شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹

شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹

ایالات متحده مانع از صلح در غزه می شود و از جنگ نسل کشی اسرائیل علیه غیرنظامیان حمایت می کند!

ایالات متحده پیشنهادات آتش بس غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرد و در عین حال تسلیحات نظامی  بیشتری به اسرائیل ارسال کرد. کارشناسان سازمان ملل هشدار دادند که اسرائیل در حال انجام پاکسازی قومی است. یک متفکر اسراییلی که درباره هولوکاست تحقیق کرده،  می گوید که اسرائیل در «نسل کشی» علیه فلسطینیان مقصر است.

به نقل از اقتصاد ژئوپولیتیک – ۲۲ اکتبر ۲۰۲۳[i]

ایالات متحده پیشنهادات آتش بس غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرد و در عین حال تسلیحات نظامی  بیشتری به اسرائیل ارسال کرد. کارشناسان سازمان ملل هشدار دادند که اسرائیل در حال انجام پاکسازی قومی است. یک متفکر اسراییلی که درباره هولوکاست تحقیق کرده،  می گوید که اسرائیل در «نسل کشی» علیه فلسطینیان مقصر است.

در حالی که اسرائیل بدون تفکیک نظامیان و غیر نظامیان  نوار غزه را بمباران می کند و هزاران غیرنظامی فلسطینی را می کشد، ایالات متحده از طرح های متعدد آتش بس در شورای امنیت سازمان ملل جلوگیری کرده است.

واشنگتن به جای حمایت از صلح، تسلیحات و کمک های نظامی بیشتری به اسرائیل ارسال کرده است

در همین حال، جریان اصلی سازمان های حقوق بشر غربی به صراحت اعلام کرده اند که اسرائیل جنایات جنگی گسترده ای را انجام می دهد و کل خانواده ها را از بین می برد.

یک کارشناس ارشد سازمان ملل هشدار داد “فلسطینی ها در خطر جدی پاکسازی قومی جمعی هستند”.

یک محقق اسرائیلی که متخصص نسل‌کشی و تاریخ هولوکاست نازی‌هاست، حتی مقاله‌ای منتشر کرد و هشدار داد که جنگ زمین سوخته اسرائیل علیه غزه «یک مورد درسی نسل‌کشی» است[ii] .

محاصره غیرقانونی غزه توسط اسرائیل – بزرگترین اردوگاه زندانی جهان

غزه نوار کوچکی روی نقشه کره زمین است که تنها ۴۰ کیلومتر (۲۵ مایل) طول دارد. اما با حدود ۲.۳ میلیون نفر، یکی از متراکم ترین مناطق روی زمین است.

از سال ۲۰۰۷، فلسطینیان در غزه تحت محاصره خفقان اسرائیل زندگی می کنند. در سال ۲۰۱۱، کارشناسان سازمان ملل تأکید کردند که این محاصره آشکارا قوانین بین المللی را نقض می کند. اما اسرائیل به تحمیل آن ادامه داد و همه چیزهایی را که وارد و خارج غزه می شد کنترل کرد..

دیده بان حقوق بشر در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که محاصره ۱۵ ساله اسرائیل “اقتصاد غزه را ویران کرده، به تکه تکه شدن مردم فلسطین کمک کرده و بخشی از جنایات مقامات اسرائیل علیه بشریت در آپارتاید و آزار و اذیت میلیون ها فلسطینی را تشکیل می دهد.

دیده بان حقوق بشر نوشت: اسرائیل غزه را به زندانی در فضای باز تبدیل کرده بود.

حتی دیوید کامرون، نخست‌وزیر محافظه‌کار بریتانیا نیز در سال ۲۰۱۰ به همین موضوع اذعان کرد و تاکید کرد: «غزه نمی‌تواند و نباید اجازه داشته باشد که در اردوگاه زندان بماند.”»

۷۰ درصد (هفتاد درصد)  فلسطینی‌هایی که در بمباران غزه توسط اسرائیل کشته شده‌اند، کودکان و زنان هستند.  

در پاسخ به حمله نیروهای نظامی  فلسطینی در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، اسرائیل محاصره را بیش از پیش تشدید کرد. یوآو گالانت، وزیر دفاع، گفت: «من دستور محاصره کامل نوار غزه را صادر کردم. نه برق خواهد بود، نه غذا، نه سوخت، همه چیز بسته است. این مقام ارشد اسرائیلی فلسطینیان را “حیوانات انسانی” توصیف کرد.

