به ياری زلزله زدگان بشتابيم!

تسليت به مردم ايران و آسيب ديدگان زلزله

در شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان زلزله‌ای مهيب به قدرت ۷.۳ ريشتر بخش‌های وسيعی از مناطق غرب ايران و عراق را لرزند و موجب مرگ صدها نفر و زخمی شدن هزاران تن گرديد. به گفته مسئولين شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه، پس از زلزله اصلی بيش از ۱۰۰ پس‌لرزه تاکنون اتفاق افتاده است. بنا به آخرين آمارها بيش از ۴۰۰ هم‌وطن کشته‌شده و بيش از هفت هزار زخمی گردیده‌اند. آمارها نشان می‌دهد که بیشترین کشته‌ها به سرپل ذهاب و بعد قصر شیرین مربوط می‌شود. سرپل ذهاب نزدیک به کانون زلزله بوده است.

 اخبار دريافتی نشان می‌دهد هنوز بسیاری از هم‌وطنان در روستاها زیر آوارند و ابعاد فاجعه به مرتب بيشتر آن چيزی است که جمهوری اسلامی بازتاب داده است. کمک‌رسانی ارگان‌های حکومتی تناسبی با ابعاد فاجعه ندارد. کمبود جدی پزشک متخصص و پرستار در مناطق زلزله‌زده وجود دارد. مردم مناطق زلزله‌زده نسبت به کمبودها معترض‌اند. تنها بیمارستان سرپل ذهاب تخریب‌شده و مجروحان در بیمارستان صحرایی و در هوای آزاد و بدون برخورداری از امکانات بیمارستانی تحت مداوا قرارگرفته‌اند. برق در سرپل ذهاب قطع‌شده و زلزله‌زدگان با کمبود آب آشامیدنی و سرپناه روبرو هستند.

ما ضمن اعلام همدردی با تمامی آسیب دیدگان زمین‌لرزه، کشته شدن هم‌وطنان را به مردم ايران و به‌ویژه خانواده آن‌ها تسليت می‌گوییم و خواهان بسيج نيرو و امکانات برای کاستن از ميزان تلفات و امدادرسانی به مردم مناطق زلزله‌زده هستيم. ضروری است از تجربه زلزله بم و کمک  نهادهای مردمی برای ياری به زلزله‌زدگان بهره گرفت. در جريان زلزله بم نهادهای مردمی شکل گرفتند، به کمک زلزله‌زدگان شتافتند و عليرغم موانع ایجادشده توسط حکومت‌گران، آن‌ها توانستند نقش مؤثر ايفاء کنند. ما از هم‌وطنان درخواست داريم به هر نحوی که مناسب می‌بینند به ياری آسيب ديدگان زلزله بشتابند. بدون ترديد کمک‌های مردمی می‌تواند از آلام زلزله‌زدگان بکاهد.   

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

هیئت مسئولین کنشگران چپ

هيئت هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ

۲٢ آبان ۱۳۹۶ (۱۳ نوامبر ۲۰۱۷)

 

افزودن نظر جدید