چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۷

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۷

اعدام “سران فتنه” و اقدام فوری اپوزیسیون

از همین حالا باید در عرصه بین المللی با مراجعه به احزاب، سازمان ها، سندیکاها، تشکل های مدنی، دولت ها، نمایندگان پارلمان ها، افکار عمومی و وسائل ارتباط جمعی، کارزاری وسیع و عمومی برای مقابله با ترفندها، تهدیدات و جنایت های رژیم تشکیل داد. سران حکومت باید بخوبی و روشنی بفهمند که در برابر هر سرکوب و جنایتی باید هزینه بالائی در عرصه داخلی و خارجی پرداخت کنند

۱- معترضین ۳۰۰ نفر بودند!

سردبیر کیهان داخل، حسین شریعتمداری در روزنامه اش اعلام کرد که در تظاهرات ۲۵ بهمن در تهران تنها ۳۰۰ نفر ضد انقلاب و آشغال شرکت کرده بودند. دو روز قبل باز هم همین آقا در روزنامه اش نوشت که در تظاهرات دولتی برای بزرگداشت ۲۲ بهمن در ایران، بیش از ۵۰ میلیون نفر شرکت کردند. از نوشته های کیهان نویسان طرفدار بیت رهبری چنین بر می آید که سردبیر این روزنامه حتی عکس ها، فیلم های خبرنگاران، ماموران امنیتی و اطلاعاتی خودی حکومتی را که از تظاهرات ۲۵ بهمن ماه گرفته شده اند را نیز نمی بیند و یا شاید هم اصلاً هیچگاه نخواهد چنین واقعیاتی را ببیند.

اگر کیهان نویسان و سردبیرش تنها نیمه نگاهی هر چند کوتاه به صدها گزارش از خودی های حکومتی و حتی غیر خودی ها، بیاندازند حتماً چرتشان پاره خواهد شد و اینبار از خواب خرگوشی و تبلیغات گوبلزی خود بیرون خواهند آمد. من حتی به این اطمینان و شناخت رسیده ام که دروغ های این روزنامه آنقدر بزرگ، بزرگ و کیلویی شده است که نه تنها دیگر برای خودی های حکومتی چندان کاربردی ندارد بلکه حتی خود شریعتمداری هم در این عرصه دیگر نسبت به مقالاتش توجهی نشان نمی دهد و احتمالاً آنها را هم پیش از چاپ نمی خواند و همینجوری برای رفع تکلیف آن آمار و ارقام را در کیهان داخل برای توجیه و حفظ روحیه ذوب شدگان در ولایت فقیه، انتشار می دهد.

اگر بخواهیم طبق آمار حسین شریعتمداری تحلیل کنیم می بینیم از “۳۰۰” نفری که در تهران در تظاهرات ضد دولتی شرکت کردند تا امروز بیش از ۱۵۰۰ نفرشان دستگیر شده اند. چند صد نفرشان زخمی و تا لحظه کنونی دو نفر هم به شهادت رسیده اند. من اینبار نمی دانم شریعتمداری دیگر با چه رویی و چگونه می خواهد ارگان های دولتی، امنیتی، اطلاعاتی و نیز بعنوان مسئول رسانه ای بیت رهبری، سید علی خامنه ای و دیگر خودی ها را قانع آمارهای قلابی خود کند که آمار یک میلیون نفر دروغ و تبلیغ ضد انقلاب، آمریکا، انگلیس، “سران فتنه” و بقیه است و فقط آمار ۳۰۰ نفری او از دقت لازم برخوردار است؟ تازه در این بین اگر آمار معترضین در شهرها ی بزرگ و کوچک دیگر را نیز با آمار تهران جمع کنیم به رقم بیش از یک میلیون نفر بالغ می شود و واقعاً نمی دانم آمار و ارقام و یا ضرب و جمع شریعتمداری در این عرصه به چند خواهد رسید؟

