جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹

به انان که بر طبل جنگ می کو بند و یا به انان که بر وفاداری به تفکرات دوران جنگ سرد پایفشاری می کنند

من بر این باورم که کشورهای دنیا "نه دوست و نه دشمن" ایرا ن هستند. ما ایرانیان بعنوان "عرضه کننده" کالاهایی نظیرنفت و "خریدار" کالاهای مصرفی و صنعتی نیازمند رابطه با کشورهای دیگر هستیم. این رابطه هر چه وسیع تر؛ رقابت افزون تر و در نتیجه امکان "برخو رداری از پیشنهادات بهتر بیشتر" است. طبیعی است که هر چه رقابت میان خریداران کالا ازایران کمتر باشد ایران باید کالاها خود را با شرایط دشوارتری بفروشد. درمورد خرید نیزهمین رابطه صادق است. رابطه ما با کشورهای دیگر باید بر اساس منافع ما و نه بر اساس تاریخ شکل بگیرد

 

ا. ز تهران

بنام خدا

به انان که بر طبل جنگ می کو بند و یا به انان که بر وفاداری به تفکرات دوران جنگ سرد پایفشاری می کنند.

 

دوستان جبهه ملی ایران به تازه گی بیانیه ایی صادر کرده اند تحت عنوان “به آنهایی که بر طبل جنگ میکوبند صراحتا میگوییم: « ملت ایران صلح میخواهد و آزادی”(۱).

 

من با وجود یافتن نکات مثبت فراوان در این بیانیه؛ پس از خواندن ان با تامل و تردید فراوان بر سر انتخاب بسیار دشوار میان “اخلاق” و “حرمت نگه داشتن” دوستانی که سالهای بسیار برای ایران تلاش کرده اند دست به نوشتن این چند خط زدم. واقعیت این است که اگر این مقاله را ده ها سایت اینترنتی منتشر نکرده بود؛ من از برخورد با ان چشم پوشی می کردم اما سکوت در برابر انتشار گسترده چنین خبر نادرستی در میان جامعه ایرانی شرط اخلاق نیست.

 

من امیدوارم که دوستان نویسنده این بیانیه پس از این یا منابع خود را ذکر و یا از مراجعه کردن به نوشته های بی اعتبار؛ هر چند دارای مطالب “قابل قبول همگان” حذر دعوت کنند. من همچنین امیدوارم که دوستان جبهه ملی و سردبیران نشریاتی مانند اخبار روز؛ همبستگی؛ گویا و غیره که این بیانیه را منتشر کردند به تصحیح این امر بپردازند.

 

سهل انگاری در نقل قول از هنری کیسینجر ویا وفاداری به گذشته

. این بیانیه “بدون ذکر منبع” با اشاره به بخشی از یک مصاحبه اقای هنری کیسنجر اغاز شده و با استفاده از این اغاز و با رجوع به تاریخ به نوعی دست احتمال حمله نظامی امریکا و اسراییل را به عنوان بخشی از یک طرح از پیش تعیین شده محکوم می نماید.

“هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا که علیرغم کهولت سن – ۸۹ سال- همچنان سیاست های استراتژیک امریکا را تعیین می کند در آخرین مصاحبه خود که در آپارتمانِ شخصی اش با وی انجام شد، گفت:

آمریکا در حالِ گسترش دام برای روسیه و چین است و دراین استراتژی آخرین میخِ “تابوت”، ایران است. کشوری که هدفِ اصلی اسرائیل است. جنگ میتواند شروع شود. من به پنتاگون گفته بودم که هفت کشورِ خاورِ میانه بدلیل منابع طبیعی آنها باید مهار شوند.(بر آنها مسلط شد) آخرینِ آنها ایران است. برای این استراتژی پنتاگون تقریبا خوب عمل کرده و فقط ایران مانده است. ایران می تواند شرایط را به نفعِ ما رقم بزند. نیروهای جوانِ ما آمادگی چنین جنگی را دارند و ما میتوانیم از پس آن بر بیائیم. اگر “نفت” را مهار کنیم، کشورها را مهار کرده ایم و وقتی “غذا” را مهار کنیم، ملتها را مهار کرده ایم”.*

