شاخص رأی اعتماد مجلس

امروز، یکشنبه 29 مرداد، مجلس به کار بررسی وزیران پیشنهادی روحانی پایان داد و سپس وارد رای‌گیری در مورد صلاحیت آنان شد. از میان 17 وزیر پیشنهادی روحانی، مجلس به شانزده نفر از آنان رای اعتماد داد. حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی برای وزارت نیرو تنها کسی بود که نتوانست رای اعتماد مجلس را به دست آورد.

رأی صلاحیت امروز مجلس، همچون هر رأی صلاحیت دیگری، وجوه بسیاری را از مناسبات گرایشهای درون جمهوری اسلامی آشکار می کند، اما، همچون هر رأی صلاحیت دیگری، در یک وجه شاخص و برجسته می شود. 

شاخص رأی صلاحیت امروز مجلس این نیست که 16 تن از 17 وزیر پیشنهادی رأی آورده اند. آشکار شدن دخالت گستردۀ خامنه ای در تنظیم ترکیب کابینۀ آینده، نتیجه رأی مجلس را، بسیار پیشتر از اخذ آن رقم زده بود.

شاخص رأی صلاحیت امروز مجلس این نیست که علیرضا آوائی، علیرغم داشتن پروندۀ روشنی از مشارکت در جنایت، با اخذ 244 رأی موافق و فقط 18 رأی مخالف، به وزارت دادگستری انتخاب می شود و به جای پورمحمدی می نشیند.

شاخص رأی صلاحیت امروز مجلس این نیست که ربیعی، در حالی که تلاش فاسد و آلوده اش برای جلب رأی اعتماد نمایندگان مجلس در تریبونهای "نظام" هم انعکاس یافتند، دو باره به وزارت تعاون، کار و رفاه برگزیده می شود.

شاخص رأی صلاحیت امروز مجلس این نیست که امیر حاتمی، که پس از مدتها یکی از فرماندهان ارتش – و نه سپاه – برای تصدی وزارت دفاع است، رأی اعتماد بیشترین نمایندگان را کسب می کند.

...

شاخص رأی صلاحیت امروز مجلس این است که حبیب الله بیطرف، از زمره افراد در ترکیب پیشنهادی روحانی به مجلس که به گرایش اصلاح طلبی شناخته شده اند، علیرغم داشتن سابقۀ دو نوبت وزارت نیرو در کابینه های خاتمی، موفق به اخذ رأی اعتماد این مجلس نمی شود.

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.