روشن است که همه این آمارها بیانگر این واقعیت شیرین است که جنبش سبز همچنان زنده و پویا است، و مردم به رغم سرکوبهای خشن و وحشیانه رژیم و با تحمل خطر شکنجه و مرگ حاضرند در فرصت و موقعیت مناسب به خیابانها برای اعتراض و دفاع از حق و حقوق خود بیرون بیایند. این واقعیتی است که نفوذ کلام آقایان موسوی و کروبی در میان مردم بسیار بالاست. آنها از طریق یک بیانیه از مردم خواستند که در روز ۲۵ بهمن برای اعلام پشتیبانی از مبارزات ضد دیکتاتوری مردم مصر و تونس به خیابان ها بیایند. و بیش از یک میلیون نفراز ایرانیان طرفدار جنبش سبز از هر فکر و عقیده ای برای آزادی و مخالفت با دیکتاتوری در تهران، اصفهان، شیراز، بابل و … به خیابانها آمدند. در این بین اما سران حکومت، علی رغم ظاهرسازی و دفاع از مبارزات ضد دیکتاتوری مردم مصر و تونس، با حمله وحشیانه به صفوف مردم معترض نشان دادند که دفاعشان از مردم عرب معترض، دروغی بیش برای آنها نمی باشد.

۲- دورغ های کیهان نویسان را خودی های حکومتی هم دیگر باور ندارند!

پیشتر در بالا متذکر شدیم که در این بین حسین شریعتمداری هنوز هم دست بردار نیست و حرف “من مرد” یکی است را مدام تکرار می کند. اما اینبار تمامی شواهد و واقعیات نشان می دهد که مسئولین رژیم با آنکه علاقمند بودند تمام این آمار و ارقام های جعلی و کذایی حسین شریعتمداری را همانند سال گذشته آویزه گوششان کنند؛ اما واقعیت اعتراضات وسیع مردمی همچون پتکی سنگین بر سرشان چون آوار فرود آمد. در واقع وسعت اعتراضات مردم در ۲۵ بهمن چنان علنی و شجاعانه بود که حسابی خواب از چهره رهبران حکومت پراند و بخوبی در خیابانها دیدند که دیگر نمی شود فقط به حرف ها و آمارهای دل خوش کن، تقلبی و پرت شریعتمداری محدود بمانند. در عصر روز ۲۵ فوریه سطح اعتراضات در بعضی شهرهای ایران و بویژه در تهران چنان وسیع و گسترده بود که موجب ترس رهبران ریز و درشت جمهوری اسلامی بویژه رهبر آن شد. در تظاهرات ۲۵ بهمن هر چه بیشتر نوک حمله معترضین، مستقیم متوجه سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بود و همین امر باعث شد که همه حکومت و حامیانش متوسل به واکنشهای عصبی و خشمآمیز شوند و برای توجیه و پنهان کردن ترس خود به ترساندن مردم و مبارزین روی بیآورند. حضور یک میلیونی مردم در تهران و شهرهای دیگر نشان داد که معترضین از ترس باکی ندارند و همچنان زنده و پر شور پیگیر مطالبات خود هستند.

۳- اعدام “سران فتنه” و اقدام فوری اپوزیسیون

سران جمهوری اسلامی از طریق نمایندگان مجلس، لباس شخصی ها، ارگان های امنیتی و اطلاعاتی، بسیجی ها در خیابان های تهران، قم و در برابر منازل آقایان موسوی، کروبی و خانم زهرا رهنورد و … تظاهرات چند صد نفره راه انداختند و خواستار اعدام و مقابله خشن با سران جنبش سبز شدند. در واقع تمام بیانیه ها، سخنرانی ها، تجمعات و تهدیداتی که از روز دوشنبه علیه مخالفین براه افتاده همه حاکی از نگرانی شدید و خشم ارگان ها و رهبران جمهوری اسلامی از ناتوانی در خاموش کردن صدای اعتراض مردم دلالت دارد. در ضمن سران حکومت بخوبی می داند که هزینه اعدام “سران فتنه” و رهبران جنبش سبز بسیار سنگین تر از آنی خواهد بود که تصور می کنند و باز می دانند که نمی توانند براحتی دست به چنین عملی بزنند. و چنین جنایتی بازی با آتش و بود ونبود رژیم است.