 

من از انجاییکه با مواضع هنری کیسنجر بصورت محدود اشنایی دارم از این گفتار او دچار حیرت شدم.هنری کیسنجر به نظر من یکی از متفکران معتدل امریکا است. او همچنین برنده جایزه صلح نوبل برای تلاش جهت صلح درویتنام است. او پیامبرنیست و سیاست های اوتنها درجهت منافع امریکا است و با هیچ کس هم در این مورد تعارفی ندارد. اما او بیشتر یک “دیپلمات” و میانجی است و کمتریک سیاستمدار طرفدار درگیری. اگر این مقاله را به دیگری نسبت می دادند من شاید باور می کردم اما دیدگاه های کیسنجر با این مقاله بسیار فاصله دارد. و بهمین دلیل من در صحت این مطلب دچار تردید شدم.

 

من بخاطر تردید خود با ترجمه مطلب ان را “گوگل” کرده و منبع این خبر را در یک وب سایت بنام ” دیلی اسکواد ” (۲) پیدا کردم. لازم به تذکر است که این خبر در هیچ جای دیگری درج نشده است. این که کیسنجر با وجود بودن مجلات بسیار معتبر با یک وب سایت بی نام و نشان در خانه شخصی خود با گزارشکر این مقاله که یعنی اقای” الفرد هینز” در تاریخ ۲۷/۱۱/۲۰۱۱ مصاحبه کرده است بیشتر بر شک من افزود.

 

مطلب بسیار مهم در باره این نام نویسنده و گزارشگر این مقاله که یعنی اقای” الفرد هینز” است. این نام در بالای مقاله بعنوان نویسنده و گزارشکر چاپ شده است. اگر کسی این نام را گوگل کند درمی یابد که هیچ نشانی از این نویسنده وجود ندارد بجز انکه این نام “الفرد هینز” نام کوچک خود کیسنجر است. نام کامل کیسنجر ” هنری الفرد هینز کیسنجر”(۳) است. یعنی کیسنجر برای این وب سایت شایعات اسلامی است با خود مصاحبه نموده است. خنده دار تر خط اخر مصاحبه است: “نویسنده توسط ماموران کیسنجر بطور مودبانه از اتاق بیرون انداخته شده است.”

 

در این مصاحبه دروغ های بی سرو ته دیگری مانند مصاحبه یک ژنرال و حمله نظامی هم اشاره شده است که اشاره به ان ها تنها اتلاف وقت بوده و از هدف این نوشته خارج است.

خبرهای دیگر سایت “دیلی اسکواد” نظیر “مسلمان شدن پاریس هیلتون”(۴) ؛” مسجد رفتن پاریس هیلتون “(۵)؛”حرامزاده بودن ابراهم لینکن از یک پدر سیاهپوست”(۶) و “استعفای هنزی کیسنجر از همه مسولیت ها برای کار نویسندگی در دیلی اسکواد (۹/۰۲/۲۰۱۲)” (۷)می باشد. این سایت چند مقاله دیگر هم که بیشتر بوی اسلامی می دهد منتشر کرده است. البته زمانی که من جمله پایین این سایت را خواندم متوجه شدم که این سایت خود اعلام می کند که مطالب ان غیر قابل اعتبار است(۸).

 

من فکر می کنم که دوستان جبهه ملی بخاطر عینک تیره دوران جنگ سرد و وقایع ان دوران بویژه ۲۸ مرداد هر مطلبی که در ان امریکا بصورت دشمن نمایش داده شود را می پذیرند.

یک سهل انگاری بر گرفته از تفکرات ۲۸ مرداد و دوران جنگ سرد.

شکی نیست که روحانیت به همراه ملی مذهبی ها و بخش بزرگی از چپ ایران از دهه شصت میلادی تا انقلاب ۵۷ هموار غرب و اسراییل را دشمن خوانده ورویارویی با اسراییل را بعنوان بخشی از خواست های انقلاب ۵۷ مطرح کردند. اما دو سال پیش بخش بزرگی از مردم ایران با شعار نه غزه؛ نه لبنان؛ جانم فدای ایران ” تفکر علیه اسراییل و حتی غرب” را به چالش کشیدند.

