سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۷

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۷

شادباش به‌مناسبت هشتادودومین سالگرد تاسیس حزب تودۀ ایران

پیوند نزدیک سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) و حزب تودۀ ایران را آرمان‌های مشترک صلح، آزادی، عدالت اجتماعی، مردم‌سالاری (دمکراسی) و سوسیالیسم برقرار کرده‌است. هم‌سویی در مبارزه برای تحقق این آرمان‌ها و مبارزه برای گذر از شرایط اسف‌بار و بحران‌زدۀ کنونی زیر سیطرۀ حکومت ولایی جمهوری اسلامی و مبارزه برای استقرار حکومتی بر پایۀ مردم‌سالاری (دمکراسی)، آزادی و عدالت اجتماعی در کشور این پیوند را استحکام می‌بخشد.

شادباش هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
به‌مناسبت هشتادودومین سالگرد تاسیس حزب تودۀ ایران

رفقای گرامی!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ۱۰ مهر، هشتادودومین سالگرد بنیان‌گذاری حزب تودۀ ایران را شادباش گفته و بدین مناسبت به همۀ اعضا و یاران حزب تودۀ ایران صمیمانه و رفیقانه درود می‌فرستد.

حزب تودۀ ایران از ادامه‌دهندگان راستین جنبش چپ و سوسیالیستی ایران بوده و در زمینۀ آگاهی‌بخشی و سازمان‌دهی لایه‌های اجتماعی مردم کشور، به‌ویژه زنان، کارگران و زحمتکشان برای مبارزه با استعمار و ارتجاع حاکم در راستاى مردم‌سالاری (دمکراسی)، آزادى، عدالت اجتماعى، برابرى و استقرار حاکمیت ملى مبارزه کرده است. خدمات ارزنده و تأثیرات عمیق حزب تودۀ ایران در راستای اهداف و آرمان‌های صلح، آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی و سوسیالیسم در روندهای اجتماعی وسیاسی طی شده در میهن ما، از بدو تاسیس حزب تودۀ ایران در سال ۱۳۲۰ غیر قابل انکار است. خدمات فرهنگی حزب در یاری‌رسانی به پرورش نسل بزرگ اندیشه‌ورزان، روشنفکران و فرهنگ‌سازان سهم بسیار مهمی در تاریخ اجتماعی و سیاسی در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ کشور داشته است.

این واقعیتی است که کشور ما در بزنگاه تحولات سیاسی بین‌المللی حادی قرار دارد و دخالت‌های قدرت‌مند خارجی و توطئه‌های امپریالیسم یارویاورو مشوق حکومت‌های ارتجاعی داخلی، چه در دوران حکومت سلطنتی و چه در دوران حکومت ولایی جمهوری اسلامی در سرکوب جنبش‌های مترقی و سازمان‌های سیاسی مردمی بوده‌اند. این آفت بر فراز و فرودهای فعالیت حزب تودۀ ایران تاثیر بسیاری داشته است، هم‌چنان که بر فراز و فرودهای فعالیت سازمان ما، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت). از قِبل این دخالت‌ها و این توطئه‌ها و این هم‌دستی‌ها حزب شما و سازمان ما رنج‌های فراوانی کشیده و دچار آسیب‌های فراوانی شده‌اند.

جان‌فشانی پر شمار مبارزین نامدار صفوف حزب تودۀ ایران و سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) علی‌رغم هزینه‌های سنگین، اراده استوار و از جان‌گذشتگی بی‌همتای رفقای توده‌ای و فدایی برای مبارزه در راه آرمان‌های راستین و خواست‌های مردمی آنان را به اثبات رسانیده است. مبارزه و ایستادگی دوشادوش فداییان و توده‌ای‌ها در شکنجه‌گاه‌های جمهوری اسلامی و جان‌بازی در جریان فاجعۀ ملی قتل‌عام جنایت‌کارانۀ زندانیان سیاسی، تجسم‌بخش پیوند تنگاتنگ آنان در مبارزه علیه حکومت ضد مردمی و سفاک ولایی بوده است.