امروز با توجه به شرایط ویژه کنونی، و نیز با توجه به وجود تمام تفاوت ها و اختلافاتی که در میان سازمان ها، احزاب، جریانات دمکرات و مترقی، تشکل های دمکراتیک و مدنی در داخل و خارج از کشور در خصوص جنبش سبز و رهبران آن وجود دارد؛ ضروری است که هر چه سریعتر و مصم تر اقدامات مشترک و فوری برای همبستگی و دفاع از مبارزین، فعالین و رهبران جنبش سبز را متحداً سازمان داد. تا بلکه از این طریق حکومت و رهبران جمهوری اسلامی بفهمند که هزینه برای زدن سران جنبش سبز و دیگر اعضا و هواداران این جنبش بسیار سنگین برای آنها تمام خواهد شد.

از همین حالا باید در عرصه بین المللی با مراجعه به احزاب، سازمان ها، سندیکاها، تشکل های مدنی، دولت ها، نمایندگان پارلمان ها، افکار عمومی و وسائل ارتباط جمعی، کارزاری وسیع و عمومی برای مقابله با ترفندها، تهدیدات و جنایت های رژیم تشکیل داد. سران حکومت باید بخوبی و روشنی بفهمند که در برابر هر سرکوب و جنایتی باید هزینه بالائی در عرصه داخلی و خارجی پرداخت کنند. آنها باید ببینند و بفهمند که هزینه دادن نمی تواند یک طرفه باشد.

در این عرصه اپوزیسیون دمکرات و لائیک در خارج از کشور می تواند با عمل مشترک بر اساس توافقات حداقل، هر چه بیشتر هزینه ها را در عرصه داخلی و خارجی در برابر سرکوب و تهدیدات حکومت بالا برد. تنها از این طریق است که می شود در عرصه بیرونی رهبران رژیم را نسبت به پیامدهای عمل جنایتکارانه خود تحت فشار قرار داد و آنها را به عقب نشینی کشاند.

در آخر می شود چنین نتیجه گرفت که استفاده مناسب از اهرم فشار بین المللی، اتحاد و همبستگی اپوزیسیون خارج با مبارزین سیاسی و مدنی در داخل کشور می تواند صدای ما را در ایران و در عرصه جهانی پر قدرت سازد. در چنین وضعیتی صفوف به ظاهر متحد رژیم در مقابل حوادث آینده هر چه بیشتر آسیب پذیر می شود.

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن, ۱۳۸۹ ۱:۰۲ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

آن‌چه در هفته ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد گذشت …

شاید کشته شدن ابراهیم رئیسی در پی سرنگونی بالگرد حامل او مهمترین خبر چند روز گذشته باشد. در پی چندگویی دست‌اندکاران حکومتی در آگاهی‌رسانی، بازار شایعات در ایران و جهان در این رابطه گرم شد. این و آن گفتن دست‌اندرکاران حکومتی و شایعه، و هم، پیشامد و اتفاق‌هایی چنین، حکومت اسلامی در ایران را از همان آغاز پیدایش، همراهی کرده‌اند.

مطالعه »
آخرین مطالب

معیشت خانوارها ۱۴۳درصد کمتر شده…

وقتی سبد مصرفی کل کشور در اردیبهشت‌ماه به عدد ‌ ۲۴۳ می‌رسد، یعنی قیمت سبد مصرفی خانوارها از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۴۳‌درصد رشد کرده و به عبارتی فقط در سه سال، حدود ۱.۵ برابر شده است. در بخش کالای خوراکی عدد شاخص در اردیبهشت ماه ۲۷۴.۴ رسیده که نشان می‌دهد نزدیک به ۱۷۵ درصد در سه سال رشد تورم ایجاد شده است.

توافق هند و ایران در چابهار چالشی برای کریدور تجاری مورد حمایت آمریکا و جی هفت!

پاکستان علیرغم راه اندازی نسبی چابهار، ۸۰ درصد از سهم تجارت ترانزیتی با افغانستان را از دست داده است. با امضای این قرارداد، تجارت ترانزیتی باقیمانده به بنادر ایران منتقل می شود و پاکستان را کاملاً از صحنه خارج خواهد ساخت.