ولکر ترک، مسئول حقوق بشر سازمان ملل متحد، علناً اعلام کرد که این محاصره اسرائیل غیرقانونی است و محدودیت‌های حقوق بین‌الملل علیه مجازات دسته جمعی غیرنظامیان را نقض می‌کند.

اسرائیل با نادیده گرفتن سازمان ملل، جنگی ویرانگر را آغاز کرد و بی امان مناطق غیرنظامی غزه را بمباران کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در ۲۰ اکتبر توسط دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اسرائیل در ۱۳ روز حملات بی وقفه، ۴۱۳۷ فلسطینی را کشته است

اکثریت قریب به اتفاق، ۷۰ درصد، فلسطینی های کشته شده توسط اسرائیل کودکان و زنان بودند. هزار نفر دیگر ناپدید شدند که بسیاری در زیر آوار خانه هایشان محبوس شدند. OCHA گزارش داد که اسرائیل حداقل ۳۰ درصد از کل واحدهای مسکونی در غزه را تخریب یا آسیب رساند. ۱.۴ میلیون نفر از حدود ۲.۳ میلیون نفر در غزه آواره داخلی شدند

کارشناس سازمان ملل نسبت به پاکسازی قومی فلسطینی ها توسط اسرائیل هشدار داد.

یک هفته پس از بمباران اسرائیل، در ۱۴ اکتبر، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) بیانیه نگران کننده ای منتشر کرد: «یک کارشناس حقوق بشر سازمان ملل امروز هشدار داد که فلسطینی ها در خطر جدی پاکسازی قومی جمعی هستند و از جامعه بین المللی برای میانجیگری فوری برای آتش بس.

OHCR  او تاکید کرد: فلسطینی‌ها هیچ منطقه امنی در هیچ کجای غزه ندارند، زیرا اسرائیل «محاصره کامل» را بر این منطقه کوچک تحمیل کرده و آب، غذا، سوخت و برق را به‌طور غیرقانونی قطع کرده است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل به نقل از گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین، فرانچسکا آلبانیز نوشت:

این خطر بزرگ وجود دارد که آنچه ما شاهد آن هستیم تکرار نکبه ۱۹۴۸ و نکسا ۱۹۶۷ باشد، اما در مقیاسی بزرگتر. این کارشناس سازمان ملل گفت: جامعه بین المللی باید هر کاری انجام دهد تا از تکرار این اتفاق جلوگیری کند. وی خاطرنشان کرد که مقامات عمومی اسرائیل آشکارا از نکبت دیگری دفاع کرده اند، اصطلاحی که برای رویدادهای ۱۹۴۷-۱۹۴۹ که بیش از ۷۵۰۰۰۰ فلسطینی از خانه ها و سرزمین های خود رانده شدند در جریان خصومت هایی که منجر به تشکیل دولت اسرائیل شد، حمایت کردند. ناکسا که به اشغال کرانه باختری و نوار غزه توسط اسرائیل در سال ۱۹۶۷ انجامید، ۳۵۰۰۰۰ فلسطینی را آواره کرد.

این کارشناس گفت: «اسرائیل قبلاً در زیر فضای مه گرفته جنگ، پاکسازی قومی گسترده فلسطینیان را انجام داده است. وی ادامه داد: «دوباره، به نام دفاع از خود، اسرائیل به دنبال توجیه چیزی است که به معنای پاکسازی قومی است.

ادامه هرگونه عملیات نظامی توسط اسرائیل بسیار فراتر از محدوده قوانین بین المللی بوده است. جامعه بین‌الملل باید پیش از تکرار تاریخ غم‌انگیز، جلوی این نقض فاحش قوانین بین‌المللی را بگیرد

آمریکا قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و پیشنهاد صلح در غزه را وتو می کند!

بسیاری از کشورها به مقامات سازمان ملل متحد پیوسته اند و خواستار آتش بس برای پایان دادن به خشونت ها در غزه شده اند. اما ایالات متحده همه تلاش ها برای برقراری صلح را مسدود کرده است.

