"نتیجۀ حقیر" اعتراض دختران خیابان انقلاب

امروز، 8 مارس (17 اسفند)، روز جهانی زن است. جمهوری اسلامی روز تولد فاطمه را روز زن [و مادر] در ایران اعلام کرده است. امسال روز تولد فاطمه، که برابر تقویم قمری بیستم جمادی الثانی است، با 9 مارس (18 اسفند) مصادف شده است. بنابراین فردا در جمهوری اسلامی روز زن است.

خامنه ای امروز در جمعی "جسماً و روحاً تماماً مردانه" به مناسبت روز زن در جمهوری اسلامی سخنرانی کرد. بخش اعظم سخنان خامنه ای قابل پیش بینی بود: تجلیل از فاطمه، تعزیز درک اسلامی از مقام زن در برابر درک غربی و زدن به صحرای کربلای "دشمن و توطئه های او". آنچه قابل پیش بینی نبود، پرداختن او به موضوع اعتراضات اخیر "زنان خیابان انقلاب" به حجاب اجباری بود. صرف نظر از انتساب بازهم قابل پیش بینی این اعتراضات به "دشمن"،

خامنه ای با غیض و غضبی آشکار از "نتیجۀ حقیر و کوچک" این اعتراضات سخن گفت. تحقیر اعتراضات اما مانع از این نشد که او اعتراف کند حساسیت اش به دلیل "طرح مسئلۀ حجاب از دهان برخی خواص است و نسبت به "دنبال کردن خط دشمن توسط عده ای خبرنگار، روشنفکر و آخوند" هشدار بدهد.

از این قرار، اعتراض "دختران خیابان انقلاب" تا کنون دست کم این نتیجۀ "حقیر و کوچک" را داشته است که به گفتمانی در جامعه شکل دهد، تا گروه های مرجع و حتی تا میان آخوندها رسوخ کند و "رهبر" را چنان نیشتری بزند که نتواند سکوت کند.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.