هند و صادرات پهپاد به اسراییل در جنگ غزه…

مشارکت آدانی-البیت که توسط تاجری نزدیک به نخست وزیر مودی اداره می شود در پنج سال گذشته ۲۰ بار مجوز فروش را دریافت کرده است و ادعا می کند هواپیماهای بدون سرنشین برای مصارف “غیر جنگی” هستند اما سیستم صدور مجوز هند اقلام را به عنوان مهمات طبقه بندی می کند.

۳۰ سال پس از آزادی ماندلا, رویا ها محقق نشده است…

درآفریقای جنوبی از میراث نلسون ماندلا چه چیزی باقی مانده است؟ او نماد جنبش ضد آپارتاید در این کشور بود و هنوز هم به عنوان یک الگو در مبارزه با ظلم و بی عدالتی شناخته می شود.اما روحیه کشور متشنج است و اعتماد به دولت در حال کاهش است. از سوی دیگر، دموکراسی آفریقای جنوبی با قوه قضاییه عمدتاً مستقل، رسانه‌های آزاد و جامعه مدنی هوشیار خود, ثابت می‌کند که انعطاف‌پذیر است. 

شهروندی درجه چهار با اسم رمزِ «کارگر حجمی»!

دسته‌بندی کارگران و فرق گذاشتن میان آن‌ها، امکان تشکل‌یابی متحد و همگرایی افقی کارگران واحدها را به نفع کارفرما به صفر می‌رساند؛ وقتی در یک کارگاه کوچک مثل انبار یک شرکت، کارگرانِ همکار، سه مدل قرارداد و سه نوع دستمزد داشته باشند، هرگز نمی‌توانند سر مطالبات مشترک با کارفرما چانه‌زنی کنند یا دست به اعتراض جمعی بزنند چون اساساً سرنوشت مشترکی در میان نیست؛

یادداشت

آیا مرگ رئیسی برای قربانیان فاجعه ملی یک بستار و ختم می‌آورد؟

“من انها را نمی بخشم. چرا باید انها را ببخشم وقتی که هنوزهم نمی خواهند حقیقت را بگویند؟ و مشکل در انست که آنها حتی از ما بخشش هم نمیخواهند، از کسانیکه عزیزانشان را از دست داده اند. آنها بخشش را از دولت طلب میکنند، انها هیچ زخمی به دولت نزده اند، آنها چه کرده اند، ظلم به ما روا شده است.”

مطالعه »
بیانیه ها

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

مطالعه »
پيام ها

دانشجویان آمریکایی در اعتراض به ادامه نسل کشی فلسطینیان توسط اسرائیل دانشگاه ها را به تصرف خود در آوردند!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)-حوزه آمریکا ضمن اعلام حمایت کامل از مبارزه دانشجویان و استادان در تمامی دانشگاه های آمریکایی شرکت کننده در این جنبش، به مقاومت نسل نوین دانشجویی درود میفرستد و برای ایشان در شکستن فضای تاریک تحمیل شده و تا موفقیت نهایی پیروزی آرزو می‌کند.

مطالعه »
بیانیه ها

مرگ رئیس دولت سیزدهم و چشم‌انداز پیشِ‌ رو

ابراهیم رئیسی بیش از چهار دهه در سمت‌های مختلف در کشتار سه نسل از مبارزین ایران نقش‌‌های مهمی ایفا کرده است. سال‌هاست نام رئیسی با فاجعۀ ملیِ کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گره خورده است. هم از این روست که در تمام این سال‌ها خانوادۀ بزرگ دادخواهان به حقّ محاکمۀ عادلانه و مجازات او و دیگر آمرین و عاملین کشتار زندانیان سیاسی را پی‌گرفته‌اند.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

معیشت خانوارها ۱۴۳درصد کمتر شده…

توافق هند و ایران در چابهار چالشی برای کریدور تجاری مورد حمایت آمریکا و جی هفت!

هند و صادرات پهپاد به اسراییل در جنگ غزه…

۳۰ سال پس از آزادی ماندلا, رویا ها محقق نشده است…

شهروندی درجه چهار با اسم رمزِ «کارگر حجمی»!

نگاهی به بحران های منطقه «غرب آسیا» در پرتو گذار به «نظم نوین جهانی»-بخش یک