در ۱۶ اکتبر، شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه ای رای داد که خواستار آتش بس بشردوستانه بود

(UNSC). این اقدام توسط روسیه پیشنهاد شد. قطعنامه آتش بس با مخالفت چهار قدرت استعماری سابق در شورا مواجه شد: ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و ژاپن. پنج عضو شورای امنیت از آن حمایت کردند: چین، روسیه، گابن، موزامبیک و امارات متحده عربی. شش کشور باقی مانده در ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل: آلبانی، برزیل، اکوادور، غنا، مالت و سوئیس رای ممتنع دادند[iii].

خبرگزاری سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه، «نیت خودخواهانه بلوک غرب» را به دلیل خرابکاری در پیشنهاد آتش‌بس سرزنش کرد و گفت که ایالات متحده و متحدانش اساساً تلاش برای برقراری صلح را زیر پا گذاشتند و کنار زدند.

دو روز بعد، شورای امنیت سازمان ملل متحد رای گیری دیگری درباره قطعنامه مربوط به غزه برگزار کرد. این اقدام که توسط برزیل پیشنهاد شده بود، خواستار «وقفه های بشردوستانه» به منظور ارسال کمک به غیرنظامیان محاصره شده بود.

ایالات متحده تنها کشور عضو شورای ۱۵ عضوی بود که به این قطعنامه رای منفی داد. بنابراین واشنگتن این پیشنهاد را از بین برد، زیرا یکی از پنج عضو دائمی است که دارای حق وتو هستند.[iv]

۱۲ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به توقف های بشردوستانه رأی دادند: آلبانی، برزیل، چین، اکوادور، فرانسه، گابن، غنا، ژاپن، مالت، موزامبیک، سوئیس و امارات.

بریتانیا به همراه روسیه در این رای گیری ممتنع دادند. اما در حالی که لندن به عنوان نشان دادن حمایت از اسرائیل رای ممتنع داد، مسکو در اعتراض به ضعیف بودن این اقدام، رای ممتنع داد.

UN News  گزارش داد: «پیش از رأی گیری، دو اصلاحیه پیشنهادی روسیه که خواستار آتش بس فوری، بادوام و کامل و توقف حملات علیه غیرنظامیان بود، توسط شورای امنیت رد شد.»

آژانس خبری سازمان ملل افزود که نبنزیا، سفیر روسیه، «درخواستی برای پایان دادن به حملات بی‌رویه به غیرنظامیان و زیرساخت‌ها در غزه و محکومیت تحمیل محاصره در غزه پیشنهاد کرد. و  خواستار افزودن یک نکته جدید برای درخواست آتش بس بشردوستانه شد.

یک دیپلمات ارشد ناشناس از یک کشور عضو جی ۷   که نامش فاش نشده است به فایننشال تایمز[v]  اذعان  کرد که کشورهای جنوب جهانی که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جهان را نمایندگی می کنند، از حمایت غرب از اسرائیل در قتل عام غیرنظامیان فلسطینی خشمگین شده اند.

این دیپلمات ابراز تاسف کرد: «ما قطعاً در نبرد در جنوب جهانی شکست خورده ایم. قوانین را فراموش کنید، نظم جهانی را فراموش کنید. آنها دیگر هرگز به حرف ما گوش نخواهند داد».

یک دیپلمات غربی اعتراف کرد: «ما قطعاً در نبرد در جنوب جهانی شکست خورده ایم. “قوانین را فراموش کنید، نظم جهانی را فراموش کنید. آنها دیگر هرگز به حرف ما گوش نخواهند داد[vi].”

– اگرچه جنوب جهانی هرگز از قدرت های استعماری حمایت نکرده است. .

آنچه اکنون متفاوت است این است که کشورهای جهانی جنوب فضای بیشتری برای مانور و دفاع از حاکمیت خود در این دنیای چندقطبی فزاینده دارند. هژمونی اقتصادی غرب با ظهور چین و دیگر کشورها به سرعت کاهش یافته است، و به همین دلیل استحکام سیاسی G7 ضعیف شده است.

