دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۴

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۴

چگونه پایگاه بزرگ حکومت اسلامی در خارج از مرزها را فتح کنیم

این نامه را در محلهای زندگی خود در خارج از ایران به زبانهای مختلف ترجمه کنیم و آن را به صورت نامه و پیام جنبش سبز به مسلمانان همان منطقه بدهیم و ببینیم که بازتاب آن چه خواهد بود. سپس تجارب خود را ثبت کنیم و به یکدیگر منتقل کنیم و با ادامه دیالوگی حقیقت مدار ولی غیرچالشی شاهد سقوط حکومت اسلامی در قلبهای مسلمین جهان باشیم

جمهوری اسلامی و بخصوص دولت احمدی نژاد حساب ویژه ای برای مسلمانان ساکن اروپا و شمال آفریقا باز کرده اند. با صرف میلیونها دلار نفتی از خزانه ملی برای برنامه های ماهواره ای و اختصاص مخارج هنگفت برای مساجدی که در اروپا از مواضع جمهوری اسلامی حمایت می کنند، توانسته اند در میان مسلمانان این توهم را ایجاد کنند که گویا این جمهوری اسلامی است که در برابر اسرائیل ایستاده است. با شروع اعتراضات و پاگرفتن جنبش سبز بسیاری از این مسلمانان در حالت تردید نسبت به جنبش سبز، همچنان از دولت احمدی نژاد حمایت می کنند. اما زمانی که در برابر سئوآل مشخص قرار می گیرند فورأ حساب اسلام را از دولت احمدی نژاد جدا می کنند و حاضر به دفاع بی قید و شرط از حکومت ایران نیستند. با این وجود جامعه ایرانیان هنوز نتوانسته است باب دیالوگ را با این طیف از مسلمانان باز کند. گفتگو و طرح سئوآلهایی که اصل اسلام را به چالش نکشد، قادر است با سرعت باورنکردنی حمایت این بخش از مسلمانان را از پشت حکومت اسلامی بردارد و سالها کار تبلیغی و ترویجی این حکومت را بر باد دهد. فراموش نکنیم که حکومت اسلامی تا کنون بهره برداری بسیاری از این حمایتها در میان مسلمانان کرده است. سازمان دادن تیمهای ترور در خارج از ایران کمترین این سوء استفاده ها بوده است. هم اکنون در بسیاری از سفارتها در اروپا از این افراد استفاده می شود و مساجدی وجود دارند که وعاظ و امام جماعت آن عملأ از جمهوری اسلامی حقوق دریافت می کنند. بسیاری از این افراد با خرج مردم ایران در کنفرانسهایی در تهران شرکت کرده اند. در همه این مواردی که گفتم مدارک غیر قابل تردیدی در دست و مواردی نیز در مرحله تحقیق است که به موقع خود و یا در صورت لزوم با ذکر جزئیات افشا خواهم کرد. اما هدف تنها افشای ریخت و پاشهای جمهوری اسلامی نیست، بلکه باز کردن باب گفتگوی جنبش سبز با مسلمانان غیرایرانی است تا توهم ایجاد شده بوسیله تبلیغات دروغین و یکطرفه را برطرف کند و یکی از پایگاه های مهم حکومت در بیرون از کشور را خنثی کند. به همین مناسبت و بر اساس تجربه ای که شخصأ با مسلمانان غیرایرانی دارم، نامه سرگشاده ای تهیه کرده ام و به عنوان طرح بحث و باز کردن باب گفتگو منتشر می کنم. در این نامه سرگشاده تلاش کرده ام تا چالش ایجاد نکنم و تنها پرسشگری باشم که به دنبال حقیقت است.

چگونه این رابطه را برقرار کنیم؟

واقعیت این است که ما نه تلوزیون المنار داریم و نه پرس تی وی و بنابراین باید نامه و پیام خود را به صورت کتبی و یا با استفاده از رایانه تکثیر و پخش کنیم.

نخست طرح این نامه را در محلهای زندگی خود در خارج از ایران به زبانهای مختلف ترجمه کنیم و آن را به صورت نامه و پیام جنبش سبز به مسلمانان همان منطقه بدهیم و ببینیم که بازتاب آن چه خواهد بود. سپس تجارب خود را ثبت کنیم و به یکدیگر منتقل کنیم و با ادامه دیالوگی حقیقت مدار ولی غیرچالشی شاهد سقوط حکومت اسلامی در قلبهای مسلمین جهان باشیم.

