دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۳

دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۳

گزارش سیصد و هفتاد صفحه ای نزدیکان موسوی و کروبی از تقلب در انتخابات

گروه دیده بانان سبز در بیانیه خود تقلبی را که در انتخابات اتفاق افتاده است، " تقلب بزرگ " نامیده اند که دامنة آن تصرف در میلیونها برگ تعرفه و رأی، استفاده غیرمجاز از امكانات ملی و رسانه های عمومی، دروغپردازی و اشاعة زشتی و پلشتی در بیدادگاه ها و زندان ها را در بر می گیرد

 

گروه خبری دانشجویی موج سبز

نکته مهم: با توجه به فیلتر شدن اکثر سایتهای اطلاع رسانی، لطفاً این ایمیل را به دیگران نیز فوروارد کنید تا بار دیگر کودتا گران را در اجرای کودتای رسانه ای، ناکام بگذاریم. قبل از ارسال کلیه ایمیلهای قبلی را پاک کنید.

این گروه که از نزدیکان آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی هستند در پیشگفتار مستندات خود،خطاب به ملت ایران آورده اند :

“ما کنجکاوانه به دنبال کشف حقیقت هستیم. دروغ پردازی های مستمر رسانه های رسمی، جایی برای اعتماد باقی نگذاشته بود. متأسفانه به علت عدم دسترسی به ستادهای نامزدهای رقیب یا رسانه های آنان، امکان دستیابی به حقیقت از زبان آنها نیز ممکن نبود. در انتظار چهره نمایی حقیقت بودیم که بیانیه یازدهم میرحسین موسوی صادر شد و از همه باورمندان به اصول و چارچوب هایی که در واقع تبلور مواضع همه ما بود، به تلاش برای استیفای حقوق قانونی و شرعی شهروندان جمهوری اسلامی دعوت کرد. آستین ها را بالا زدیم و با نهایت دقت، انصاف و به دور از پیشداوری، به جمع آوری مدارک و شواهد پرداختیم. آنگاه سعی کردیم یافته هایمان را بر اساس روشی علمی در کنار هم بچینیم و با کنار هم گذاشتن قطعات این پازل بزرگ، با طمأ نینه و حوصله، تصویر واقعی انتخابات را بازسازی کنیم.”

این گروه یاد آور شده اند که آنچه اکنون به عنوان گزارش تقلب در سیصد و هفتاد صفحه ارائه کرده اند ، همه مدارک و استناداتی نیست که در اختیار دارند. فعلا به این دلیل از ارائه دیگر اطلاعات و مستندات خودداری می کنند که ممکن است ارائه دهندگان این اطلاعات در معرض خطر جدی قرار گیرند:

“حجم اسناد و مدارکی که جمع آوری کرده ایم بیش از آن است که بطور کامل در اینجا آورده شود و اطمینان داریم که شواهد بسیار دیگری نیز در دسترس یکایک شما قرار دارد. شواهد و مدارک فراوانی در اختیار داریم که متأسفانه هرگونه اشاره به این اسناد ممکن است دوستانی را که از سر دل نگرانی نسبت به آینده این سرزمین در اختیار ما قرار داده اند ، در معرض خطر جدی قراردهد و از این رو، به ویژه با توجه به رسابودن مدارک عرضه شده در این گزارش ۳۷۰ صفحه ای فعلا از انتشار آن ها خودداری می کنیم.”

گروه دیده بانان سبز در بیانیه خود تقلبی را که در انتخابات اتفاق افتاده است ، ” تقلب بزرگ ” نامیده اند که دامنه آن تصرف در میلیون ها برگ تعرفه و رأی، استفاده غیرمجاز از امکانات ملی و رسانه های عمومی، دروغپردازی و اشاعه زشتی و پلشتی در بیدادگاه ها و زندان ها را در بر می گیرد.

گروه دیده بانان از تخلفات گسترده و مقدماتی پیش از برگزاری انتخابات یاد کرده اند و دلایل خود را برای انجام تخلف های مقدماتی در انتخابات دهم در بند های متعدد ارائه کرده اند که مهم ترین این دلایل عبارت است از:

“جلوگیری از اجرای کامل قانون نظارت نمایندگان نامزدها در مراحل کار انتخابات ،ورود نظامیان به عرصه قانون اساسی بر خلاف نص صریح قانون اساسی ، بستن تلفنهای موبایل و تلفنهای معمولی و قطع ارسال پیام و پیامک. تبلیغات سو در باره برخی از نامزدهای ریاست جمهوری و هوادارانشان از جمله وابسته به بیگانه معرفی کردن آنها”