قدرت‌های غربی مدت‌ها است که از استعمار و  نسل‌کشی اسرائیل حمایت کرده‌اند، در حالی که جنوب جهانی مدت‌ها از مبارزات آزادی‌بخش ملی فلسطین حمایت کرده‌اند. این جدید نیست. آنچه تغییر کرده این است که امروزه، جنوب جهانی بیشتر قادر است از خود دفاع کند و دیدگاه خود را مطرح کند

در حالی که اسرائیل غیرنظامیان را قتل عام می کند، آمریکا میلیاردها دلار  به آن کمک نظامی می کند

در ۱۸ اکتبر، روزی که ایالات متحده به طور یکجانبه پیشنهاد شورای امنیت سازمان ملل برای توقف کمک های بشردوستانه در غزه را کشت، رئیس جمهور جو بایدن وارد اسرائیل شد.

بایدن در آنجا با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر راست افراطی این کشور دیدار کرد. رئیس جمهور آمریکا به او اطمینان داد که از اسرائیل حمایت می کند.

دولت بایدن همچنین یک بسته ۱۰۵ میلیارد دلاری امنیت ملی را منتشر کرد که شامل ۱۴.۳ میلیارد دلار کمک به اسرائیل (به همراه ۶۱.۴ میلیارد دلار برای اوکراین) بود.

این بودجه علاوه بر کمک های نظامی پایه ۳.۸ میلیارد دلاری بود که ایالات متحده هر ساله به اسرائیل ارائه می کند.

دیدار دوستانه بایدن با نتانیاهو در زمانی انجام شد که اسرائیل نه تنها غزه، بلکه کرانه باختری اشغالی، جنوب لبنان و حتی فرودگاه های شهرهای دمشق و حلب سوریه را نیز بمباران می کرد.

در ۱۹ اکتبر، اسرائیل به کلیسای ارتدوکس یونانی سنت پورفیریوس با قدمت ۱۰۰۰ ساله در غزه حمله کرد و حداقل ۱۷ غیرنظامی از جمله ۱۰ عضو یک خانواده را کشت. .

بسیاری از کلیساهای بین المللی مسیحی این حمله اسرائیل به غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کردند. خبرگزاری واتیکان کلیسای کاتولیک به بیانیه کلیسای ارتدکس یونان اشاره کرد که در آن نوشت: «هدف قرار دادن کلیساها و مؤسسات وابسته به آن، علاوه بر سرپناه هایی که برای محافظت از شهروندان بی گناه، به ویژه کودکان و زنانی که خانه های خود را در نتیجه از دست داده اند، فراهم می کنند. بمباران مناطق مسکونی اسرائیل در سیزده روز گذشته، جنایت جنگی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

شورای جهانی کلیساها نیز اعلام کرد: «ما این حمله دور از وجدان به محوطه‌ای مقدس را محکوم می‌کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم تا از پناهگاه‌های پناهگاه در غزه محافظت کند».

عفو بین‌الملل سپس در ۲۰ اکتبر گزارشی هولناک با عنوان «شواهد لعنت‌آمیز جنایات جنگی در حالی که حملات اسرائیل تمام خانواده‌ها را در غزه از بین می‌برد» منتشر کرد.

جریان اصلی سازمان حقوق بشر غربی، حمله اسرائیل را یک «حمله فاجعه بار به نوار غزه اشغالی» توصیف کرد و نوشت:

عفو بین‌الملل حملات غیرقانونی اسرائیل، از جمله حملات بی‌رویه، که باعث تلفات گسترده غیرنظامیان شد و باید به عنوان جنایات جنگی مورد بررسی قرار گیرند، مستند کرده است.[vii]

این سازمان با بازماندگان و شاهدان عینی صحبت کرد، تصاویر ماهواره‌ای را تجزیه و تحلیل کرد، و عکس‌ها و فیلم‌ها را برای بررسی بمباران‌های هوایی انجام‌شده توسط نیروهای اسرائیلی بین ۷ تا ۱۲ اکتبر که باعث ویرانی وحشتناکی شد و در برخی موارد کل خانواده‌ها را نابود کرد، بررسی کرد.