متن طرح نامه برای ترجمه به زبانهای انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه، اسپانیایی، عربی و …

وبلاگ اولیه برای هماهنگی

طرح نامه برای ترجمه

نامه سر گشاده به مسلمانان ساکن (هلند ،بلژیک، آلمان، فرانسه و …) به زبانهای فارسی، فرانسه، هلندی، آلمانی، عربی و …

ماه هاست که مقاومت مردم ایران در برابر انتخابات متقلبانه ادامه دارد. در این مدت اعمالی که که از حکومت ایران در برابر معترضین سر زده است، تمامأ با نام اسلام و حکومت اسلامی صورت گرفته است. فیلمها و شهادتهای انکارناپذیری ازکشتار راهپیمایان غیرمسلح و قتل و تجاوز به زندانیان تاکنون منتشر شده اند. کشتار مردمی که به صورت صلح آمیز به تقلب انتخاباتی معترض بودند و ربودن خبرنگاران و شکنجه مخالفین و اعدام آنها به عنوان محارب با اسلام ، به وسیله حکومتی در حال انجام یافتن است که با استفاده از شبکه های ماهواره ای و هزینه کردن میلیونها دلار نفتی داعیه رهبری مسلمانان جهان را دارد. نخستین سئوال مااز شما به عنوان مسلمان این است که آیا چنین رفتاری را از یک حکومت اسلامی که قاعدتأ باید منجی عدل و انصاف باشد در حق مردم معترض منطبق با موازین اسلام می دانید؟ اگر چنین نیست و شما این رفتار را منطبق با اسلام نمی دانید، پس چگونه است که با صدای بلند و رسا این اعمال وحشیانه را محکوم نمی کنید؟ کمال تأسف است که ما در دنیای اسلام که مدعی دادرسی و عدالت است، شاهد سکوتی چنین سنگین هستیم. به نظر می رسد که سیاستهای فریبکارانه و تبلیغاتی این حکومت که به ده ها زبان و از شبکه های گوناگون برای مسلمانان پخش می شود، توانسته است در دفاع از حقیقت تردیدهایی ایجاد کند.

تبلیغات فریبکارانه و دروغ این حکومت توانسته است در ظاهر مدافع مردم فلسطین جلوه کند ولی در نهان بین برادران فلسطینی ایجاد نفاق نماید. این حکومت در ظاهر شعار نابودی اسرائیل را می دهد ولی در واقع به روی کار آمدن راستهای افراطی و جنگ طلبهای اسرائیلی بیشترین خدمت را کرده است. حمله اسرائیل به غزه و لبنان نتایج دلارهایی بوده است که جمهوری اسلامی از در آمد سرشار نفت خرج ایجاد تفرقه در صفوف اعراب کرده است. شعارهای تو خالی و بدون پشتوانه در باره نابودی اسرائیل و دروغ بودن هولوکاست، تنها مورد بهره برداری خونخوارترین جناحهای اسرائیل بوده است و نفعی را به مردم فلسطین نرسانده است که هیچ، آنها را به ضعیفترین وضعیت ممکن در برابر دشمن قوی تقلیل داده است.

کمک به ایجاد ناامنی در عراق و افغانستان سیاستی است که حکومت اسلامی تاکنون در همسایگی خویش در پیش گرفته است. این سیاست تا کنون منجر به خسارات فراوان مردم اکثرأ مسلمان این دو کشور شده است و حضور کشورهای غربی و بخصوص آمریکا را در منطقه تداوم بخشیده است.

اگر هنوز میزان دشمنی این حکومت به ظاهر اسلامی با اسلام برایتان روشن نیست، کافی است به مردم ایران مراجعه کنید و از زبان آنها بشنوید که چگونه این حکومت به ظاهر اسلامی به مردمی که به عنوان اعتراض و شکوه شبانه به پشت بام رفته و بانگ الله و اکبر سر می دهند، شلیک می کند. یا شاید بهتر باشد از برادران سنی خود در تهران بپرسید که چند مسجد برای سنی ها در تهران وجود دارد؟ پاسخ خواهند داد هیچ! زیرا که دولت اسلامی اجازه بر پایی مسجد سنی ها را در تهران نمی دهد. صحبت از برپا کردن مناره و یا چیزی از این قبیل نیست، بلکه اجازه ساختن مسجد برای سنی ها داده نمی شود.

در حکومت اسلامی به هیچ روحانی مسلمانی که سخنش غیر از باند حاکم باشد اجازه وعظ نمی دهند و در صورت سرپیچی به سرنوشت آیت الله منتظری و آیت الله کاظم شریعتمداری و آقای کاظمینی بروجردی و یا در این اواخر، آقای رفسنجانی دچار می شود.*

از بدو پیدایش حکومت اسلامی در ایران به شکل فزاینده ای بر تعداد کسانی که از اسلام به ادیان دیگر گرویده اند افزوده شده است و در این اواخرسرعت بیشتری گرفته است.

ما ایرانیان مقیم (…) از برادران و خواهران مسلمان ساکن (…) درخواست می کنیم که به موارد ذکر شده که گوشه ای ناچیز از سالها جنایت علیه انسانیت و علیه اسلام است، با توجه بنگرند و در همه موارد تحقیق کنند و نظر بدهند. قبل از هر کس دیگر این وظیفه مسلمانان است که علیه کسانی که به نام اسلام فساد و ظلم می کنند موضع بگیرند. جمهوری اسلامی از اسلام استفاده ابزاری می کند و دین را سپر بلای خود کرده است، آیا شما به چنین سوء استفاده ای از اسلام رضایت می دهید؟

تاریخ انتشار : ۴ اسفند, ۱۳۸۸ ۱:۱۱ ق٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

انتخابات ۸ درصدی!