این گروه ، با استناد به تعاریف علمی و قانونی در منابع معتبر، هر اقدام ارادی سوء در خصوص «تعرفه انتخاباتی» را از مصادیق تقلب دانسته است :” موضوع تعرفه ها از دو جهت در سرنوشت هر انتخاباتی اهمیت دارد: یکی در اقدامات مجری و ناظر پیش از انتخابات و چاپ و توزیع آنها و دیگری در عملیات رأی گیری مجری و نظارت ناظر مدعی صیانت این کار. موضوع تعرفه ها از دوجهت در سرنوشت هر انتخاباتی اهمیت دارد: یکی در اقدامات مجری و ناظر پیش از انتخابات و چاپ و توزیع آنها و دیگری در عملیات رأی گیری مجری و نظارت ناظر مدعی صیانت این کار”.

در گزارش تفصیلی گروه دیده بانان سبز از ماجرای تعرفه های انتخاباتی با عنوان معمای شمارگان تعرفه های رای یاد شده است :” موضوع از چه قرار است؟ چرا با وجود مشخص بودن تعداد واجدین شرایط، در این دوره از انتخابات یازده میلیون برگه رای اضافی چاپ شد؟ و چرا با وجود این همه برگه رای اضافی که چاپ شده بود ، بسیاری از حوزه های اخذ رای در روز انتخابات با کمبود برگه رای مواجه شدند؟ تخلف در امانت تعرفه و طراحی توزیع نامناسب آن، جرمی است که فساد دستگاه اجرا و نظارت را آشکار می سازد و علاوه بر اینکه باید مرتکبان آن تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند، قهرا بطلان انتخابات را در پی دارد”.

دیده بانان با ارائه چندین سند اعلام کرده اند: ” روشن است که دستکم چهار میلیون تعرفه برای مهندسی آراء مخفیانه چاپ شده است “.

این گزاراش مبسوط همچنین وضعیت ارسال تعرفه به خارج از کشور را نیز به طور جداگانه بررسی و اثبات می کند که اعداد اعلام شده در این خصوص از سوی وزارت کشور متناقض و نادرست بوده است.

دیده بانان سبز انتخابات در بیانیه خود ضمن ارائه دلایل و مستندات خود برای اثبات تخلف در تعرفه های انتخاباتی تاکید کرده اند:” چنین نیست که اگر چند برگ تعرفه توسط خود دستگاه اجرا و نظارت بر انتخابات جابجا شده، صرفا فلان صندوق یا شعبه فاسد است، بلکه اصل عمل مجرمانه مجریان و ناظران دست اندرکار چاپ و توزیع تعرفه موجب فساد در کل انتخابات می شود. احراز سوء نیت دستگاه اصلی نظارت و اجرا با این عمل مجرمانه و قرائن دیگر صرفا موجب تشکیک در اصل صحت انتخابات نمی شود، بلکه ثابت شدن دخل و تصرف در تعرفه ها، که در انتخابات اخیر بطور گسترده ای بوقوع پیوسته است، به تنهایی برای بطلان چنین انتخاباتی کافی است. از این گذشته، اگر ثابت شود که متولیان انتخابات، اعم از متولیان نظارت و اجرا، در گزارش خود نسبت به موضوع تعرفه یا هر مورد دیگری از مقدمات انتخابات، دروغ گفته و پنهان کاری کرده اند، این تنها شائبه ای برای تقلب محسوب نمی شود، بلکه داشتن قصد مجرمانه و به اصطلاح سبق تصمیم و سپس انجام و ارتکاب تقلب را اثبات می کند که علاوه بر بطلان نتیجه بدست آمده، از عوامل تشدید کننده جرم برای مرتکبان آن است. اصل صداقت و امانتداری اگر در رفتار مجری و ناظر مخدوش شود، عزم پیشین برای تقلب را اثبات می کند وموجب آن می شود که انتخابات باطل شود”.

دیده بانان سبز برای اثبات مدعای خود در باره معمای تعرفه های رای، آمار و ارقام متعدد ارائه کرده و به نقد گزارش شورای نگهبان در این خصوص پرداخته اند.

بخشی دیگر از گزارش دیده بانان به تشریح ماجرای افزایش شرکت کنندگان دربرخی از شهرها نسبت به تعداد واجدان شرایط اختصاص دارد. دلایلی که نشان می دهد دربیش از ۳۵۰ شهرستان تعداد آراء ماخوذه از مردم تا حدود ۱۵۰درصد بیش از افراد واجد شرایط رای دادن بوده است. به عبارت ساده تر در آن شهرستانها چیزی تا حدود ۵۰ درصد رای غیر واقعی و تقلبی به صندوقها ریخته شده است.”