اینکه اسراییل رژیم غاصب فلسطین است مربوط به مردم فلسطین است ومن فکرنمی کنم که انها به قیم بویژه قیمی مانند خامنه ایی و حتی من و شما نیاز داشته باشند. هیچ ملتی در هیچ نقطه دنیا به قیم احتیاج ندارند و اگر هم داشته باشند این وظیفه مردم ایران نیست که ازهستی خود مایه بگذارند.

بنظر من یکی از مشکلات نیروهای سیاسی ایران ادامه تفکرات جنگ سرد است که کشورهای دیگر را دوست و یا دشمن تلقی و بر این بر برخی موضع گیری های انان نیز دیده می شود.

من بر این باورم که کشورهای دنیا “نه دوست و نه دشمن” ایرا ن هستند. ما ایرانیان بعنوان “عرضه کننده” کالاهایی نظیرنفت و “خریدار” کالاهای مصرفی و صنعتی نیازمند رابطه با کشورهای دیگر هستیم. این رابطه هر چه وسیع تر؛ رقابت افزون تر و در نتیجه امکان “برخو رداری از پیشنهادات بهتر بیشتر” است. طبیعی است که هر چه رقابت میان خریداران کالا ازایران کمتر باشد ایران باید کالاها خود را با شرایط دشوارتری بفروشد. درمورد خرید نیزهمین رابطه صادق است. رابطه ما با کشورهای دیگر باید بر اساس منافع ما و نه بر اساس تاریخ شکل بگیرد. امروز یکی از خطاهای نیروهای سیاسی نداشتن رابطه ولابی نکردن در روسیه و چین است. ما اگر ازتوانایی چنین امری برخودار باشیم باید با تماس به چین و روسیه اطمینان دهیم که ایران پس از جمهوری “دست نشانده هیچ کس نخواهد بود” و برعکس دوست تمامی کشورها جهان خواهد بود .

با درودهای فراوان

ا.ز تهران

 

 

مراجع:

(۱)http://www.jminews.com/news/fa/?mi=4&ni=7293

(۲) http://www.dailysquib.co.uk/world/3089-henry-kissinger-if-you-can-t-hear…

(۳) http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Kissinger

(۴)http://www.dailysquib.co.uk/entertainment/2636-paris-hilton-converts-to-…

(۵)http://www.dailysquib.co.uk/entertainment/3164-paris-hilton-visits-la-mo…

(۶)http://www.dailysquib.co.uk/world/3181-henry-kissinger-to-get-job-writin…

(۷)http://www.dailysquib.co.uk/most-popular/1455-abraham-lincoln-was-half-b…

 

(۸)

بدون توضیح و با پوزش فراوان

این وب سایت جمله ذیل را که نشان از هویت و اعتبار این سایت می دهد در پایین صفحه خود در بر دارد.

The Daily Squib is a curious satirical publication and should therefore be taken fu**ing seriously ;)”

 

 

نکاتی دیگر در مورد وب سایت دیلی اسکواد

صفحه در مورد ما هیچ اطلاعاتی در مورد این شرکت نمی دهد و تنها به مزخرفاتی در باره یک خیابان بی نام و نشان می پردازد

http://www.dailysquib.co.uk/contactsquib.html

من تلاش کردم تا با تلفن زدن به این شرکت اطلاعات بیشتری از این شرکت کسب کنم. اما برخی از این شماره تلفن وجود خارجی نداشته و برخی دیگر جواب ندادند.

http://www.dailysquib.co.uk/http-www-dailysquib-co-uk-about.html

 

این وب سایت انگلیسی (یا شاید لابی جمهوری اسلامی) متعلق به شرکتی بنام “اوگور اسینبل” بوده و در ادرسی در امریکا ثبت شده است. درحالیکه این شرکت در قسمت با ما تماس بگیرید نه این ادرس و نه نام شرکت را ذکر نکرده است.

http://who.is/whois/dailysquib.co.uk/

http://who.pho.to/ugur_esenbel_ugur_esenbel/

Company: ugur esenbel : Address: 8939 S. Sepulveda Blvd. #110 – 732 Westchester CA 90045 United States

تاریخ انتشار : ۵ اسفند, ۱۳۹۰ ۸:۳۲ ق٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز
اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران

کارزار علیه انحلال قانونی نهاد وکالت در برنامه هفتم توسعه را امضا کنید!