در اینجا سازمان تجزیه و تحلیل عمیقی از یافته های خود در پنج مورد از این حملات غیرقانونی ارائه می دهد. در هر یک از این موارد، حملات اسرائیل قوانین بشردوستانه بین‌المللی را نقض می‌کند، از جمله با عدم اتخاذ تدابیر احتیاطی ممکن برای نجات غیرنظامیان، یا با انجام حملات بی‌توجهی که بین غیرنظامیان و اهداف نظامی تمایز قائل نشده‌اند، یا با انجام حملاتی که ممکن است جهت‌دهی شده باشد. در برابر اهداف غیرنظامی

نیروهای اسرائیلی در قصد اعلام شده خود برای استفاده از همه ابزارها برای نابودی حماس، بی توجهی تکان دهنده ای به جان غیرنظامیان نشان داده اند. آنها خیابان پس از خیابان ساختمان های مسکونی را پودر کرده اند که غیرنظامیان را به طور گسترده کشته و زیرساخت های اساسی را ویران کرده است، در حالی که محدودیت های جدید به این معنی است که در غزه به سرعت آب، دارو، سوخت و برق تمام می شود.

آگنس کالامار، دبیر کل عفو بین الملل، گفت: شهادت شاهدان عینی و بازماندگان بارها و بارها نشان می دهد که چگونه حملات اسرائیل خانواده های فلسطینی را از بین برد، و باعث چنان ویرانی هایی شد که بستگان بازمانده گان جز آوار چیزی برای یادآوری عزیزان خود ندارند.

در همان روزی که عفو بین‌الملل این گزارش را درباره جنایات جنگی اسرائیل منتشر کرد، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در سنای آمریکا به اتفاق آرا، ۹۷ بر صفر، به حمایت از تل آویو رای دادند.

دانشمندان و رسانه های جریان اصلی اسرائیل نسبت به نیات نسل کشی اسرائیل هشدار می دهند

یک محقق اسرائیلی استدلال کرده است که تل آویو درگیر کارزار نسل کشی علیه فلسطینیان است.

مجله جریان های یهودی مقاله ای را در ۱۳ اکتبر توسط راز سگال، دانشیار مطالعات هولوکاست و نسل کشی در دانشگاه استوکتون در ایالات متحده منتشر کرد.

سگال نوشت که «حمله به غزه را می‌توان با عبارات دیگری نیز درک کرد: به عنوان یک پرونده درسی از نسل‌کشی که در مقابل چشمان ما آشکار می‌شود. من این را به عنوان یک محقق نسل‌کشی می‌گویم که سال‌های زیادی را صرف نوشتن درباره خشونت‌های گسترده اسرائیل علیه فلسطینی‌ها کرده است..»

طبق حقوق بین‌الملل، جنایت نسل‌کشی با «قصد نابودی کلی یا جزئی یک گروه ملی، قومی، نژادی یا مذهبی به‌عنوان یک گروه ملی، قومی، نژادی یا مذهبی» تعریف می‌شود، همانطور که در کنوانسیون دسامبر ۱۹۴۸ سازمان ملل در مورد پیشگیری و اشاره شده است. سگال در مورد  «مجازات جنایت نسل کشی» توضیح داد و افزود: «اسرائیل در حمله مرگبار خود به غزه با صدای بلند این هدف را اعلام کرده است».

حتی یک ستون نویس در روزنامه انگلیسی گاردین، کریس مک گریل، هشدار داد که “زبانی که برای توصیف فلسطینیان استفاده می شود، نسل کشی است”.

وی خاطرنشان کرد که اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل، مردم فلسطین را در مجموع مسئول حملات هفتم اکتبر دانست و گفت: «این یک ملت است که در آنجا مسئول است. این لفاظی در مورد غیرنظامیانی که آگاه نیستند، درگیر نیستند، مطلقاً درست نیست!

به همین ترتیب، آریل کالنر، عضو پارلمان اسرائیل از حزب راست افراطی لیکود، نخست وزیر نتانیاهو، آشکارا خواستار پاکسازی قومی جمعی فلسطینیان شد و اعلام کرد: «در حال حاضر، یک هدف: نکبه! نکبتی که نکبت ۱۹۴۸ را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

[i] https://geopoliticaleconomy.com/2023/10/22/us-peace-gaza-israel-genocide/

[ii] https://www.youtube.com/watch?v=rgD7pweEgG8

[iii] https://twitter.com/BenjaminNorton/status/1714116515128348949?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1714116515128348949%7Ctwgr%5E20a1b7810d340919b1523af6b75cc523302c63eb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgeopoliticaleconomy.com%2F2023%2F10%2F22%2Fus-peace-gaza-israel-genocide%2F