در این فصل از گزارش دیده بانان همچنین سخنان کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز در این باره مورد توجه قرار گرفته است: ” این آمار (ارای اضافی ریخته شده به صندوقها) حدوداً مربوط به ۵۰ شهر است که مجموع آراء آن شاید قریب ۳ میلیون رای است”.

دیده بانان در باره این اظهار نظر چنین نوشته اند :

“سخنگوی شورای نگهبان صریحا به افزایش آراء ماخوذه در ۵۰ شهر و ۳ میلیون رای اعتراف کرده است، البته بدلیل تنگ شدن قافیه، در پی این اعتراف ناظر بر انتخابات، روابط عمومی شورای نگهبان طی بیانیه ای افزایش آراء را معلول مهاجرت تفریحی به ییلاقها و مناطق خوش آب و هوا دانسته است”.

سپس افزوده اند :” مگر می شود، در میان حدود ۳۵۰ شهرستان، به روایت کاندیداها ۱۷۰ تا ۲۰۰ شهر و به روایت سخنگوی شورای نگهبان تنها ۵۰ شهر، تقلب صورت گرفته باشد و کسی ادعا کند که این انتخابات صحیح و سالم است”.

این گروه نزدیک به نامزدهای معترض با ارائه دلایل متعدد قانونی بر ابطال انتخابات پافشاری کرده اند و گفته اند:” هیئت نظارت شورای نگهبان در انتشار گزارش تفصیلی خود نه تنها صادق نبوده، بلکه در همدستی و همداستانی با وزارت کشور نسبت به رفع و رجوع شواهد تقلب در کار ستاد نتخابات وزارت کشور بر رفتار خلاف آنها صحه گذاشته است”.

دیده بانان سبز تنها در بخش مربوط به چاپ تعرفه ۴۹ سند ارائه کرده اند و نوشته اند: “تنها همین ها سند جرمی است که در هر محکمه¬ای بطلان انتخابات به علت وقوع تقلب وگسترده را محرز می کند”.

گزارش دیده بانان سبز انتخابات به تخلفات پس از انتخابات نیز پرداخته است. از جمله به زندانی کردن ،کشته و مجروح کردن معترضان به نتیجه انتخابات اشاره کرده است.

دیده بانان سبز در گزارش تفصیلی خود بارها با ا ارائه مستندات خود خواهان ابطال انتخابات شده اند:

” محکم تر از همیشه بر ناراستی این انتخابات و فساد آن تأکید می کنیم. اینک همراه و همگام با نامزدهای غیردولتی، حق مسلم دهها میلیون شهروند شریف ایرانی می دانیم که خواهان بررسی بی طرفانه و منصفانه فرآیند و نتایج انتخابات باشند، خواسته ای که برخلاف ادعاهای بی اساس حامیان نامزد حکومتی، نه از سر آرزوی کسب قدرت مطرح می شود، که بیش از هر چیز بر تضمین سلامت انتخابات در نظامی که در آن «میزان رأی ملت است» پای می فشرد. می دانیم که این تازه آغاز راه است: حقیقت را باید بلندتر از همیشه بازگفت. بر این باوریم که خداوند به ما موهبتی بزرگ بنام عقل داده است و چنان جایگاهی بدان بخشیده که فقیهان تخالف احکام شرع با آن را بر نمی تابند. مانند امیر کلام بر این عقیده¬ایم که نباید حق را با افراد سنجید، بلکه افراد را باید به محک حق زد. ایمان داریم خواندن آنچه در پی می آید، راه را برقضاوت منصفانه می گشاید”.

برای مشاهده کامل این گزارش می توانید آن را در لینک زیر دانلود کنید:

http://www.4shared.com/file/180325112/2d264440/_____________.html

گروه خبری دانشجویی موج سبز

تاریخ انتشار : ۵ دی, ۱۳۸۸ ۸:۳۷ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

آن‌چه در هفته ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد گذشت …

شاید کشته شدن ابراهیم رئیسی در پی سرنگونی بالگرد حامل او مهمترین خبر چند روز گذشته باشد. در پی چندگویی دست‌اندکاران حکومتی در آگاهی‌رسانی، بازار شایعات در ایران و جهان در این رابطه گرم شد. این و آن گفتن دست‌اندرکاران حکومتی و شایعه، و هم، پیشامد و اتفاق‌هایی چنین، حکومت اسلامی در ایران را از همان آغاز پیدایش، همراهی کرده‌اند.