پیوند نزدیک سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) و حزب تودۀ ایران را آرمان‌های مشترک صلح، آزادی، عدالت اجتماعی، مردم‌سالاری (دمکراسی) و سوسیالیسم برقرار کرده‌است. هم‌سویی در مبارزه برای تحقق این آرمان‌ها و مبارزه برای گذر از شرایط اسف‌بار و بحران‌زدۀ کنونی زیر سیطرۀ حکومت ولایی جمهوری اسلامی و سیاست‌های مخرب و میهن برباد‌ده آن در همۀ عرصه‌های داخلی و خارجی و مبارزه برای استقرار حکومتی بر پایۀ مردم‌سالاری (دمکراسی)، آزادی و عدالت اجتماعی در کشور این پیوند را استحکام می‌بخشد.

امیدبخش و روحیه‌بخش است این‌که مقاومت و رویارویی‌های خستگی‌ناپذیر مردم، در هر جایی که مقدور است، همچنان که در جنبش «زن، زندگی، آزادی» شاهد بودیم، عرصه را برای تحقق سیاسیت‌های ارتجاع حاکم سد می‌کند. در چنین شرایطی، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) همبستگی نزدیک با حزب تودۀ ایران را در راه گسترش مبارزه همگانی علیه حکومت ولایی، با همراهی همه نیروهای چپ، عدالت‌خواه، آزادی‌خواه، ملی و مردم‌سالار (دموکرات) کشور، برای تحقق جمهوری غیردینی و متعهّد به مبانی حقوق بشر و اصول دموکراسی و مبتنی بر اراده و آرای آزاد، برابرحقوق و دموکراتیک مردم میهن‌مان را وظیفه سیاسی در دستور خود می شمارد
یک بار دیگرسالگرد بنیان‌گذاری حزب تودۀ ایران را به شما رفقا و همه یاران توده‌ای شادباش می‌گوییم و در راه رسیدن به آرمان‌های انسانی برابری خواهانه و صلح دوستانه و سوسیالیستی برای شما آرزوی موفقیت داریم

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ (۳۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

تاریخ انتشار : ۹ مهر, ۱۴۰۲ ۲:۵۳ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

5 Comments

 1. مهرداد دارستانی گفت:

  آفرین
  نقش حزب توده در رهاسازی انفجارگونه استعداد،خلاقیت،نواندیشی و نوآوری در تاریخ معاصر ایران و تداوم همیشگی آن بسیار ستودنیست .
  همه فراز و فرودها و کژراهه و گاه گمراهی و بیخبری ها بخش ناچیزی از بهایی است که یک ملت و میهن باستانی و بسیار استراتژیک می بایست که بپردازد و آن را قالب بهترین چهره ها و استعدادها که حزب توده بنیان گذار آن بود به بهترین و افتخار امیز ترین شکل ممکن توسط جنبش چپ ایران پرداخت و میپردازد و دیگر :

  این قافله را سر بازایستادن نیست

  یاد همه فرزندان ایران زمین گرامیباد ❤️

 2. مهرداد دارستانی گفت:

  رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند❤️

 3. majid گفت:

  «در چنین شرایطی، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) همبستگی نزدیک با حزب تودۀ ایران را در راه گسترش مبارزه همگانی علیه حکومت ولایی، با همراهی همه نیروهای چپ، عدالت‌خواه، آزادی‌خواه، ملی و مردم‌سالار (دموکرات) کشور، برای تحقق جمهوری غیردینی و متعهّد به مبانی حقوق بشر و اصول دموکراسی و مبتنی بر اراده و آرای آزاد، برابرحقوق و دموکراتیک مردم میهن‌مان را وظیفه سیاسی در دستور خود می شمارد»’\. این سیاست درست و صریح برای نیروهای مردمی امیدبخش است . پایدار باشید

 4. بهمن گیلانی گفت:

  دوستان گرانقدرهیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
  بعنوان یکی از خوانندگان کار ان لاین از خواندن این اطلاعیه بسیار خوشحال شدم. این اطلاعیه نشان درک دقیق و عمیق شما از نیاز امروز در شرایط کنونی میهن ما است. آن چه که دراین اطلاعیه بدرستی و بشرح ذیل تصریح شده ستودنی است.
  ” پیوند نزدیک سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) و حزب تودۀ ایران را آرمان‌های مشترک صلح، آزادی، عدالت اجتماعی، مردم‌سالاری (دمکراسی) و سوسیالیسم برقرار کرده‌است. هم‌سویی در مبارزه برای تحقق این آرمان‌ها و مبارزه برای گذر از شرایط اسف‌بار و بحران‌زدۀ کنونی زیر سیطرۀ حکومت ولایی جمهوری اسلامی و سیاست‌های مخرب و میهن برباد‌ده آن در همۀ عرصه‌های داخلی و خارجی و مبارزه برای استقرار حکومتی بر پایۀ مردم‌سالاری (دمکراسی)، آزادی و عدالت اجتماعی در کشور این پیوند را استحکام می‌بخشد.”
  بدون تردید برای همه ایرانیانی که آرزوی همکاری مشترک نیروهای ملی ، چپ و آزادی خواه دل در آزادی میهن را دارند پیام امید بخشی است.

 5. mk گفت:

  امیدوارم هر روز شاهد نزدیکتر شدن بیشتر دیدگاههای رفقای سازمان با رفقای حزب توده ، در همۀ عرصه ها ( تئوریک و عملی ) باشیم ، و امیدوارم رفقای سازمان و حزب با استفاده از تجربیات مبارزاتی گذشته روی جوانگرایی تشکیلات خود نیز بیشتر بها بدهند ، جذب و وجود نیروهای جوان مانند خون تازه اییست در ساختارهای تشکیلاتی سازمان و حزب ، مانند چیزی که در اواخز دهه پنجاه و اوایل دهۀ شصت شاهدش بودیم ، پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز

چگونه رسانه های بریتانیا و ایالات متحده فلسطینیان را انسان زدایی می کنند؟

رسانه‌های بریتانیایی-آمریکایی مرگ فلسطینی‌ها را منفعلانه گزارش می‌کنند، گویی از طریق سوانح طبیعی مرده اند، اغلب مرگ‌ها را به زبانی بیان می‌کنند که نشان می‌دهد آنها عمدتاً حماس یا در مجاورت حماس هستند، یا حداقل به‌طور نامناسبی در مقابل موشک‌ها قرار گرفته اند.

مطالعه »
یادداشت

گسترش دامنه جنگ ویرانگر بین اسراییل و فلسطین خطر بزرگی‌ست براى منطقه و جهان!

ریشهٔ این جنگ، نتیجه دو دهه سیاست تهاجمی اسراییل در قبال فلسطین و حمایت قدرت‌های غربی از آن است. امیدواریم جامعهٔ جهانی قادر باشد با درک این موضوع، برای برقراری آتش بس و بازگشت به دیپلماسی صلح از راه‌های مسالمت‌آمیز و متکی بر توافق اسلو برای حل مسئلهٔ فلسطین و جلوگیری از گسترش یک جنگ ویرانگر دیگر اقدام کند.

مطالعه »
آخرین مطالب

سرشکنجه‌گر ساواک هم‌چنان تاریخ را تحریف می‌کند

آقای ثابتی زندان‌های قصر، اوین، قزل‌حصار و زندان نوبنیاد گوهردشت را این جنایتکاران نساختند، این میراث شما بود که برای جانشینان «شایسته‌تر» از خود بر جای گذاشتید. دستگاه آپولو نیز هدیه‌ای از جانب شما برای سربازان گمنام امام زمان بود. رئیس شما آقای فردوست ساواک جمهوری اسلامی را سامان بخشید و شیوه‌های مقابله و سرکوب و زندانبانی را به اینان آموخت.