[iv] https://twitter.com/UN_News_Centre/status/1714649681521791305?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1714649681521791305%7Ctwgr%5E20a1b7810d340919b1523af6b75cc523302c63eb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgeopoliticaleconomy.com%2F2023%2F10%2F22%2Fus-peace-gaza-israel-genocide%2F

[v] https://www.ft.com/content/e0b43918-7eaf-4a11-baaf-d6d7fb61a8a5

[vi] https://twitter.com/BenjaminNorton/status/1714800436505628828?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1714800436505628828%7Ctwgr%5E20a1b7810d340919b1523af6b75cc523302c63eb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgeopoliticaleconomy.com%2F2023%2F10%2F22%2Fus-peace-gaza-israel-genocide%2F

[vii] https://twitter.com/amnesty/status/1715390644854587569?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1715390646922395865%7Ctwgr%5E20a1b7810d340919b1523af6b75cc523302c63eb%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fgeopoliticaleconomy.com%2F2023%2F10%2F22%2Fus-peace-gaza-israel-genocide%2F

 

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2023/10/damning-evidence-of-war-crimes-as-israeli-attacks-wipe-out-entire-families-in-gaza/?utm_source=TWITTER-IS&utm_medium=social&utm_content=11605328299&utm_campaign=Amnesty&utm_term=-No

 

 

تاریخ انتشار : ۳ آبان, ۱۴۰۲ ۱:۵۵ ق٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

1 Comment

  1. بهمن.آلایی زیولایی گفت:

    سخن راندن از صلح،در بحبوحه ی کشتار بیگناهان فلسطینی،نوعی ارفاق به اسرائیل فاشیست ست.با توجه به حجم عظیم قتل وعام زنان و کودکان،تنها توصیه ی انقلابیون،حمایت مادی و معنوی و تقویتِ جبهه ی ضدامپریالیستی فاشیستی وقصاص و نهایتاً ،حذفِ نظامِ خبیث و جانی و روان پریش،اسراییل ست و بس.فقط آتش بس موقت،جهتِ جایجایی و حفاظت از جان مردم عادی،با حضور مقتدرانه ی نیروهای بیطرف بین المللی،صحبت و ادعای صلح دائم و بازگشت به وضعیت پیشین در مناسبات منطقه ای،ناشی از ذهنیت و درک نادرست از ماهیت این جنگ ست.آری نقشه ی سیاسی جغرافیایی متحول خواهد شد،اما نه بنفع اسراییل.بازنده ی نهایی این جنگ،اسراییل و اروپا هستند،صدق گفتارمان در گذرِ زمان،اثبات خواهد شد…بزودی از دلِ سرزمینهای اسراییل،کماندوهای فلسطینی چون جنگل سبز خواهند شد،از همین روزها،پیشرفته ترین تجهیزات دفاعی و ضربتی از سوی مقاومت فلسطین بکار گرفته خواهد شد،و اسراییل ،خالی از سکنه خواهد شد، و جهان هولناکترین کشتار نظامیان ،فرار و تسلیمِ سربازان و پرسنلِ اسرائیلی را نیز،به عینه مشاهده خواهند کرد.

سخن روز

حملۀ تروریستی در مسکو را محکوم می‌کنیم!

روشن است که چنین حمله‌ای نیاز به تیمی حرفه‌ای و سازماندهی و تدارکی نسبتاً طولانی و گسترده دارد. در عین حال، زود است که بتوان تحلیل جامع و روشنی از ابعاد پشت پردۀ این جنایت و اهداف سازمان‌دهندگان آن ارائه داد. هدف از این یادداشت کوتاه نیز  در وهلۀ نخست مکثی است بر قربانیان این حمله و حملاتی از این دست. قربانیانی که تنها سهم‌شان از سازمان‌دهی و تدارک چنین جنایاتی و علل پشت پردۀ آن، هزینه‌ای است که با جان و سلامتی‌شان می‌پردازند.

مطالعه »
یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
آخرین مطالب

فراخوان ‏دادخواهی علیه ثابتی و دیگر آمران و عاملان شکنجه و کشتار مردم در نظام سلطنتی

دادخواهی محدوده‌ی زمانی و مکانی ندارد؛ از دورانِ رژیم پیشین آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد. تفاوتی میان شکنجه‌گران قبلی و کنونی نیست. همه را باید مورد پیگرد قرار داد. این دادخواهی بخشی از مبارزه در راه آزادی و اعمال حق حاکمیت مردم کشور ماست.