اخباردور دوم انتخابات مجلس: روز جمعه ۲۱ اردیبهشت سال جاری, نتیجه انتخابات دور دوم مجلس در تهران اعلام گردید نماینده اول کلان شهر تهران با کسب ۲۶۹/۴۳  رای از حدود ۸ میلیون نفر واجدین شرایط رای دادن, یعنی با رای فقط ۲ درصد از مردم تهران به مجلس راه یافت. البته با احتساب ۵ درصد آرا باطله, مشارکت مردم تهران کمتر از  ۳ درصد بوده است.

مطالعه »
آخرین مطالب

چگونه زندانیان سیاسی ایران به سوی خودکشی سوق داده می شوند؟

خانواده اندام از ترس دستگیری از بردن دخترشان به بیمارستان یا مراکز درمانی برای برداشتن گلوله ها اجتناب کردند. مادر دالیا تمام ۲۵ ساچمه را از بدن دخترش در خانه خارج کرد. خانواده اندام از ترس دستگیری دختر نوجوان خود، او را به خانه یکی از بستگان نزدیک خود منتقل کردند. بعد از حدود دو هفته که وضعیت جسمانی او بهتر شد، به خانه خودشان بازگشتند.

برتری طلبی برهنه هندو!

این زشت ترین انتخابات از زمان استقلال بوده است. برتری طلبی آشکار هندو حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (بی جی پی) ۱۷۰ میلیون شهروند مسلمان هند را علنا تحریم و از حق رای محروم کرده است. حزب در قدرت سال‌های اخیر را صرف سرکوب رسانه‌های منتقد و اپوزیسیون سیاسی کرده است تا یک پروژه اساساً ضد دموکراتیک و تبعیض گرایانه را پیش ببرد.

گرگهایِ وال استریت رژیم…

حالا شما تصور کنید جوان ۳۲ ساله که ۳بار زندان رفته و از همان زندان معامله کوکائین و مواد مخدر در بیرون از زندان را سازماندهی میکند و از همان زندان قمارخانه را اداره میکند با چه کسانی در ارتباط است.!!؟

زخم…

زخمی که بر تن می نشیند/ زخمی که روح را به صُلابه می کشد/ از هر جایِ بدن که خون فوران کند/ زخم است/ زخم یک دست/ زخم یک پا/ زخم نشسته بر قلب کودکی در غزه…

خطر اعدام قریب الوقوع آروین قهرمانی، شهروند یهودی در کرمانشاه!

یک منبع مطلع درخصوص وضعیت این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: آروین قهرمانی دو سال پیش به اتهام قتل امیر شکری در یک دعوای گروهی بازداشت و به قصاص نفس محکوم شد. اکنون تا روز دوشنبه به خانواده وقت داده‌اند و اگر نتوانند رضایت بگیرند، حکم وی اجرا خواهد شد.

یادداشت
تظاهرات آتش بس در آمریکا

شعبده بازی بایدن بر روی جنگ غزه

ممکن است به اشتباه کسی را با تیر زد یا جایی را تصادفی بمباران کرد ولی امکان ندارد که دو میلیون نفر را تصادفی با قحطی و گرسنگی بکشید.
قحطی در غزه قریب الوقوع است و پیامدهای آنی و بلندمدت سلامتی نسلی را به همراه خواهد داشت.

مطالعه »
بیانیه ها

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

مطالعه »
پيام ها

دانشجویان آمریکایی در اعتراض به ادامه نسل کشی فلسطینیان توسط اسرائیل دانشگاه ها را به تصرف خود در آوردند!

سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت)-حوزه آمریکا ضمن اعلام حمایت کامل از مبارزه دانشجویان و استادان در تمامی دانشگاه های آمریکایی شرکت کننده در این جنبش، به مقاومت نسل نوین دانشجویی درود میفرستد و برای ایشان در شکستن فضای تاریک تحمیل شده و تا موفقیت نهایی پیروزی آرزو می‌کند.

مطالعه »
بیانیه ها

روز جهانی کارگر بر کارگران، زحمت‌کشان و پیکارگران راه سوسیالیسم خجسته و پیروز!

تدوام و استمرار مبارزۀ شما تکیه‌گاه و نقطه امید نیروهای چپ و عدالت‌خواه و دیگر نیروهای آزادی‌خواه برابری‌طلب ایران و جهان برای ساختن ایران و جهانی بهتر است؛ جهانی که در آن هیچ انسانی اسیر ولع سیری‌ناپذیر سرمایه و شرایط تحمیلی غول‌های بازار سرمایه نباشد، جهانی که  نظام غارتگر اقتصادی و اجتماعی و حاکمان مستبد دیگر قادر نباشند برای کسب سود و قدرت زندگی انسان‌ها را در جنگ و خونریزی بیهوده تباه کنند.

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

چگونه زندانیان سیاسی ایران به سوی خودکشی سوق داده می شوند؟

برتری طلبی برهنه هندو!

گرگهایِ وال استریت رژیم…

خطر اعدام قریب الوقوع آروین قهرمانی، شهروند یهودی در کرمانشاه!

آنچه در هفته ۲۲ تا ۲۹ اردیبهشت گذشت…