در انتظار

به انتظار تو نه منتظر،
که بال و پر گشوده ام

اگر آمریکا به ایران حمله بکند…

بدون به راه انداختن این جنگ ها، امپریالیسم جهانی و در راس آنها امپریالیسم آمریکا نه تنها نمی تواند اقتصاد خویش را از مرگ حتمی نجات دهد، نه فقط قادر نیست نقش سلطه جهانی دلار را حفظ نماید، بلکه قادر نخواهد بود بر کسری بودجه های سالانه خود غالب آمده و بدهکاری های جهانی خویش را هم به همان بانک های خود ساخته خویش نیز پرداخت نماید.

گرامی باد سیزدهم آذر روز مبارزه با سانسور!

پانزده سال پیش در آبان سال ۱۳۸۷ کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای روز ۱۳ آذر را به یاد دو جان‌باخته‌ی راه آزادی اندیشه و بیان، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، روز مبارزه با سانسور نامید و از همه‌ی افراد و تشکل‌های فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی خواست که این روز را به رسمیت بشناسند و از آن حمایت کنند.

یادداشت

گسترش دامنه جنگ ویرانگر بین اسراییل و فلسطین خطر بزرگی‌ست براى منطقه و جهان!

ریشهٔ این جنگ، نتیجه دو دهه سیاست تهاجمی اسراییل در قبال فلسطین و حمایت قدرت‌های غربی از آن است. امیدواریم جامعهٔ جهانی قادر باشد با درک این موضوع، برای برقراری آتش بس و بازگشت به دیپلماسی صلح از راه‌های مسالمت‌آمیز و متکی بر توافق اسلو برای حل مسئلهٔ فلسطین و جلوگیری از گسترش یک جنگ ویرانگر دیگر اقدام کند.

مطالعه »
بیانیه ها

بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت ۲۵ نوامبر، ‌روز جهانی منع خشونت بر زنان

جنبش مقاومت و آزادی‌خواهی زنان که بی‌درنگ پس از استقرار حاکمیت اسلامی نخستین گام علنی خود را با اعتراض به «حجاب اجباری» در هفدهم اسفندماه ۵۷ برداشته بود، از آن پس بارها به‌ شکل‌های گوناگون قد علم کرد تا سرانجام در پی قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی شعله‌ور شد و در اندک‌زمانی به شکل جنبشی عمومی درآمد…..

مطالعه »
پيام ها

پیام نرگس محمدی در مورد اعدام میلاد زهره وند، هشتمین معترض جنبش زن زندگی آزادی

حکومت دینی استبدادی، فریبکارانه و حیله‌گرانه قواعد کشتار بی‌رحمانه را به جای میدان جنگ در دالانهای دادگاه انقلاب و به جای فرماندهان، با قضات دست‌نشانده نهادهای امنیتی_نظامی پیش می‌برد. صحنه جنایت قتل و کشتار حکومتی هم با تشریفات مبتذل، “سکوی اجرای قانون” نامیده می‌شود.

مطالعه »
بیانیه ها

بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت ۲۵ نوامبر، ‌روز جهانی منع خشونت بر زنان

جنبش مقاومت و آزادی‌خواهی زنان که بی‌درنگ پس از استقرار حاکمیت اسلامی نخستین گام علنی خود را با اعتراض به «حجاب اجباری» در هفدهم اسفندماه ۵۷ برداشته بود، از آن پس بارها به‌ شکل‌های گوناگون قد علم کرد تا سرانجام در پی قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی شعله‌ور شد و در اندک‌زمانی به شکل جنبشی عمومی درآمد…..

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

سرشکنجه‌گر ساواک هم‌چنان تاریخ را تحریف می‌کند

در انتظار

اگر آمریکا به ایران حمله بکند…

گرامی باد سیزدهم آذر روز مبارزه با سانسور!

چرخید تازیانه

فاجعه غزه و ظهور نئوفاشیسم ایرانی…