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، کانون وکلا باید صدور و ابطال پروانه وکالت را از طریق درگاه ملی مجوزهای وزارت اقتصاد انجام دهد. به گفته رئیس کانون وکلای گلستان “ماده ۴ لایحه برنامه هفتم توسعه، خسارت‌بارترین مقرره پس از انقلاب و به منزله انحلال قانونی نهاد وکالت است.”
امضا کنید: کارزار اعتراض به طرح‌ها و لوایح ضد استقلال کانون‌های وکلا و امنیت قضائی (karzar.net)

مطالعه »
یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
آخرین مطالب

جنبش مهسا، زمانه‌ی خستگی از خستگی‌ها

واقعیت هستی‌شناسانه در جنبش «زن، زندگی، آزادی» به ما نشان داد که با ویژگی‌های نسل جدید آشنا نیستیم و حتی محمل‌های نوین جامعه‌ی مدنی را که از سوی آنها خلق می‌شود به رسمیت نمی‌شناسیم.

بیانیه‌ی جمعی در اولین سالگرد جنبش انقلابی «ژن، ژیان، ئازادی»

دفاع از آرمان‌های ظلم‌ستیز و رهایی‌بخش جنبش «زن، زندگی، آزادی» در هر زمان و مکانی قالب خودش را می‌یابد. تحقق این آرمان‌ها، نیازمند تعمیق مشفقانه‌ و سازمان‌یافته‌ی همبستگی‌ها و پیوندهای معطوف به کنش‌های جمعی است. این یعنی ظرفیت‌سازی برای ترسیم چشم‌اندازی بدیل در مبارزات رهایی‌بخش در ایران، خاورمیانه و بطور کلی جنوب‌جهانی.

نامه ناصر زرافشان به زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان قزل‌حصار که در اعتصاب غذا به سر می برند

از روزی که این ماراتن مرگ را آغاز کردید، مبارزه و مقاومت شما را در بند دنبال کرده ایم. این را درک می کنیم که وقتی همه راههای مبارزه و مقاومت را بر آدمی بستند و او جز جان و هستی  خود چیز دیگری نداشته باشد، ناگزیر است با همین وسیله ای که در اختیار دارد، به مقاومت ادامه دهد.

تعبیر گویای ویتگنشتاین

قصه‌ی مردی که هرگاه در خلوتِ قبرستان و «اهل قبور» می دیدمش؛ پرسش‌هایم را بی‌پاسخ نمی‌گذاشت…

بزرگ‌داشت سال‌روز جنبش «زن، زندگی، آزادی»: سلامی و کلامی بر آن آبی بیکرانه

یک سال از جنبش «زن، زندگی، آزادی» که با جان باختن خانم مهسا (ژینا) امینی آغاز شد و اوج گرفت، گذشت. جنبشی که سپهر میهن را در نوردید و در گسترهٔ جهانی پژواک یافت. در بزرگداشت سال‌روز این جنبش، بررسی فراز و فرودها و تاثیر و دستاوردهای ماندگار آن، در بستر رخداد یکساله، تجربه‌ای گرانبها برای فعالان مدنی، کنشگران سیاسی، احزاب و سازمان‌های ایرانی است در راستای ترسیم افق آینده و تداوم آن.

یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
پيام ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

جنبش مهسا، زمانه‌ی خستگی از خستگی‌ها

بیانیه‌ی جمعی در اولین سالگرد جنبش انقلابی «ژن، ژیان، ئازادی»

نامه ناصر زرافشان به زندانیان سیاسی منتقل شده به زندان قزل‌حصار که در اعتصاب غذا به سر می برند

تعبیر گویای ویتگنشتاین

بزرگ‌داشت سال‌روز جنبش «زن، زندگی، آزادی»: سلامی و کلامی بر آن آبی بیکرانه

عصای عیسی