاکی کرد.

مطالعه »
یادداشت

انتخابات ۸ تیر و اعتلای نقش جبهه اصلاحات

انتخابات ۸ تیر در حساس ترین لحظات از عمر ۸۰ ساله خاورمیانه برگذار می شود و نتیجه آن قطعا نه فقط بر جایگاه ایران و بر سرنوشت مردم، که بر اوضاع منطقه و جهان، تاثیر گذار است. جای تاسف بسیار است که در این لحظات حساس جای زخم های به جا مانده بر قلب و روح بخش عمده ای از شهروندان ایران چنان عمیق، و جای تمایل حاکمیت به درمان این زخم ها چنان خالی است که بیگمان در ۸ تیر یکی از بی رمق ترین انتخابات ها در تاریخ جمهوری اسلامی ثبت خواهد شد.

مطالعه »
بیانیه ها

به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در روز ۸ تیر ۱۴۰۳ مردم درپی تغییرات بنیادین، حکومت درپی تداوم استبداد!

اگر اندیشۀ راهنمای حکومت منافع مردم و کشور می‌بود، انتخابات ۸ تیر می توانست گامی بسیار بزرگ در جهت کاهش چشمگیر نارضایی‌ها و نومیدی‌ها در جامعه باشد؛ در چنین حالتی می‌توانست شرایط موجود برای غلبه بر بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و تنش‌های چندین دهساله مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مطالعه »
پيام ها

بدرود رفیق البرز!

رفیق البرز شخصیتی آرام، فروتن و کم‌توقع داشت. بی‌ادعایی، رفتار اعتمادآفرین و لبخند ملایم‌اش آرام‌بخش جمع رفقای‌اش بود. فقدان این انسان نازنین، این رفیق باورمند، این رفیق به‌معنای واقعی رفیق، دردناک است و خسران بزرگی است برای سازمان‌مان، سازمان البرز و ما!

مطالعه »
بیانیه ها

به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در روز ۸ تیر ۱۴۰۳ مردم درپی تغییرات بنیادین، حکومت درپی تداوم استبداد!

اگر اندیشۀ راهنمای حکومت منافع مردم و کشور می‌بود، انتخابات ۸ تیر می توانست گامی بسیار بزرگ در جهت کاهش چشمگیر نارضایی‌ها و نومیدی‌ها در جامعه باشد؛ در چنین حالتی می‌توانست شرایط موجود برای غلبه بر بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و تنش‌های چندین دهساله مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

دختر تهیدست

نامه سرگشاده به دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد: همکاری با ایران را به توقف اعدام‌های مواد مخدر مشروط کنید!

پروندۀ شنیداری نشست سوم فرایند تدوین اصول و محورهای حداقلی برای حکومت

حاتم اوزدمیر؛ شهروند ترکیه محکوم به اعدام در ایران-  بدون دادرسی بی‌طرفانه و خدمات کنسولی

کودکان کار: کودکانی که کودکی را در نبرد با فقر از دست میدهند

بیایید به تعهدات خود عمل کنیم: به کار کودکان پایان دهیم!