بهار غمگین و‌ ستارگان سرخ

در پس سالیان‌ِ دراز و سرد،
در پنهان ترین گوشهٔ دل‌ها هنوز ستاره می درخشد،
هر بهار در چشمهای خسته از انتظار،
یاد نُه ستارهٔ درخشان شعله می کشد،
و درکوچه باغهای غمگین‌ِ بهار،
شمیم خوشِ نامشان در هوا موج می زند!

“آزادی اندیشه … ضرورت است.”

آفرینش و شکوفایی واقعی هنر و ادبیات جز در سایه‌ی آزادی اندیشه ‌و بیان ممکن نیست و دست‌درازی حکومت‌ها بر ذهن‌ و زبان آدمی، وهن آدمی است.

به یاد جان‌باختگان کشتار تپه‌های اوین – جنایات هیچ استبدادی به فراموشی سپرده نمی‌شود!

در چهل‌ونهمین سالگرد جان‌باختن مبارزان آزادهٔ راه میهن و مردم، به نام همهٔ فداییان خلق، یاد و نام آنان را بزرگ می‌داریم و در برابر عزم تا پای جان آنان در رزمشان در راه آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در میهن عزیزمان سر به تعظیم فرومی‌آوریم.

طرح نور، سرکوب شدید زنان خواهان پوشش اختیاری

اعتراضات علیه حجاب اجباری که بعد از قتل مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، سراسر ایران را فراگرفت، با وجود سرکوب، به یک معضل برای حکومت تبدیل شده است. گشت ارشاد نمونه کوچکی از جنگ هر روز حاکمیت با زنان بوده و سرکوب هر روزه زنان در خیابان یعنی اعتراف به تداوم جنبش زن زندگی آزادی.

یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
بیانیه ها

به یاد جان‌باختگان کشتار تپه‌های اوین – جنایات هیچ استبدادی به فراموشی سپرده نمی‌شود!

در چهل‌ونهمین سالگرد جان‌باختن مبارزان آزادهٔ راه میهن و مردم، به نام همهٔ فداییان خلق، یاد و نام آنان را بزرگ می‌داریم و در برابر عزم تا پای جان آنان در رزمشان در راه آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در میهن عزیزمان سر به تعظیم فرومی‌آوریم.

مطالعه »
پيام ها

از قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل و برقراری آتش‌بس فوری و پایدار در غزّه حمایت می‌کنیم!

ما فداییان خلق ایران از نخستین روز آغاز جنگ ضمن محکوم کردن و غیرقابل توجیه خواندن عملیات مسلحانه و نظامی علیه مردم بی‌دفاع غیرنظامی، همراه و هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان خواهان آتش‌بس فوری و تأمین حقوق حقّهٔ مردم فلسطین شدیم. با این رویکرد ما مهار مقاومت آمریکا و تصویب قطعنامهٔ شورای امنیت را یک پیروزی بزرگ برای مردم بی‌گناه غزّه و فلسطین و تمامی آزادی‌خواهان جهان می‌دانیم.

مطالعه »
بیانیه ها

به یاد جان‌باختگان کشتار تپه‌های اوین – جنایات هیچ استبدادی به فراموشی سپرده نمی‌شود!

در چهل‌ونهمین سالگرد جان‌باختن مبارزان آزادهٔ راه میهن و مردم، به نام همهٔ فداییان خلق، یاد و نام آنان را بزرگ می‌داریم و در برابر عزم تا پای جان آنان در رزمشان در راه آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در میهن عزیزمان سر به تعظیم فرومی‌آوریم.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

فراخوان ‏دادخواهی علیه ثابتی و دیگر آمران و عاملان شکنجه و کشتار مردم در نظام سلطنتی

بهار غمگین و‌ ستارگان سرخ

“آزادی اندیشه … ضرورت است.”

به یاد جان‌باختگان کشتار تپه‌های اوین – جنایات هیچ استبدادی به فراموشی سپرده نمی‌شود!

طرح نور، سرکوب شدید زنان خواهان پوشش اختیاری

عمر آشور: چگونه حملات ایران به اسرائیل چشم انداز مناقشه خاورمیانه را بازتعریف کرد!