مطالعه »
آخرین مطالب

“ما و تخت پرویز”

زنده یاد پرویز بابایی در بازگویی خاطرات خود برای این قلم عنوان داشته بود که از همان بدو ورود خود در عرصه کار چاپ و چاپخانه به وقت نوجوانی با اسم کوه و کوه‌نوردی آشنا شد و متوجه گردید که تمام کارگرانی که شور و شرر مبارزاتی دارند برای کوه و کوه‌نوردی منزلتی خاص قائل هستند و او هم خیلی زود به‌جمع آن‌ها اضافه شد.

آن‌چه در هفته ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد گذشت …

شاید کشته شدن ابراهیم رئیسی در پی سرنگونی بالگرد حامل او مهمترین خبر چند روز گذشته باشد. در پی چندگویی دست‌اندکاران حکومتی در آگاهی‌رسانی، بازار شایعات در ایران و جهان در این رابطه گرم شد. این و آن گفتن دست‌اندرکاران حکومتی و شایعه، و هم، پیشامد و اتفاق‌هایی چنین، حکومت اسلامی در ایران را از همان آغاز پیدایش، همراهی کرده‌اند.

صدور حکم دادگاه بین المللی کیفری برای بازداشت نتانیاهو، گالانت و رهبران حماس!

در بیانیه دادستان کریم خان در مورد اقدامات اسرائیل آمده است: «تاثیرات استفاده از گرسنگی به عنوان یک روش جنگی، همراه با سایر حملات و مجازات‌های دسته‌جمعی علیه مردم غیرنظامی غزه، به طور حاد، قابل مشاهده و به‌طور گسترده شناخته شده است.»

مفهوم زمان در زندگی، نوع تفکر و جهان‌بینی ما…

آیا زمان آغاز و پایانی دارد؟ آیا می‌توان بین گذشته، حال و آینده تفکیک قائل شد؟ آیا ’حال‘ در علم فیزیک معنا دارد؟ آیا جهت‌ِ زمان در همه‌ی عرصه‌های طبیعی (فیزیک) به یک ‌سو است؟ آیا یک سویه بودن زمان در ترمودینامیک کلاسیک در مورد ترمودینامیک کوانتومی نیز صادق است؟

نظر مصطفی تاج‌زاده درباره پیشنهاد مهدی نصیری و «ائتلاف از تاجزاده تا شاهزاده»!

اگر هم زمانی قرار بر تشکیل ائتلافی شد، باید بر مبنای پذیرش دمکراسی، حقوق بشر و حقوق شهروندی شکل بگیرد تا درنهایت به توسعه و امنیت پایدار در خاورمیانه‌ی آشوب‌زده کنونی برسد، نه اینکه از استبدادی به استبداد دیگری برویم.

یادداشت

آیا مرگ رئیسی برای قربانیان فاجعه ملی یک بستار و ختم می‌آورد؟

“من انها را نمی بخشم. چرا باید انها را ببخشم وقتی که هنوزهم نمی خواهند حقیقت را بگویند؟ و مشکل در انست که آنها حتی از ما بخشش هم نمیخواهند، از کسانیکه عزیزانشان را از دست داده اند. آنها بخشش را از دولت طلب میکنند، انها هیچ زخمی به دولت نزده اند، آنها چه کرده اند، ظلم به ما روا شده است.”

مطالعه »
بیانیه ها

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

مطالعه »
پيام ها

دانشجویان آمریکایی در اعتراض به ادامه نسل کشی فلسطینیان توسط اسرائیل دانشگاه ها را به تصرف خود در آوردند!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)-حوزه آمریکا ضمن اعلام حمایت کامل از مبارزه دانشجویان و استادان در تمامی دانشگاه های آمریکایی شرکت کننده در این جنبش، به مقاومت نسل نوین دانشجویی درود میفرستد و برای ایشان در شکستن فضای تاریک تحمیل شده و تا موفقیت نهایی پیروزی آرزو می‌کند.

مطالعه »
بیانیه ها

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

“ما و تخت پرویز”

آن‌چه در هفته ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد گذشت …

صدور حکم دادگاه بین المللی کیفری برای بازداشت نتانیاهو، گالانت و رهبران حماس!

مفهوم زمان در زندگی، نوع تفکر و جهان‌بینی ما…

نظر مصطفی تاج‌زاده درباره پیشنهاد مهدی نصیری و «ائتلاف از تاجزاده تا شاهزاده»!

خوانش سیاسی سقوط بالگرد و تاکتیک مقطعی…